Jeruzalėje – „Lietuvos ryto“ snaiperių pamokos „Hapoel“ klubui

Rungtynių akimirka.<br>Dor Kedmi nuotr.

Nov 12, 2014, 7:30 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 3:55 PM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Jeruzalėje už atsipalaidavimą sumokėjo nervinga mačo pabaiga, bet pergalės kainos tai nesumažino. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pirmąjį Europos taurės turnyro ratą baigė nugalėdami Jeruzalės „Hapoel“ komandą – 81:70 (21:14, 22:16, 19:14, 19:26).

E grupėje „Lietuvos rytas“ įsiveržė į pirmąją vietą. Keturias pergales iškovojo ir Bandirmos „Banvit“, bet dėl vilniečių pergalės prieš turkus grupės lyderių titulas priklauso „Lietuvos rytui“.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – G.Orelikas 16 (6 atk. kam.), A.Juškevičius (6 rez. perd.) ir A.Kavaliauskas po 13, B.Baronas 12 (4/5 trit.), M.Lukauskis 9, T.Leslie 7, M.Gecevičius 6, A.Valeika 5 (5 rez. perd.).

„Hapoel“ – D.Smithas 23, J.Jonesas 16 (10 atk. kam.), D.Kitchenas 12 (7 atk. kam.), L.Eliyahu 9 (6 rez. perd.), Y.Halperinas ir B.Timoras po 4, T.Gaffney 2.

Kontrastas. „Lietuvos rytas“ savo puolimą grindė tritaškiais metimais, kurių pataikė 13 iš 29 (44 proc.). Vilniečiai metė vos vienu dvitaškiu daugiau (15/30). Tuo tarpu „Hapoel“ iš toli atakavo labai retai ir prametė visus šešis tritaškius. Net 61 dvitaškį metę žydai pataikė 30 kartų (49 proc.).

B.Baronas pataikė 4 tritaškius iš 5, A.Juškevičius – 3 iš 5, M.Lukauskis, G.Orelikas ir M.Gecevičius pridėjo po 2.

Sudrebėjo. Iki rungtynių su „Lietuvos rytu“ Jeruzalės klubo gynėjas Y.Halperinas Europos taurėje ir Izraelio čempionate šį sezoną nebuvo prametęs nė vieno baudos metimo iš devynių. Pirmą kartą trečiojo kėlinio viduryje prie baudų metimo linijos stojęs žydas nerealizavo nė vieno iš dviejų bandymų.

Rankos drebėjo ir kitiems „Hapoel“ žaidėjams. Jeruzalės klubas realizavo tik 10 baudų metimų iš 19 (52 proc.).

Statistika. „Hapoel“ – „Lietuvos rytas“ 70:81

Dvitaškiai: 30/61 (49 proc.) – 15/30 (50 proc.)

Tritaškiai: 0/6 (0 proc.) – 13/29 (44 proc.)

Baudų metimai: 10/19 (52 proc.) – 12/15 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 23

Perimti kamuoliai: 11 – 9

Blokuoti metimai: 2 – 4

Pražangos: 19 – 21

Naudingumas: 82 – 93

Varžovai. „Lietuvos ryto“ grupėje užfiksuotas kiek netikėtas rezultatas. Mariaus Runkausko Ploješčio „Asesoft“ klubas Serbijoje leido Belgrado „Partizan“ krepšininkams džiaugtis pirmąja pergale – 76:69. Lietuvis pelnė 6 taškus. Tuo tarpu Bandirmos „Banvit“ 90:75 namuose užtikrintai susitvarkė su Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“.

Pragaras. „Lietuvos rytas“ antrąjį Europos taurės ratą pradės jau kitą antradienį. Išvykoje vilniečiai grumsis su Belgrado „Partizan“ klubu, kurio arenoje sirgaliai visuomet užkuria tikrą pragarą. Tiesa, pirmajame rate namuose „Lietuvos rytas“ užtikrintai nugalėjo serbus 92:65.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“ – A.Juškevičius, M.Gecevičius, T.Leslie, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Hapoel“ – D.Kitchenas, Y.Halperinas, D.Smithas, J.Jonesas, L.Eliyahu.

Pirmasis kėlinys

2 min. „Lietuvos ryto“ taškų sąskaitą tritaškiu atidarė G.Orelikas, varžovai atsakė D.Smitho dėjimu. A.Kavaliauskas dvitaškiu didino skirtumą 5:2.

4 min. „Lietuvos rytas“ sėkmingai stabdė varžovų atakas, bet kitoje aikštės pusėje trūko tikslumo ir sėkmės. Vis dėlto vilniečiai pirmavo 7:4.

