Eurolygos skaičių virtinė: „Žalgiris“, „Neptūnas“ ir J. Mačiulis

J.Mačiulis paskutinį kartą taškų nepelnė prieš dvejus metus.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Nov 15, 2014, 12:21 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 10:17 AM

Kurios komandos yra suklydusios daugiau kartų negu Kauno „Žalgiris“? Ką Klaipėdos „Neptūnas“ padarė taip pat, kaip Pirėjo „Olympiakos“? Kurio rekordo iš Sauliaus Štombergo neatėmė Andrew Goudelockas? Kiek baudos metimų iš eilės pataikė Juanas Carlosas Navarro? Po kelių mėnesių pertraukos Jonas Mačiulis aikštę paliko be taškų?

Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – įdomiausių Eurolygos skaičių rinkinyje.

„Neptūnas“ – „Valencia“ 94:87

„Neptūnas“ nė karto neleido varžovams išsiveržti į priekį.

„Neptūnas“ prisiminė, kad Klaipėda yra snaiperių miestas, ir pirmą kartą pataikė daugiau nei pusę tritaškių – 11 iš 21 (52,4 proc.). Iki šių rungtynių klaipėdiečiai buvo įmetę 27 iš 103 tritaškių (26,2 proc.). Atlikę paprastą aritmetikos veiksmą sužinome, kad „Neptūnas“ taiklumą pagerino lygiai du kartus.

Du „Neptūno“ žaidėjai pirmą kartą per Eurolygos rungtynes surinko dviženklį skaičių taškų: Arnas Butkevičius – 14, Valdas Vasylius – 12. Be to, V.Vasylius pataikė savo pirmąjį tritaškį (iki šių rungtynių netaikliai atakavo 7 kartus). Tritaškio vis dar nepataikė 13 kartų metęs Mustapha Shakuras.

Donatas Zavackas 13 iš 15 taškų pelnė pirmoje pusėje.

„Valencia“ puolėjas Luke‘as Harangody yra vienas labiausiai banguojančių žaidėjų. Į „Neptūno“ krepšį jis įmetė 5 taškus (1/6 metimų), praėjusią savaitę pelnė 23 taškus, užpraėjusią – 0 taškų (0/5 metimų).

Klaipėdoje pro šalį mėtė ir Krešimiras Lončaras – 1 iš 5 dvitaškių ir 4 taškai.

Savo svečiams išsiveržti į priekį nė karto neleido ne tik „Neptūnas“, bet ir „Olympiakos“ (žaidė su „Galatasaray“).

Tuo tarpu kitose dviejose arenose svečiai beveik visą laiką buvo priekyje, o šeimininkai tik vieną kartą ketvirtajame kėlinyje persvėrė rezultatą ir iki atsakomosios atakos pirmavo vienu tašku. Taip rungtynes Malagoje kontroliavo „Maccabi“, o Kazanėje – „Nižnij Novgorod“.

„Dinamo“ – „Žalgiris“ 92:80

„Žalgiris“ suklydo 31 kartą. Per visą Eurolygos istoriją daugiau klaidų padarė tik dvi komandos: 35 – „Unicaja“ (2006 m. per rungtynes su Badalonos „Joventut“), 33 – Strasbūro SIG (2006 m. su Bolonijos „Climamio“).

„Žalgirio“ ankstesnysis rekordas buvo 28 klaidos (2010 m. su „Maccabi“).

Tarp „Žalgirio“ žaidėjų dažniausiai – po 6 kartus – klydo Lukas Lekavičius ir Robertas Javtokas. O šio Eurolygos sezono rekordininkas yra 8 kartus suklydęs Tayloras Rochestie („Nižnij Novgorod“). Po penkių turų „Žalgiris“ tvirtai užima niekieno nepageidaujamą pirmąją vietą pagal klaidas (vid. 19). Antrojoje pozicijoje esanti „Crvena Zvezda“ daro vidutiniškai 16 klaidų.

