EUROLYGA

Antroji pergalė: „Neptūnas“ Klaipėdoje palaužė „Valencia“

Rungtynių akimirka.<br>A.Kubaičio nuotr.

Nov 13, 2014, 6:58 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 1:19 PM

Savų sirgalių palaikomi Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai iškovojo antrąją pergalę Eurolygos D grupėje. Klaipėdiečiai 94:87 (24:17, 29:25, 20:21, 21:24) nugalėjo „Valencia“ krepšininkus.

Pradžia. Klaipėdiečiai jau mačo pradžioje išsiveržė į priekį. „Neptūnas“ pirmąjį kėlinį pradėjo laimėdamas atkarpą 13:3.

Grupė. Tai buvo antroji klaipėdiečių pergalė D grupėje. „Neptūnas“ yra pralaimėjęs tris kartus. Tuo tarpu „Valencia“ liko su viena pergale ir trimis pralaimėjimais.

Tritaškiai. „Neptūnas“ pirmoje rungtynių pusėje sumetė 7 tritaškius. Iš viso „Neptūnas“ sumetė 11 tolimų metimų iš 21 (52 proc.). Varžovai pataikė 10 tritaškių iš 26 (38 proc.).

Statistika

„Neptūnas“: D.Gailius 19, D.Zavackas 15, A.Butkevičius14, V.Vasylius 12, M.Shakuras 9, S.Galdikas 8, E.Dimša 7, M.Mažeika 5, J.Sinica 3, M.Girdžiūnas 2.

„Valencia“: P.Ribas 22, B.Dubljevičius 18, V.Lučičius 12, S.Van Rossomas 10, R.Sato 9, L.Harangody ir P.Aguilaras po 5, K.Lončaras 4, G.Vivesas 2.

„Neptūnas“ - „Valencia“

Dvitaškiai: 19/30 (63 proc.) - 18/37 (48 proc.)

Tritaškiai: 11/21 (52 proc.) - 10/26 (38 proc.)

Baudos: 23/30 (76 proc.) - 21/26 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 27

Perimti kamuoliai: 7 – 8

Baudos: 17 – 13

Rezultatyvūs perdavimai: 18 - 17

Rungtynės

„Neptūnas“: M.Mažeika, D.Gailius, S.Galdikas, M.hakuras, D.Zavackas.

„Valencia“: S.Van Rossomas, V.Lučičius, B.Dubljevičius, R.Martinezas, L.Harangody.

Pirmasis kėlinys

1 min. M.Shakuras kėlinį pradėjo 5 taškais iš eilės (5:0).

2 min. D.Gailius pridėjo dar du taškus, o varžovams vis nesisekė atakuoti (7:0).

3 min. Pimuosius svečių taškus pelnė B.Dubljevičius. Jis pataikė tolimą metimą ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (3:7).

5 min. Klaipėdiečiai pelnė 6 taškus be atsako ir susikrovė dviženklę persvarą (13:3).

6 min. S.Van Rossomas pataikė antrąjį „Valencia“ komandos tritaškį (6:13). Dvitaškį pridėjo V.Lučičius (8:16).

7 min. Abi baudas pataikės K.Loncaras sumažino skirtumą 6 taškų (10:16).

8 min. M.Mažeika smeigė pirmąjį klaipėdiečių tritaškį (19:10).

9 min. Svečiai pelnė 5 taškus be atsako ir priartėjo iki 4 taškų (15:19).

10 min. Į D.Zavacko tritaškį 2 taškais atsakė K.Lončaras (22:17). M.Shakuras sumetė abi baudas. Po pirmojo kėlinio klaipėdiečiai pirmavo 24:17.

Antrasis kėlinys

11 min. J.Sinicos tritaškis grąžino klaipėdiečiams dviženklę persvarą (27:17).

12 min. P.Ribas tritaškiu vėl sumažino skirtumą (20:27).

13 min. A.Butkevičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o P.Ribas dar kartą taikliai atakavo iš toli (28:23).

14 min. D.Zavackas pataikė tolimą metimą, netrukus tuo pačiu atsakė L.Harangody (26:31).

15 min. E.Dimša pataikė dvitaškį, bet V.Lučičius sumetė abi baudas ir vėl grąžino 5 taškų skirtumą (28:33).

16 min. Po B.Dubljevičiaus dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (30:34). M.Shakuras prarado kamuolį, bet netrukus D.Gailius jį perėmė iš varžovų. A.Butkevičius ataką užbaigė dvitaškiu (36:30).

17 min. D.Zavackas pataikė tritaškį, o S.Van Rossomas pelnė 2 taškus (33:39).

18 min. D.Gailius sumetė tris baudas ir padidino skirtumą iki 9 taškų (42:33).

19 min. A.Butkevičiaus dvitaškis grąžino klaipėdiečiams dviženklę persvarą (46:35).

20 min. Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 53:42

Trečiasis kėlinys

21 min. L.Harangody sumetė abi baudas (44:53).

22 min. P.Ribas pelnė 4 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (48:53).

23 min. A.Butkevičius smeigė tritaškį (56:48).

24 min. S.Galdikui užfiksuota nesportinė pražanga. B.Dubljevičius sumetė abi baudas, tačiau vėliau varžovai nepataikė tritaškio. Kamuolį atkovojęs A.Butkevičius atliko perdavimą D.Gailiui, o šis ataką užbaigė dvitaškiu. Varžovai prarado kamuolį, o D.Gailius smeigė tritaškį ir atstatė dviženklį pranašumą (61:50).

25 min. B.Dubljevičius sumetė abi baudas (52:61).

26 min. E.Dimša pelnė 2 taškus su pražanga (64:52).

28 min. A.Butkevičius smeigė dar vieną tritaškį (69:58).

30 min. Po trijų kėlinių „Neptūnas“ pirmavo 73:63.

Ketvirtasis kėlinys

31 min. R.Sato kėlinį pradėjo taiklia bauda (64:73).

32 min. Į S.Galdiko dvitaškį tolimu metimu atsakė R.Sato.

33 min. V.Vasylius pataikė tritaškį ir grąžino dviženklę persvarą (78:67).

34 min. P.Ribas pataikė dvitaškį ir sumažino skirtumą iki 10 taškų (69:79).

36 min. D.Gailius pelnė 2 taškus, o R.Sato atsakė tritaškiu (72:81).

37 min. M.Mažeika privertė suklysti varžovus, o kamuolį perėmęs D.Gailius ataką baigė galingu dėjimu (84:78).

39 min. V.Vasylius nubaustas nesportine pražanga. P.Ribas pataikė vieną baudą iš dviejų, o B.Dubljevičius pelnė dvitaškį.  D.Zavackas dvitaškiu padidino skirtumą iki 7 taškų (88:81).

40 min. P.Ribas sumetė abi baudas, tačiau M.Shakurui ranka taip pat nesudrebėjo. S.Van Rossonas pataikė dvitaškį ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (85:90).  M.Mažeika pataikė vieną baudą iš dviejų. Tik viena V.Vasyliaus bauda buvo taikli. Netrukus dar kartą prie baudų metimo linijos stojęs V.Vasylius sumetė abi (94:85). Kėlinį užbaigė V.Lučičiaus dvitaškis, o „Neptūnas“ iškovojo pergalę 94:87.