Vežimėlių krepšinio rinktinei – Europos čempionato bronza

Brno mieste (Čekija) vyko Europos vežimėlių krepšinio čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius. Lietuvos krepšininkai pirmenybėse iškovojo penkias pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą.

Kovoje dėl bronzos lietuviai sutriuškino rusus.<br>LSU nuotr.

Jun 18, 2014, 4:07 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 5:36 PM

Grupės varžybose lietuviai 69:62 įveikė Kroatiją, 80:48 Graikiją, 65:52 Latviją, 74:67 (po pratęsimo) Rusiją ir užėmė pirmąją vietą savo grupėje. Vienintelę nesėkmę mūsų rinktinė patyrė pusfinalyje, kai 54:78 (14:18, 13:16, 13:20, 14:24) nusileido Europos auksą iškovojusiai Čekijos komandai.

Mažajame finale Lietuvos krepšininkai net 76:37 (15:10, 16:7, 25:10, 20:10) sutriuškino Rusijos ekipą ir pelnė bronzą.

Lietuvos vežimėlių krepšinio rinktinės pagrindą sudarė Lietuvos sporto universiteto atstovai: rinktinės vyr. treneris, LSU dėstytojas doc. dr. Kęstutis Skučas, trenerio asistentas, LSU doktorantas Vytautas Pliauga, komandos gydytoja, LSU magistrantė Kristina Jakutytė bei „LSU- RSK“ komandos žaidėjai – Raimondas Stanislovaitis, Saulius Kulboka, Karolis Virkutis, Dalius Žymantas, Anatolijus Seniut, Vytautas Skučas, Martynas Jaruševičius.

Lietuvai taip pat atstovavo Vilniaus „Draugystės“ žaidėjai Nerijus Venckus ir Tomas Šiliauskas bei Alytaus „Alytupio“ krepšininkai Edgaras Čiaplinskas ir Žymantas Bučinskas.

Prieš Europos vežimėlių krepšinio čempionatą, Lietuvos rinktinė dalyvavo Lodzės mieste (Lenkija) surengtame Prezidento taurės turnyre, kuriame du kartus įveikė pajėgią Lenkijos rinktinę ir iškovojo taurę.