Artūras Gudaitis ir Shane‘as Lawalis iš varžovų komandos atkovojo po 7 kamuolius puldami ir pakartojo šio sezono rekordą. Tiek pat kamuolių po varžovų krepšiu buvo atkovoję Kyle‘as Hinesas (CSKA), Felipe Reyesas („Real“) ir tas pats Sh.Lawalis.

Davidas Loganas 16 iš 20 savo taškų pelnė antroje pusėje.

Šį sezoną Eurolygoje debiutuojantis Sh.Lawalis pelnė 25 taškus ir pasiekė karjeros rekordą. Per praėjusias ketverias rungtynes jis pelnė 28 taškus (vid. 7).

„Dinamo“ du tarpsnius laimėjo rezultatu 15:2. Pirmąjį – antrajame kėlinyje (rezultatas tapo 40:37), antrąjį – ketvirtojo kėlinio pradžioje (75:66).

Varžovai taip pat turėjo silpną vietą. „Dinamo“ pataikė tik pusę baudos metimų (12/24). Šią savaitę dar prasčiau baudas mėtė ALBA krepšininkai, pataikę tik 6 iš 16 (37,5 proc.). Įdomu, kad nei „Dinamo“, nei ALBA prie baudos metimų linijos drebėjusios rankos nesutrukdė laimėti.

Užsienio klubų lietuviai

Linas Kleiza („Emporio Armani“) nemetė nė vieno dvitaškio, nepataikė nė vieno iš 5 tritaškių ir vienintelį tašką pelnė 28-ąją min. antruoju iš dviejų baudos metimų. Ketvirtajame kėlinyje L.Kleiza nežaidė.

Per ketverias pastarąsias rungtynes (dvejas Eurolygos ir dvejas Italijos lygos) L.Kleiza pelnė vos 9 taškus. Jis pataikė 1 iš 3 dvitaškių, 1 iš 17 tritaškių ir 4 iš 6 baudų.

„Emporio Armani“ varžovai „Turow“ krepšininkai pataikė tik 2 iš 17 tritaškių.

Mindaugas Kuzminskas („Unicaja“) pelnė 6 taškus. Po 2 kiekviename kėlinyje, išskyrus ketvirtąjį.

Pirmoje rungtynių pusėje „Unicaja“ pataikė tik 1 iš 16 tritaškių, jos varžovė „Maccabi“ – 0 iš 5. Tačiau po pertaukos taiklumas pagerėjo ir antroje pusėje „Unicaja“ pataikė 5 iš 12, „Maccabi“ – 5 iš 16 tritaškių.

Abi komandos gavo šešias technines pražangas: keturias – „Unicaja“ (dvi – treneris Joanas Plaza), dvi „Maccabi“.

Jonas Mačiulis („Real“) pirmą kartą nuo 2012 metų gruodžio paliko aikštę nepelnęs nė taško. Jis žaidė 14 min., bet tik kartą metė į krepšį.

A.Goudelocko šou

„Fenerbahce“ gynėjas Andrew Goudelockas pataikė 10 tritaškių ir pagerino Eurolygos rekordą. Iki šios savaitės turnyro rekordas buvo 9 taiklūs metimai per rungtynes. Tiek buvo įmetę Saulius Štombergas („Tau Ceramica“), Thomasas Kelati („Unicaja“) ir Mirza Teletovičius („Caja Laboral“).

Iš viso A.Goudelockas surinko 34 taškus (2/5 dvitaškių, 10/13 tritaškių). Pirmajame kėlinyje – 7, antrajame – 12, trečiajame – 9, ketvirtajame – 6.

A.Goudelockas pustrečio kėlinio žengė absoliutaus Eurolygos rezultatyvumo rekordo grafiku. 24-ąją min. jo sąskaitoje jau buvo 28 taškai. Tačiau nuo tada varžovai amerikietį prižiūrėjo atidžiau ir A.Goudelockas mėtė rečiau.

