Lietuvos rinktinei - įtempta, bet pergalinga viešnagė Helsinkyje

Pirmoji pasaulio krepšinio čempionatui besiruošiančios Lietuvos rinktinės išvyka šią vasarą buvo pergalinga, bet anaiptol ne lengva. Pirmadienio vakarą J.Kazlausko treniruojama nacionalinė komanda Helsinkyje 90:81 (26:14, 20:24, 25:22, 19:21) nugalėjo Suomijos rinktinę. Lietuviai pirmavo visas rungtynes, neretai turėdavo dviženklį taškų skirtumą, bet kovingieji suomiai tritaškiais sugebėdavo pavyti varžovus, kurie sugebėjo išlaikyti pergalingą pranašumą.

M.Pocius galingai pradėjo rungtynes.<br>G.Šiupario nuotr. iš archyvo

Aug 4, 2014, 7:12 PM, atnaujinta Feb 11, 2018, 1:22 PM

Statistika: M.Kuzminskas pelnė 12 taškų, K.Lavrinovičius (5 atk. kam.), M.Pocius (4 rez. perd.) ir Š.Vasiliauskas po 11, R.Seibutis 10, A.Juškevičius (3 rez. perd., 2 per. kam.) 9, P.Jankūnas 8, J.Mačiulis (7 atk. kam., 4 kld.) ir A.Kavaliauskas po 6, A.Gudaitis 5, D.Motiejūnas (1/4 baudų) 1. D.Gailius taškų nepelnė. Suomijos komandai M.Koivisto ir G.Lee įmetė po 13 taškų, S.Huffas 11, K.Muurinenas 10.

Pataikymas. Dvitaškiai: Lietuva 24/40 (60 proc.) - Suomija 16/27 (59 proc.), tritaškiai: Lietuva 6/15 (40 proc.) - Suomija 11/32 (34 proc.), baudos: Lietuva 24/34 (71 proc.) - Suomija 16/22 (73 proc.), atkovoti kamuoliai: Lietuva - 38, Suomija - 24, rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 18, Suomija - 14 klaidos: Lietuva - 15, Suomija - 12.

Lyderiai. Pirmajame kėlinyje siurprizu suomiams tapo M.Pocius. Iki šiol trejose rungtynėse blankiai rungtyniavęs gynėjas jau pirmosiomis žaidimo minutėmis pelnė 5 taškus iš eilės, per pirmąjį kėlinį surinko 9. Jam puikiai talkino rezultatyviausias komandos žaidėjas M.Kuzminskas, per pirmąjį kėlinį kėlinį pelnęs 6 taškus. Šis duetas labiausiai prisidėjo prie dviženklės Lietuvos rinktinės persvaros (30:14). Tačiau antrojoje mačo atkarpoje stabtelėjo, o 13 taškų iki didžiosios pertraukos pelniusio G.Lee dėka sumažino skirtumą (38:46). Be to, lietuviai antrajame kėlinyje prametė visus septynis tritaškius.

Šaras. Starto penkete rungtynes pradėjęs Š.Vasiliauskas iki didžiosios pertraukos pelnė tik du taškus, bet pražydo trečiajame. Kai komandos draugų metimai skriejo pro šalį, įžaidėjas siuntė vieną tritaškį po kito, per kėlinį pelnė 9 taškus ir neleido Suomijos komandai dar labiau priartėti. Šeimininkai buvo aptirpdę skirtumą iki 5 taškų (56:61), tačiau lietuviai susigrąžino dviženklį (71:60).

Nepadėjo. Į Helsinkį Lietuvos rinktinė atvyko be trijų žaidėjų - traumas besigydančių Ž.Janavičiaus ir M.Kalniečio, kurie liko Lietuvoje. Vietoj Suomijos kelionę į Italiją teko organizuoti D.Lavrinovičiui, kuris turi sudėlioti paskutinius taškus ant kontrakto su Emilijos Redžo „Grissin bon“ klubu.

Pasveiko. J.Mačiulis ir S.Jasaitis dėl įvairių sveikatos problemų pirmąsias tris draugiškas rungtynes praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio. Helsinkyje J.Mačiulis jau išbėgo į aikštę, o S.Jasaitis, besigydantis riešo traumą, vis dar neregistruojamas rungtynėms.

Kapitonas. Kadangi dėl traumos namie liko ir į Suomiją neišvyko M.Kalnietis, kapitono pareigos buvo patikėtos P.Jankūnui.

Rungtynės. Lietuvos rinktinė jau sužaidė tris draugiškus mačus - kartą nugalėjo Latviją (94:73) ir du kartus - Gruziją (82:51, 81:54).

Varžovai. Lietuvos rinktinė su suomiais dar pakovos Klaipėdoje, kur savaitgalį vyks draugiškas turnyras. Jame taip pat dalyvaus Australija ir Ukraina. Su ukrainiečiais Lietuvos komanda susitiks jau penktadienį.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Š.Vasiliauskas, R.Seibutis, M.Kuzminskas, D.Motiejūnas, A.Gudaitis.

1 min. Pirmieji taškai rungtynėse pelnyti sužaidus 24 sek. - juo baudų metimais įsirašė R.Seibutis. Suomių pirmosios atakos skrieja pro šalį.

2 min. Pirmas efektingas dėjimas rungtynėse - M.Kuzminskas prasiveržimu ir dėjimu iš viršaus baigia ataką.

