70-ąjį gimtadienį „Žalgirio“ krepšininkai pažymėjo nauja taure

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai papildė savo trofėjų kolekciją. 70-ąjį gimtadienį pažymintis Kauno klubas „Žalgirio“ arenoje laimėjo „Akropolio“ taurę.

Rungtynių akimirka.<br>P.Mantauto nuotr.

Sep 28, 2014, 8:35 PM, atnaujinta Jan 29, 2018, 8:20 AM

Draugiško turnyro finale  sekmadienio vakarą kauniečiai 65:49 (10:23, 23:9, 11:7, 21:10) įveikė Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipą.

Finalas. Kauniečiai vangiai pradėjo mačą su svečiais iš Rusijos. Pirmajame kėlinyje jie padarė net 9 klaidas, todėl "Lokomotiv" per 10 minučių spėjo susikrauti dviženklį pranašumą - 10:23.

Laimei, po pertraukėlės žalgiriečiai pagaliau atsibudo. Gerokai pagerinę gynybą Kauno krepšininkai energingai žaidė antrajame kėlinyje ir po įspūdingo spurto 16:0 pagaliau jau buvo priekyje 26:25. Po dviejų kėlinių "Žalgiris" pirmavo 33:32.

Trečiajame kėlinyje kauniečiams pavyko padidinti persvarą iki 5 taškų - 44:39.

Ketvirtajame kėlinyje po Dariaus Songailos taiklių baudos metimų šeimininkų pranašumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą ( 54:43), o po Luko Lekavičiaus tritaškio - ir 20 taškų (65:45).

„Žalgiris“: A.Gudaitis 10 (3 blk.), J.Andersonas 10 (2 blk.), R.Javtokas 9 (4/6 dvit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 6, E.Ulanovas 6 , L.Lekavičius 5 (5 atk. kam.), V.Lipkevičius 5, D.Songaila 4, P.Jankūnas 4 (8 atk. kam.), S.Vene 2, V.Kariniauskas 2, T.Dimša 2.

„Lokomotiv“: D.Brownas 11, R.Hendrixas 8 (13 atk. kam.).

Mažasis finalas.Akropolio taurės“ turnyre Kaune trečiąją vietą užėmė Stambulo „Galatasaray“ klubas, kuriam atstovauja Lietuvos rinktinės krepšininkas Martynas Pocius.

Sekmadienį mažajame finale Turkijos komanda 89:71 (27:11, 28:21, 20:22,14:17) nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ ekipą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė M.Pocius ir Nolanas Smithas, surinkę po 17 taškų. Carlosas Arroyo prie pergalės pridėjo 12, o Vladimiras Micovas - 10 taškų.

Pralaimėjusiems 22 taškus pelnė Estebanas Batista, 13 – Jamesas Gistas, 10 – Nikos Pappas.