Eurolygos rekordas yra 41 taškas, o A.Goudelockui teko pasitenkinti tuo, kad pakartojo šio sezono rekordą, kurį ketvirtajame ture pasiekė Jamesas Andersonas iš „Žalgirio“.

A.Goudelockas užtemdė komandos draugą Bogdaną Bogdanovičių, kuris sužaidė geriausias rungtynes nuo perėjimo į „Fenerbahce“. B.Bogdanovičius pataikė daugiau tritaškių nei per ketverias praėjusias rungtynes ir pelnė 18 taškų (4/6 tritaškių), iš jų 13 – iki pertraukos.

Kiti skaičiai

Ilgiausią šios savaitės spurtą surengė CSKA. Maskvos komanda atsiliko nuo CSP ekipos 68:73, bet po to per 5 minutes įmetė 16 taškų be atsako.

Joe Raglandas („Emporio Armani“) pelnė 20 taškų, bet visus iki 23-osios minutės.

Priešingai žaidė Devinas Smithas („Maccabi“) ir Maikas Zirbesas („Crvena Zvezda“). D.Smithas po didžiosios pertraukos pelnė 19 iš 24 savo taškų, M.Zirbesas – 10 iš 15. Tiesa, vokiečio užduotis buvo palengvinta, nes „Crvena Zvezda“ tuo metu jau triuškino varžovus.

Sezono lyderiai

Rezultatyviausias savaitės žaidėjas A.Goudelockas pakilo į pirmąją vietą sezono rezultatyviausių žaidėjų sąraše (vid. 21 taškas).

Daugiausia rezultatyvių perdavimų penktajame ture atliko CSKA įžaidėjas Milošas Teodosičius – 12. Jis yra ir sezono lyderis (vid. 8,4).

Pagal atkovotus kamuolius pirmauja „Bayern“ aukštaūgis Johnas Bryantas (vid. 9), o šią savaitę geriausi buvo po 10 kamuolių atkovoję D.Smithas („Maccabi“), Adrienas Moermanas (CSP), Ante Tomičius („Barcelona“) ir Othello Hunteris („Olympiakos“).

Taikliarankiai

„Barcelona“ vidurio puolėjas A.Tomičius pataikė visus 8 dvitaškius. Tai – šio sezono be klaidų mestų dvitaškių rekordas. Iš kitų pozicijų A.Tomičius nemetė nė karto ir surinko 16 taškų. „Nižnij Novgorod“ gynėjas Tayloras Rochestie pataikė visus 4 tritaškius. Iš arčiau atakavo daug prasčiau ir pataikė tik 4 iš 10 dvitaškių.

„Anadolu Efes“ gynėjas Cedi Osmanas irgi pataikė visus 4 tritaškius.

CSKA puolėjas Pavelas Korobkovas pataikė visus 6 dvitaškius.

„Fenerbahce“ puolėjas Janas Vesely pataikė visus 5 dvitaškius.

„Olympiakos“ gynėjas Vangelis Mantzaris pataikė visus 6 metimus (po 3 dvitaškius ir tritaškius).

T.Rochestie (24 taškai), C.Osmanas (16 taškų), V.Mantzaris (15 taškų) ir P.Korobkovas (12 taškų) pasiekė asmeninius karjeros rezultatyvumo rekordus.

Juanas Carlosas Navarro („Barcelona“) tęsia praėjusį sezoną pradėtą taiklių baudos metimų seriją. Dabar ją sudaro 27 pataikymai. Nuo jo nedaug atsilieka Nikos Pappas („Panathinaikos“), pataikęs 23 baudas iš eilės (tarp jų visas 16 šį sezoną).

Atgrubnagiai

Prieš savaitę asmeninį rekordą pasiekęs „Unicaja“ gynėjas Jaysonas Grangeris (pelnė 20 taškų) nusprendė, kad jam leidžiama viskas ir į „Maccabi“ krepšį metė net 15 kartų. Pataikė tik 2 (1/10 dvitaškių ir 1/5 tritaškių).