3 min. Lietuviai karaliauja baudos aikštelėje - pirmuosius taškus pelno A.Gudaitis. Suomius gelbėja D.Lee, taškus renkantis baudų metimais. Lietuvos rinktinė priekyje 6:2.

4 min. M.Kuzminskas pataiko dar vieną dvitaškį, bet Suomijos rinktinė atsako tritaškiu - iš toli pataiko E.Murphy (5:8).

5-6 min. Suomiai bandė priartėti (7:9), bet Lietuvos rinktinė vėl pabėgo - po dvitaškį pelnė M.Kuzminskas ir A.Kavaliauskas (13:7).

7 min. Blykstelėjo aikštėje pasirodęs M.Pocius: smeigė tritaškį, kitos atakos metu - rezultatyvus prasiveržimas ir varžovo pražanga (19:9). Aikštėje pirmą kartą pasirodo J.Mačiulis.

8 min. Pritilusius suomių sirgalių atgaivino S.Haanpaa, pataikęs tritaškį. J.Mačiulis prametė iš po krepšio. Netrukus puolėjas atidaro taškų sąskaitą, pataikydamas du baudų metimus.

9 min. Toliau žiba M.Pocius - po dar vieno taiklaus jo metimo Lietuvos komanda priekyje 24:12.

10 min. K.Lavrinovičius prameta iš po krepšio, bet pats atkovoja kamuolį ir antru bandymu pelno du taškus (26:14).

11 min. K.Lavrinovičius antrąjį kėlinį pradėjo dėjimu, dar vieną dvitaškį pridėjo J.Mačiulis (30:14).

12-13 min. Komandos įsitraukia į  taškų lenktynes - du taškus pelno K.Lavrinovičius, kitoje aikštės pusėje dvitaškį su pražanga pelno M.Koivisto. J.Kazlauskas paprašo minutės pertraukėlės po S.Huffo tritaškio (21:33).

14-15 min. Pirmuosius taškus pelno Š.Vasiliauskas. Suomiai atsako dviem G.Lee dvitaškiais (35:25).

16 min. Suomiai artėja - po veterano H.Mottolos baudų metimų komandas skyrė tik 6 taškai (29:35). Lietuvių taikiklis išsiderino - prametė Š.Vasiliauskas ir M.Pocius.

17 min. Po ilgos pertraukos Lietuvos komandai taškus pelnė A.Juškevičius. Kitos atakos metu po tikslaus jo perdavimo du taškus pelno A.Kavaliauskas, atstatęs dviženklį pranašumą (39:29).

18 min. Suomijos rinktinei dėjimu taškus pelno E.Murphy. A.Gudaitis atsakė sudėtingu dvitaškiu su pražanga. Tiesa, baudos metimas nebuvo tikslus (41:31).

19 min. Lietuvių baudos aikštelėje įsismagino G.Lee, pelnęs keturis taškus iš eilės. Tuo pačiu atsakė P.Jankūnas (45:35).

20 min. Suomijos rinktinė baudų metimais aptirpdė skirtumą (38:45). M.Pociaus tritaškis paskutinę kėlinio sekundę tikslo nepasiekė.

21 min. Nerimas Suomijos stovykloje - kovodamas dėl kamuolio nesėkmingai krito G.Lee. Suomių lyderis stipriai susitrenkė galvą ir atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

22-23 min. Lietuvių puolimas pagyvėjo - 4 taškus iš eilės pelnė M.Kuzminskas (50:42). Į taškų lenktynes įsitraukė H.Mottola ir Š.Vasiliauskas. Pirmasis pelnė penkis taškus iš eilės, lietuvis - šešis (56:47).

25 min. Lietuvių gynyba - vis labiau skylėta. S.Salinas pataikė dvitaškį su pražanga. Š.Vasiliauskas vėl ėmėsi lyderio vaidmens - pataikė dar vieną tritaškį (59:50).

26 min. Suomijos rinktinės toliašaudė artilerija - vis aštresnė. Iš toli pataiko S.Huffas ir A.Nikkila (56:61).

27 min. Lietuvos rinktinėje iš Š.Vasiliausko estafetę perima A.Juškevičius, pataikęs tritaškį (64:56).

28 min. Tiksli lietuvių ataka - paskutinę atakai skirtą sekundę iš po krepšio pataiko tikslaus J.Mačiulio perdavimo sulaukęs R.Seibutis (68:60).

30 min. Vėl suveikė J.Mačiulio ir R.Seibučio duetas. Pastarasis pelno dvitaškį su pražanga po tikslaus puolėjo perdavimo (71:60).

31 min. J.Mačiulis įsirašo dar du taškus (73:60).

32-33 min. Suomiai artėja - S.Huffo penki taškai gražino intriga (65:73).

34 min. Lietuviai vėl atgijo - tritaškį pataikė R.Seibutis, dvitaškį - A.Juškevičius (78:65).

35 min. Suomijos komanda neatsikvėpė - tritaškį pataikė K.Muurinenas 68:78.

37 min. M.Kuzminskas pelnė dar du taškus, o suomiai dar griebėsi šiaudo - tritaškį pataikė M.Koivisto 82:73.

39-40 min. M.Koivisto tęsė savo seriją - pataiko dar du tritaškius. Nors rungtynių nugalėtojas nekėlė abejonių, taiklūs šūviai kėlė teigiamas emocijas sirgalių tribūnose. Galutinis rezultatas 40:31.