D. Sabonio pastangų nepakako, kad jauniai žaistų dėl medalių

D.Sabonis atkovojo 19 kamuolių. 18 metų 208 cm ūgio krepšininkas pelnė 11 taškų ir nepagailėjo perdavimų komandos draugams.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

Aug 1, 2014, 5:17 PM, atnaujinta Feb 11, 2018, 2:21 PM

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) krepšinio rinktinė dėl medalių nekovos. Sauliaus Štombergo auklėtiniai per plauką sugebėjo prasimušti į Europos čempionato ketvirtfinalį, bet jame suklupo. Lietuviams kelią pastojo bendraamžiai iš Serbijos. Vos vieną pralaimėjimą šiame turnyre patyrę serbai pergalę šventė 83:67 (20:15, 21:15, 15:22, 27:15).

Jiems nekliudė ir monstriškai po krepšiais žaidęs Domantas Sabonis. Jis atkovojo 19 kamuolių. 18 metų 208 cm ūgio krepšininkas pelnė 11 taškų ir nepagailėjo perdavimų komandos draugams. Jis atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvos krepšininkai buvo suteikę vilties sirgaliams, kai sugebėjo atsitiesti po smūgių trečiajame ketvirtyje. Likus žaisti porą minučių iki trečiojo kėlinio pabaigos lietuviai pralaiminėjo 43:54, bet tada susikaupė ir spurtavo. Per porą minučių S.Štombergo kariauna skirtumą sumažino iki 52:56.

Bet po pertraukėlės serbai sugrįžo su naujomis jėgomis. Ketvirtojo kėlinio starte per penkias minutes jie išsiveržė 70:59. Likus žaisti minutę lietuviai atsilikinėjo 64:79.

Varžovai. Ketvirtfinalyje suklupę lietuviai toliau kovos dėl 5-8 vietų. Pirmąją Lietuvos krepšininkų varžove šeštadienį bus Italijos ekipa, ketvirtfinalio mače 68:85 (11:20, 22:19, 20:19, 15:27) turėjusi pripažinti Graikijos 18-mečių krepšininkų pranašumą.

Kituose penktadienio ketvirtfinalio mačuose pergales iškovojo Kroatijos ir Turkijos komandos:

Kroatija - Ispanija     80:55 (24:12, 8:15, 23:12, 25:16)

Turkija - Latvija 78:53 (20:16, 19:14, 20:15, 19:8)

Europos jaunių čempionato pusfinalio poros: Graikija – Serbija, Kroatija - Turkija.

Statistika.

Lietuva: M.Varnas 12, D.Sabonis (19 atk. kam., 7 rez. perd.) ir T.Paliukėnas po 11, L.Birutis 9, R.Žuklevičius, J.Vazalis, T.Zdanavičius  po 6, K.Žemaitis 3.

Serbija: V.Vučetičius (8 atk. kam.) 19, S.Lazarevičius (11 atk. kam.) 18, V.Marinkovičius 13, S.Peno 11, R.Džokovičius 10, I.Dokovičius 4, U.Carapičius, D.Ostojičius ir N.Pavlovičius bei M.Radanovičius po 2.

Kelionė. Lietuvos rinktinė, pralaimėjusi du antrojo etapo mačus, stipriai susikomplikavo padėtį. S.Štombergo auklėtiniai E grupėje turėjo žaisti su lenkais ir vienintelis scenarijus, tenkinęs lietuvius, buvo pergalė. Lietuviai lenkus nugalėjo 82:71 ir taip atsiėmė kelialapį į ketvirtfinalį. Serbijos krepšininkai šiame turnyre pralaimėjo tik vieną kartą. Tai įvyko pirmajame etape, kai serbai 73:78 nusileido Juodkalnijai. Vėliau ši komanda skynė tik pergales, patiesusi ir ispanus, graikus bei turkus.