Katastrofiškai klydusį Kauno „Žalgirį“ nubaudė autsaideriai

Nov 14, 2014, 8:30 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 10:57 AM

Šarūnas Jasikevičius patempęs lūpą stebėjo chaotišką Kauno „Žalgirio“ krepšininkų žaidimą Italijoje svajodamas, kaip į aikštę įneštų ramybės. Jos taip reikėjo paskutinėse Eurolygos A grupės pirmojo rato rungtynėse, kuriose gėdingai klydęs „Žalgiris“ 80:92 (26:17, 15:25, 23:18, 16:32) nusileido pirmąją pergalę iškovojusiai Sasario „Dinamo“ ekipai.

Antirekordas. 31 kartą suklydęs „Žalgiris“ pagerino savo antirekordą (28 klaidos). Eurolygos antirekordas – 35 klaidos.

Lemiamame kėlinyje, kurį Lietuvos čempionai pralaimėjo 16 taškų skirtumu, žalgiriečiai padarė 8 klaidas. Iki pertraukos klaidų skaičius siekė 16, prieš ketvirtąjį kėlinį - 23.

Italai kur kas labiau brangino kamuolį – suklydo 15 sykių. „Dinamo“ perėmė net 22 kamuolius.

Daugiausia kartų klydo Robertas Javtokas ir Lukas Lekavičius (po 6 kl.), Darius Songaila, Jamesas Andersonas ir Vaidas Kariniauskas ( po 4).

Anot krepšinio apžvalgininko Erildo Budraičio, 31 klaida yra trečias blogiausias rezultatas Eurolygos istorijoje. Daugiau yra suklydę tik Strasbūro SIG (33, 2006 m.) ir Malagos „Unicaja“ (35, 2006 m.) klubai.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“ – J.Andersonas 15, A.Milaknis (4/6 trit.) ir E.Ulanovas po 14, P.Jankūnas 10 (7 atk. kam.), A.Gudaitis 7 (8 atk. kam.), D.Songaila 6, R.Javtokas 4 (6 kl.), L.Lekavičius 2 (6 kl.).

„Dinamo“ – Sh.Lawalis 25 (9 atk. kam.), D.Loganas 20, J.Brooksas 16 (7 per. kam.), E.Sosa ir R.Sandersas po 10, J.Dysonas 9.

Italai. „Dinamo“ klubui Italijos krepšininkai nepelnė nė vieno taško.

Statistika. „Dinamo“ – „Žalgiris“ 92:80

Dvitaškiai: 31/53 (58 proc.) – 18/38 (47 proc.)

Tritaškiai: 6/19 (31 proc.) – 10/22 (45 proc.)

Baudų metimai: 12/24 (50 proc.) – 14/18 (77 proc.)

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Žalgiris“ – V.Kariniauskas, A.Milaknis, J.Andersonas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Dinamo“ – D.Loganas, R.Sandersas, J.Dysonas, J.Brooksas, Sh.Lawalis.

Pirmasis kėlinys

2 min. Rungtynių pradžioje komandos apsikeitė aukštaūgių dvitaškiais (4:4).

4 min. Žalgiriečiai nebrangino kamuolio ir suklydo tris kartus. „Dinamo“ turėjo iniciatyvą savo rankose, bet A.Milaknis pataikė pirmąjį tritaškį, o J.Andersonas po perimto kamuolio italams atsilygino dėjimu ir persvėrė rezultatą 9:7.

6 min. „Dinamo“ puolime sugriebė net keturis kamuolius ir gelbėjosi antraisiais šansais. Vis dėlto „Žalgiris“ laikėsi priekyje. Antrąjį tritaškį pridūręs J.Andersonas didino skirtumą 15:10.

8 min. „Dinamo“ nesišvaistė tritaškiais, o kitoje aikštės pusėje A.Milaknis įmetė jau antrąją tolimą bombą – 20:12. Tiesa, „Žalgiris“ po krepšiu nesusitvarkė su Sh.Lawaliu. Aukštaūgis pelnė jau 9-ąjį tašką -15:20.

10 min. Paskutinius penkis taškus pirmajame kėlinyje „Žalgiriui“ pelnė A.Gudaitis. Kauniečiai užtikrintai laimėjo ketvirtį 26:17.

Antrasis kėlinys

12 min. „Dinamo“ stengėsi neleisti žalgiriečiams pabėgti į priekį dviženkliu skirtumu – 23:30.

