Fantastiškai žaidęs J. Andersonas Halėje nutiesė kelią į pergalę

Įspūdingai žaidęs J.Andersonas surinko net 38 naudingumo balus.<br>M.Patašiaus nuotr.

2014-11-06 18:45, atnaujinta 2018-01-22 03:21

Žaliai-balta „Žalgirio“ sirgalių jūra vėl išjudino 75-us metus menančias Kauno sporto halės tribūnas. Prieš trejus metus pralaimėjimu Eurolygoje iš senutėlės arenos išsikraustę žalgiriečiai reabilitavosi. Laikinai buvusioje tvirtovėje prisiglaudę Gintaro Krapiko auklėtiniai 77:71 (17:17, 23:20, 22:18, 15:16) pranoko Kazanės „Uniks“ ir pasiekė trečiąją pergalę iš eilės.

„Kol kas viskas neįtikėtina, – sėkmingu žalgiriečių pasirodymu Eurolygoje po mačo džiaugėsi naudingiausiai rungtyniavęs J.Andersonas. – Fantastiškai žaidžia mūsų jaunieji įžaidėjai. Bet turime tęsti darbą ir tobulėti.“

Gintaro Grapiko komentaras: „Halė užstaugė kaip turi būti“

„Žalgirio“ sirgaliai rusams užtraukė „Putin chuilo“.

eurolyga-maccabi-geda-ir-istorine-lenku-pergale.htm"="">eurolyga-maccabi-geda-ir-istorine-lenku-pergale.htm"" target="_blank">Įdomūs rezultatai iš kitų arenų.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“ – J.Andersonas 27 (11 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam. 38 naud. bal.), A.Milaknis 14 (4/5 trit.), E.Ulanovas 7, P.Jankūnas ir L.Lekavičius po 6, R.Javtokas, V.Lipkevičius ir D.Songaila po 4, S.Vene 3, V.Kariniauskas 2.

„Uniks“ – K.Langfordas 24 (7/11 dvit.), K.Kaimakoglou 11, V.Paninas 9 (3/3 trit.), C.Jerrellsas ir J.White‘as po 7, D.Fischeris 5, V.Sanikidzė 3, N.Zisis ir D.Sokolovas po 2, S.Bykovas 1.

Sugrįžimas. Jau antrąją rungtynių minutę senutėlė Halė pateikė nemalonių siurprizų. Sugedo 24 sekundžių laikrodis. Pauzė užsitęsė apie 5 minutes.

Tai buvo pirmosios „Žalgirio“ Eurolygos rungtynės Kauno sporto halėje šį sezoną. Į 5 tūkst. sirgalių talpinančią salę Kauno klubas turėjo persikraustyti dėl tris kartus didesnės „Žalgirio“ arenos užimtumo – ten šią savaitę vyksta mados, stiliaus ir grožio paroda „Moters pasaulis“.

Lenktynės. „Uniks“ lyderiui Keithui Langfordui užteko septynių minučių pelnyti pirmuosius 10 taškų. Amerikietis prieš „Žalgirį“ yra sužaidęs sėkmingiausią savo mačą Eurolygoje 2010-aisiais (35 tšk., 42 naud. bal.).

Tačiau „Žalgiris“ turėjo savo atsaką. Per tiek pat laiko 11 taškų surinko J.Andersonas. Komandų lyderiai 8-ąją minutę abu vienu metu sėdo ant atsarginių suolo.

Visą susitikimą vykusiose nuožmiose taškų lenktynėse pirmas buvo J.Andersonas. Fantastiškai žaidęs amerikietis ne tik pelnė 27 taškus, bet dar sugriebė 11 atšokusių kamuolių ir surinko 38 naudingumo balus. K.Langfordo sąskaitoje - 24 taškai.

Patranka. Po pertraukos A.Milaknis patrankos šūviais ėmė daužyti „Uniks“ gynybines užtvaras. Snaiperis trečiajame kėlinyje per 6 minutes pataikė net keturis tritaškius iš eilės, kurie padėjo nutolti 9 taškais (54:45).

Trečiajame kėlinyje A.Milaknis pelnė 14 iš 22 „Žalgirio“ surinktų taškų. Iki šio ketvirčio krepšininkas nebuvo pelnęs nė taško.

100. Tai šimtosios R.Javtoko rungtynės Eurolygoje, kurias „centras“ pradeda starto penkete.

Kamuoliai. P.Jankūnas pralenkė Nikola Vujčičių visų laikų Eurolygos atkovotų kamuolių statistikos metraščiuose ir pakilo į septintąją vietą. Iš viso ilgametis „Žalgirio“ puolėjas per karjerą Eurolygoje sugriebė 1039 kamuolius.

Tvarkaraštis. Artimiausias rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais lapkričio 14-ąją Italijoje su Sasario „Dinamo“.

Statistika. „Žalgiris“ – „Uniks“ 77:71

Dvitaškiai: 18/38 (47 proc.) – 20/38 (52 proc.)