6 min. Y.Halperinas pirmą kartą išvedė „Hapoel“ į priekį (8:7), bet A.Juškevičius dvitaškiu sugrąžino minimalią persvarą (9:8).

8 min. Dvi greitos atakos baigėsi M.Lukauskio ir T.Leslie dėjimais 16:12.

10 min. Pirmąjį tritaškį pataikė M.Gecevičius (19:12). „Hapoel“ atsakė dvitaškiu, bet „Lietuvos rytas“ sėkmingai užbaigė kėlinį ir po pirmųjų 10 minučių pirmavo 21:14.

Antrasis kėlinys

12 min. M.Lukauskis tolimu metimu pirmą kartą „Lietuvos rytui“ sukrovė dviženklį pranašumą 24:14. Šeimininkų išpuolį sėkmingai stabdė A.Valeika.

14 min. M.Lukauskis puikiai įsiliejo į žaidimą nuo atsarginių suolo. Krepšininkas pataikė antrąjį tritaškį iš eilės, pelnė 8-ąjį tašką ir padėjo „Lietuvos rytui“ nutolti vienuolika taškų 27:16. „Hapoel“ surengė nedidelį spurtą (20:27) ir privertė V.Šeškų prašyti minutės pertraukėlės. Po pauzės A.Juškevičius tritaškiu atstatė dviženklę persvarą 30:20.

16 min. A.Juškevičius pridūrė dar vieną tritaškį (33:22), minutės pertraukėlės šį kartą prašė jau „Hapoel“. L.Eliyahu buvo sušvelninęs skirtumą iki 7 taškų (26:33), bet B.Baronas tritaškiu sugrąžino solidesnį pranašumą 36:26.

18 min. Po grumtynių po krepšiu „Hapoel“ artinosi 30:36. Tačiau kitoje aikštės pusėje A.Kavaliauskas dėjimu sudrebino žydų krepšį, o B.Baronas dar vienu šaltakraujišku tritaškiu atvėsino įsibėgėjusius šeimininkus 41:30.

20 min. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ užtikrintai pirmavo 43:30. Arenoje pasigirdo „Hapoel“ krepšininkams adresuotas sirgalių švilpimas.

Trečiasis kėlinys

22 min. „Lietuvos rytas“ nemažino apsukų ir po ilgosios pertraukos. Išsaugoti pranašumą padėjo ir „Hapoel“ nesportinė pražanga – 46:33.

24 min. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis baudos aikštelėje. Po ilgos pertraukos iš toli pataikė G.Orelikas – 51:37.

26 min. B.Baronas „įsodino“ jau trečiąjį tritaškį, „Lietuvos rytas“ tolo – 54:39. Šeimininkai bandė nepasiduoti ir galutinai nepaleisti svečių (54:41).

28 min. A.Juškevičius tritaškiu per rankas vertė spjaudytis nepatenkintus „Hapoel“ gerbėjus – 59:42.

30 min. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ turėjo solidų 18 taškų pranašumą – 62:44.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. „Hapoel“ ketvirtojo kėlinio pradžioje ėmė skubėti ir vaikėsi paskutinio šanso gelbėtis – 64:48.

34 min. Izraelio komandą morališkai žlugdė jau ketvirtasis B.Barono tritaškis – 69:50.

36 min. „Lietuvos ryto“ krepšininkai atsipalaidavo ir varžovams ėmė lengvai dalyti taškus. Įžvelgęs pavojų V.Šeškus prašė minutės pertraukėlės – 72:57.

37 min. „Hapoel“ užklupo užtikrintos persvaros užliūliuotus svečius. Jeruzalės klubas pelnė šešis lengvus taškus iš eilės ir atgaivino pritilusią tūkstantinę sirgalių minią – 63:72.

38 min. Penktąją asmeninę pražangą užsidirbo A.Kavaliauskas. Nepatenkintą lietuvį arbitrai pažabojo dar ir technine pražanga. Likus žaisti 2 min. iš „Lietuvos ryto“ pranašumo liko 8 taškai – 74:66.

39 min. Klaida aikštės viduryje leido „Hapoel“ pelnyti dar du greitus taškus (68:74). Tačiau prieš pat paskutinę minutę G.Orelikas su atakos pabaigą skelbiančia sirena nutolino vilniečius saugesniu skirtumu – 76:68.

40 min. Vėl suklydę „Lietuvos ryto“ krepšininkai buvo nubausti dėjimu į krepšį (70:76), bet per likusias 30 sekundžių V.Šeškaus auklėtiniai pergalės iš rankų nepaleido ir laimėjo 81:70.