G. Orelikas ir MRU ekipa - Europos universitetų žaidynių finale

Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai kausis dėl Europos universitetų sporto žaidynių čempionų titulo. Ketvirtadienį Mindaugo Sakalausko auklėtiniai pusfinalyje po įtemptos kovos rezultatu 73:71 įveikė Splito universiteto (Kroatija) krepšininkus.

Aug 7, 2014, 11:41 PM, atnaujinta Feb 11, 2018, 11:38 AM

Prieš paskutinį ketvirtį lietuviai turėjo gan saugų dešimties taškų pranašumą - 59:49. Visgi visą kėlinį kantriai atsilikimą mažinę kroatai likus žaisti kiek daugiau nei dvidešimt sekundžių iki mačo pabaigos rezultatą išlygino.

MRU pergalę lėmė tikslus Dominyko Domarko dvitaškis metimas palikęs kroatams mažiau nei dvi sekundes atakai. Jų bent jau pratęsimui išplėšti Splito universiteto komandai neužteko. Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo 17 taškų surinkęs Gediminas Orelikas, 14 Manto Virbalo sąskaitoje.

Pergale šiandien džiaugėsi ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkės. Jos gan nesunkiai 65:49 įveikė Fraiburgo universiteto (Vokietija) studentes ir rytoj kovos dėl penktosios vietos galutinėje rikiuotėje.

Ypač galingai mūsiškės sužaidė antrąjį rungtynių ketvirtį, kurį laimėjo net 23:4 ir antroje mačo pusėje nebeleido varžovėms pavojingai priartėti. Rezultatyviausiai VDU gretose rungtyniavo po 18 taškų surinkusios Kristina Alminaitė ir Gintarė Jasiunskaitė.