Tritaškiai: 7/15 (46 proc.) – 5/16 (31 proc.)

Baudų metimai: 20/26 (76 proc.) – 16/28 (57 proc.)

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Žalgiris“ – V.Kariniauskas, J.Andersonas, E.Ulanovas, D.Songaila, R.Javtokas.

„Uniks“ – C.Jerrellsas, K.Langfordas, J.White‘as, K.Kaimakoglou, D.Sokolovas.

Pirmasis kėlinys

2 min. Rungtynių pradžią sutrikdė 24 sek. laikrodžio gedimas. Pauzė užsitęsė apie 5 minutes, švieslentėje degė lygybė – 2:2.

4 min. Tęsėsi kova taškas į tašką, K.Langfordas pelnė jau 4-ąjį tašką (6:6).

6 min. Dažnai klydęs „Žalgiris“ leido rusams bėgti į priekį – 6:12.

8 min. K.Langfordas (10 tšk.) į priekį vedė „Uniks“ klubą, J.Andersonas (11 tšk.) – „Žalgirį“. Kauniečiai atsiliko 13:14.

10 min. P.Jankūnas baudų metimais išlygino rezultatą (15:15). L.Lekavičius tokiu pat būdu išvedė šeimininkus į priekį (17:15). Kėlinys baigėsi lygiai - 17:17.

Antrasis kėlinys

12 min. Antrasis ketvirtis prasidėjo „Žalgirio“ spurtu 8:0, kurį pradėjo P.Jankūnas, V.Lipkevičius ir L.Lekavičius (25:17).

14 min. „Žalgirio“ pranašumas greitai tirpo. „Uniks“ priartėjo 21:25.

16 min. „Žalgiris“ klydo jau 10-ąjį kartą, o „Uniks“ antruoju V.Panino tritaškiu iš eilės nukirpo šeimininkų persvarą iki 2 taškų (29:27).

18 min. Vos 4 minutes aikštėje praleidęs P.Jankūnas spėjo prasižengti trečiąjį kartą. „Uniks“ buvo priartėję iki minimumo (31:30), bet V.Kariniausko reidas ir J.Andersono dėjimas numalšino gaisrą (35:30).

20 min. Keturis taškus antrajame kėlinyje pelnęs K.Langfordas sėdo ant suolo. „Uniks“ į priekį vedė jau trečiąjį tritaškį kėlinyje pataikęs V.Paninas (36:38). Į rūbinę „Žalgiris“ žengė po puikaus J.Andersono reido, padidinusio pranašumą iki 40:37.

Trečiasis kėlinys

22 min. Komandos apsikeitė A.Milaknio tritaškiu ir C.Jerrellso reidu – 43:39.

24 min. A.Milaknis įskraidino du labai tolimus tritaškius iš eilės, kurie audrino Kauno sporto halę (49:41).

26 min. A.Milaknis smeigė ketvirtąjį negailestingą tritaškį į „Uniks“ krepšį – 54:45.

28 min. Pasipiktinimas teisėjų darbu Halėje augo kaip ir „Žalgirio“ klaidų skaičius (15). „Uniks“ artinosi 50:56.

30 min. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ sukaupė 7 taškų persvarą (62:55).

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Labai svarbų metimą, pirmąjį šį sezoną Eurolygoje, iš toli pataikė S.Vene (65:58). Tačiau „Uniks“ žalgiriečių aikštės pusėje jautėsi vis tvirčiau ir nenustojo minti ant kulnų. K.Langfordas tritaškiu į „Žalgirio“ krepšį įmetė 20-ąjį tašką, skirtumas tirpo (65:62).

34 min. R.Javtoko ir J.Andersono dvitaškiai leido atsikvėpti „Žalgiriui“ – 69:62.

36 min. Lemiamu metu patikimai ėmė veikti „Žalgirio“ gynyba. Tačiau kitoje aikštės pusėje trūko tikslumo (70:64).

38 min. K.Langfordas lygioje vietoje nesugraibė kamuolio ir praleido progą įmesti iš po krepšio. Kitoje aikštės pusėje sunkius taškus „išgimdė“ J.Andersonas (72:64). Pavargęs K.Langfordas atsakė dvitaškiu su pražanga (72:66), bet baudos nerealizavo.

40 min. Paskutinė mačo minutė prasidėjo dramatiškai. Iš „Žalgirio“ persvaros beliko keturi taškai (73:69). J.White‘as po neapgalvotos D.Songailos pražangos sumetė dvi baudas ir švelnino atsilikimą iki dviejų taškų (71:73). Likus 17 sek. J.Andersonas dviem baudomis vėl įtvirtino „Žalgirio“ persvarą (75:71). V.Kariniauskas perėmė kamuolį ir galutinai žlugdė A.Pedoulakio viltis. Įžaidėjas nesumetė dviejų baudų, bet blokavo C.Jerrellso bandymą iš toli. Žalgiriečiai triumfavo 77:71.