„Lietuvos ryto“ varžovai ėmėsi veiksmų versti „Maccabi“ iš sosto

D.Smithas (dešinėje) išsiskiria universalumu ir yra vienas Jeruzalės klubo lyderių.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Nov 12, 2014, 6:25 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 3:55 PM

Trečiadienį 20 val. 30 min. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmąjį Europos taurės turnyro ratą baigs rungtynėmis Jeruzalėje su „Hapoel“. Varžovas iš Izraelio - sunkiai nuspėjamas.

Praėjęs sezonas. Izraelio lygos reguliariajame sezone užėmė 2-ąją vietą (21 ir 7), pusfinalyje pralaimėjo Haifos „Maccabi“ 1:3.

Europos taurės pirmojo etapo grupėje užėmė 2-ąją vietą (6 ir 4), antrojo etapo grupėje – 1-ąją vietą (4 ir 2), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Nižnij Novgorod“ 81:78 ir 72:88.

Optimalus penketas. Derwinas Kitchenas (JAV, 28, 195), Yotamas Halperinas (30, 193), Bracey Wrightas (JAV, 30, 191), Donta Smithas (JAV, 31, 201; atėjo iš Haifos „Maccabi“), Josephas Jonesas (JAV, 28, 206; Saragosos CAI). Treneris Danny Franco (Haifos „Maccabi“).

Komanda. Jeruzalės ekipa ilgai buvo pagrindinė Tel Avivo „Maccabi“ varžovė Izraelio pirmenybėse, bet pastaraisiais metais atsitraukė ir nuo 2007-ųjų nė karto nepateko į nacionalinės lygos finalą. Rimtų veiksmų, kad susigrąžintų prarastas pozicijas ir vėl pradėtų grasinti „Maccabi“ komandai, „Hapoel“ ėmėsi tik šiais metais, o postūmiu tapo naujos Jeruzalės arenos atidarymas.

Šį sezoną Jeruzalės ekipa laikosi ant aštuonių žaidėjų pečių. Tai – trys Izraelio rinktinės veteranai Y.Halperinas, Lioras Eliyahu ir Yanivas Greenas bei penki amerikiečiai D.Kitchenas, B.Wrightas, D.Smithas, J.Jonesas ir Tony Gaffney. Visi šie krepšininkai „Hapoel“ atstovauja pirmus arba antrus metus.

Taip pat pirmus metus „Hapoel“ vadovauja treneris D.Franco, kuris kartu su puolėju D.Smithu atvyko iš Haifos „Maccabi“ klubo.

Izraelio lygos taurė. „Hapoel“ šį rudenį iškovojo Izraelio lygos taurę, kurios varžybos rengiamos sezono pradžioje, prieš pat čempionato startą. Lemiamose rungtynėse „Hapoel“ nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ komandą 81:78.

Šis turnyras buvo surengtas ką tik atidarytoje Jeruzalės „Payis“ arenoje, kurioje yra 11,6 tūkst. vietų.

Izraelio lyga. „Hapoel“ laimėjo visas 6 rungtynes, o trejas pastarąsias – 30 ar didesniu taškų skirtumu. Tarp įveiktų varžovų – Izraelio krepšinio flagmanas Tel Avivo „Maccabi“, kurį Jeruzalės krepšininkai prieš pusantros savaitės namie sutriuškino 93:63 (D.Smithas 24, Y.Halperinas 16).

Praėjusį sekmadienį „Hapoel“ išvykoje nugalėjo „Bnei Herzliya“ klubą 93:62 (B.Wrightas 20, L.Eliyahu 15).

Komandos lyderiai yra B.Wrightas (15 tšk.), L.Eliyahu (12,7 tšk., 5,3 atk.kam.) ir D.Smithas (11,8 tšk., 5,8 rez.perd.).

Europos taurė. Nacionalinėse varžybose neklumpantis „Hapoel“ klubas Europos taurės turnyre laimėjo tik vienerias rungtynes – trečiajame ture namie nugalėjo Belgrado „Partizan“ komandą 82:79 (L.Eliyahu 22, J.Jonesas ir D.Smithas po 13).

Prieš tai „Hapoel“ išvykoje nusileido Bandirmos „Banvit“ 76:80 ir namie – Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ 78:79. Praėjusią savaitę Jeruzalės komanda išvykoje pralaimėjo Ploješčio „Asesoft“ 74:83 (D.Smithas 23, Y.Halperinas 15).

Naudingiausi žaidėjai yra D.Smithas (14,8 tšk., 8 atk.kam.), J.Jonesas (14,5 tšk.), Y.Halperinas (11,7 tšk., 4,3 rez.perd.) ir B.Wrightas (11,3 tšk.).