14 min. „Žalgiris“ toliau skriaudė „Dinamo“ klubą tritaškiais. V.Kariniauskas pataikė penktąjį kauniečių tolimą metimą iš devynių ir svečiai pirmą kartą nutolo dviženkliu skirtumu – 25:15.

16 min. Italai per minutę sukarpė „Žalgirio“ pranašumą iki keturių taškų – 31:35. D.Loganui pratęsus spurtą iki 8:0, G.Krapikas įspaustas į kampą prašė minutės pertraukėlės (35:33).

18 min. Klaidos skandino „Žalgirį“. Po jau net penkioliktosios „Dinamo“ išlygino rezultatą 37:37.

20 min. Italai jau ir išsiveržė į priekį. Spausdami žalgiriečius, šeimininkai taškus rinko greitomis atakomis. Po vienos tokių „Dinamo“ pirmavo 40:37, bet P.Jankūno ir R.Javtoko dvitaškiai sugrąžino bent minimalią persvarą (41:40). Tačiau kėlinys baigėsi eiline „Žalgirio“ klaida. Dėjimu „Dinamo“ prieš pat pertrauką buvo priekyje 42:41.

Trečiasis kėlinys

22 min. Penkis taškus iš eilės pelnęs J.Andersonas iškart po pertraukos sugrąžino „Žalgiriui“ pranašumą 46:42.

24 min. A.Gudaitis pora kartų prametė iš po krepšio. „Dinamo“ žaibišku išpuoliu vėl atsidūrė priekyje, bet P.Jankūnas atsakė greitu dvitaškiu – 48:47.

26 min. J.Andersonas gavo trečiąją asmeninę pražangą. „Dinamo“ pirmavo 53:51.

28 min. 21-oji „Žalgirio“ klaida baigėsi italų dėjimu. Tačiau „Žalgiris“ neatsiliko – 57:57.

30 min. Ketvirtojo kėlinio pabaigą apkartino ne tik dar viena klaida, bet ir ketvirtoji J.Andersono asmeninė pražanga. Tiesa, nors likus 2 sek. „Dinamo“ turėjo kamuolį savo rankose, išsimesdami iš užribio suklydo, o kamuolį perėmęs E.Ulanovas pataikė dar ir kuriozinį tritaškį – 64:60.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. „Žalgiris“ ketvirtąjį kėlinuką pradėjo dviem klaidomis. Bet net ir 25-oji klaida nesutrukdė žalgiriečiams pirmauti 66:65.

34 min. „Žalgiris“ ėmė strigti Italijos ekipos gynyboje. Tuo tarpu žaibiškai puolime rungtyniavę „Dinamo“ surengė išpuolį, kuris baigėsi dėjimu pagavus kamuolį ore. G.Krapikas prašė minutės pertraukėlės, nes žalgiriečiai atsiliko 66:69. Pauzė ramybės į žaidimą neįnešė. „Žalgiris“ klydo 27-ąjį kartą, o šeimininkai nutolo rekordiškai toli – 73:66.

35 min. J.Andersonas užsidirbo nesportinę pražangą ir už penktąją asmeninę turėjo palikti aikštę. Už minutės G.Krapikas buvo nubaustas technine. Sasario klubo sirgaliai tiesiog siautėjo iš laimės. „Dinamo“ pirmavo 75:66.

36 min. Laikas seko, o 30-ąjį kartą klydusio „Žalgirio“ deficitas nemažėjo – 68:77.

37 min. J.Brooksas su sirena pataikė fantastinį tritaškį ir „Dinamo“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 80:69. Sutrikusius Lietuvos čempionus į priekį tempė V.Lipkevičiaus tritaškis – 72:80.

38 min. „Žalgiris“ pagavo gelbėjimosi ratą. A.Milaknio tritaškis likus 2,5 min. mažino atsilikimą iki penkių taškų – 75:80. Bet kauniečiai brangiai mokėjo už po savuoju krepšiu nesugriebtus kamuolius – 75:82.

39 min. „Žalgirį“ žlugdė italų tritaškis nuo lentos – 85:76.

40 min. Triuškinantis Sh.Lawalio dėjimas padėjo tašką – 87:78.  Italų pergalę paskutinę sekundę įtvirtino D.Logano tritaškis - 92:80.

* * *

Istorija. Tai buvo pirmosios „Žalgirio“ ir „Dinamo“ tarpusavio rungtynės istorijoje.