Italų iškaršta jaunimo rinktinė kovos tik dėl 7-osios vietos

D. Sabonis - ryškus Lietuvos rinktinės lyderis.<br>fiba-europe.com nuotr.

2014-08-02 15:02, atnaujinta 2018-02-11 14:03

Lietuvos jauniesiems krepšininkams šeštadienį Turkijoje kailį iškaršė Italijos bendraamžiai. Europos jaunimo (iki 18 m.) čempionate iš kovos dėl medalių pasitraukę lietuviai kovoje dėl 5-8 vietų beviltiškai pralaimėjo italams 57:80 (10:21, 10:20, 16:17, 21:22) ir sekmadienį paskutinėse rungtynėse varžysis dėl 7-osios vietos.

Lietuvių varžovai bus latviai, kurie šeštadienį 78:83 pralaimėjo Ispanijos bendraamžiams.

Antrojo etapo grupės varžybose Lietuvos rinktinė po tragiškos mačo pabaigos (1:19) pralaimėjo kaimynams 76:78, tad dabar galės siekti revanšo.

Po pralaimėjimo ketvirtfinalyje serbams 67:83 Lietuvos komanda šeštadienį taip ir nerado jėgų grumtis su italais, kurie išvakarėse 68:85 pralaimėjo graikams.

Sauliaus Štombergo auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje smarkiai atsiliko, o trečiajame kėlinyje italai juos triuškino didesniu nei 30 taškų skirtumu.

Nepaisant Domanto Sabonio pastangų, komanda rungtyniavo gėdingai ir trumpam atsibudo tik ketvirtojo kėlinio pradžioje.

Rungtynių eiga.

Pirmasis kėlinys. Lietuviai pirmavo 3:2, 8:4, bet smigo į gilią duobę ir atsiliko 8:18, kai praleido 14 taškų be atsako.

Pirmasis ketvirtis pralaimėtas 10:21.

Antrasis kėlinys. Vaizdas aikštėje toks pat tragiškas - italai pelnė dar 5 taškus be atsako ir jau 10:26.

Aikštėje pastebimas tik Domantas Sabonis, pelnęs 7 taškus ir atkovojęs 5 kamuolius.

Pagaliau taškus ėmė rinkti Martynas Varnas ir Tautvydas Paliukėnas, bet kėlinio pabaigoje dar viena duobė ir jau 20:41.

Trečiasis kėlinys. Lietuvių agonija tęsėsi toliau. 26-ąją min. skirtumas peržengė net 30 taškų ribą - 27:58.

Susigėdę Lietuvos krepšininkai kėlinį baigė 9 taškais iš eilės - 36:58.

Ketvirtasis kėlinys. Mūsų šalies krepšininkai pakilo į kovą dėl garbės ir pelnė dar 8 taškus be atsako - 44:58.

Po M.Montvilos metimo buvo belikę 12  taškų (48:60), tačiau italus lyderis pažadino lų lyderis D.Flaccadori, pataikęs du metimus.

Tuo lietuvių geri norai ir baigėsi  - 57:80.