D. Motiejūnas per pusantros minutės prarado vietą starto penkete

D.Motiejūnas per pusantros minutės gavo dvi pražangas ir turėjo palikti vietą starto penkete.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Nov 5, 2014, 5:50 AM, atnaujinta Jan 22, 2018, 7:19 AM

Donatas Motiejūnas šį sezoną sužaidė pirmąsias rungtynes starto penkete. Tačiau nors lietuvis lūkesčių ir nepateisino, toks priverstinis Kevino McHale‘o sprendimas pažymėtas „Houston Rockets“ (4/0) pergale NBA reguliariojo sezono Vakarų ir Rytų konferencijos lyderių dvikovoje su „Miami Heat“ (3/1) ekipa – 108:91 (30:31, 27:24, 26:22, 25:14).

„Rockets“ pergalę lėmė spurtas ketvirtajame kėlinyje. „Rockets“ nepavejamai pabėgo spurtuodami 13:0 (103:86).

Majamyje „Rockets“ pasiekė jau penktąją pergalę iš tiek pat galimų. Tai geriausias Hjustono klubo NBA sezono startas nuo 1997-ųjų, kai „Rockets“ startavo šešiomis pergalėmis.

„Rockets“ šiuo metu yra absoliutūs NBA lyderiai.

Prie šios pergalės D.Motiejūnas prisidėjo 2 taškais. 24 metų 213 cm ūgio puolėjas per 13 minučių pataikė 1 dvitaškį iš 3 ir prametė abu tritaškius, atkovojo kamuolį bei 5 kartus prasižengė.

Jau per pusantros minutės lietuvis susirinko dvi asmenines pražangas ir jį pakeitė graikas Kosta Papanikolaou.

Trečiajame ketvirtyje D.Motiejūnas gavo techninę pražangą už gynyboje pažeistą trijų sekundžių taisyklę.

Į aikštę išbėgdavęs aukštaūgis į žaidimą taip ir neįsiklijuodavo, todėl 37 minutes rungtyniavo K.Papanikolaou.

Po krepšiu išretėjusį „Rockets“ vežimą tempė Dwightas Howardas ir Jamesas Hardenas. Pastarasis buvo arti trigubo dviženklio – gynėjas pelnė 25 taškus (10/10 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

D.Howardo sąskaitoje – 26 taškai ir 10 atkovotų kamuolių, Trevoras Ariza pridėjo 19, Patrickas Beverley – 15 taškų.

„Heat“ komandoje Chrisas Boshas pasižymėjo 21 tašku ir 8 atkovotais kamuoliais, Dwyane‘as Wade‘as pelnė 19, Shawne‘as Williamsas – 14 Taškų.

Majamio klubas žaidė be traumuotų Danny Grangerio, Udonis Haslemo ir Chriso Anderseno.

Prieš rungtynes su „Rockets“ Majamio ekipa 107:102 nukenksmino Jono Valančiūno „Toronto Raptors“.

Iki šio mačo „Heat“ prieš „Rockets“ buvo laimėję 9 mačus iš 10.