13 netaiklių metimų – pakartotas šio sezono rekordas. Taip pat 13 kartų nesėkmingai atakavo „Laboral Kutxa“ puolėjas Davis Bertanas (3/16 su „Olympiakos“).

„Panathinaikos“ pataikė tik iš 20 tritaškių. Prasčiausiai iš toli atakavo Dimitris Diamantidis ir A.J.Slaughteris (po 0/4).

5-ojo turo rezultatai

A grupė.

Sasario „Banco di Sardegna“ – Kauno „Žalgiris“ 92:80. Sh.Lawalis 25, D.Loganas 20, J.Brooksas 16/ J.Andersonas 15, A.Milaknis 14, E.Ulanovas 12. 3729 žiūrovai.

Stambulo „Anadolu Efes“ – Madrido „Real“ 75:73. C.Osmanas 16, D.Šaričius 13/ S.Llullis 20, G.Bourousis 17, ... J.Mačiulis 0. 8627 žiūrovai.

Kazanės „Uniks“ – „Nižnij Novgorod“ 73:79. N.Zisis 15, K.Langfordas 13/ T.Rochestie 24, A.Parachovskis 19. 2500 žiūrovų.

Rikiuotė: 1. „Real“ – 4, 2. „Anadolu Efes“ – 4, 3. „Žalgiris“ – 3, 4. „Nižnij Novgorod“ – 2, 5. „Uniks“ – 1, 6. „Banco di Sardegna“ – 1.

B grupė.

Malagos „Unicaja“ – Tel Avivo „Maccabi“ 66:70. W.Thomasas ir R.Toolsonas po 16, ... M.Kuzminskas 6/ D.Smithas 24, 10 atk.kam.. 6959 žiūrovai.

Zagrebo „Cedevita“ – Berlyno ALBA 67:80. R.L.Ukičius 15, T.Zubčičius 13/ J.McLeanas 20, L.Radoševičius 14. 4000 žiūrovų.

Limožo CSP – Maskvos CSKA 76:86. J.Smithas 19, A.Moermanas 17, 10 atk.kam./ S.Weemsas 18, M.Teodosičius 16, 12 rez.perd. 5000 žiūrovų.

Rikiuotė: 1. CSKA – 5, 2. „Unicaja“ – 3, 3. „Maccabi“ – 3, 4. ALBA – 2, 5. „Cedevita“ – 1, 6. CSP – 1.

C grupė.

Milano „Emporio Armani“ – Zgoželeco „Turow“ 90:71. J.Raglandas 20, A.Gentile 19, S.Samuelsas 15, ... L.Kleiza 1/ T.Tayloras 15, N.Jaramazas 14. 7998 žiūrovai.

Miuncheno „Bayern“ – Stambulo „Fenerbahce“ 86:93. V.Micičius ir N.Džedovičius po 16, J.Bryantas ir H.Schaffartzikas po 15/ A.Goudelockas 34, B.Bogdanovičius 18. 6700 žiūrovų.

„Barcelona“ – Atėnų „Panathinaikos“ 78:69. A.Tomičius 16, 10 atk.kam., J.C.Navarro, M.Lampe ir B.Olesonas po 12/ E.Batista 14. 5254 žiūrovai.

Rikiuotė: 1. „Barcelona“ – 5, 2. „Panathinaikos“ – 3, 3. „Fenerbahce“ – 3, 4. „Emporio Armani“ – 2, 5. „Bayern“ – 1, 6. „Turow“ – 1.

D grupė.

Klaipėdos „Neptūnas“ – „Valencia“ 94:87. D.Gailius 19, D.Zavackas 15, A.Butkevičius 14/ P.Ribasas 22, B.Dubljevičius 18. 5300 žiūrovų.

Vitorijos „Laboral Kutxa“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 66:86. T.Šengelia 20/ L.Mitrovičius 17, M.Zirbesas 15, M.Williamsas 14. 8064 žiūrovai.

Pirėjo „Olympiakos“ – Stambulo „Galatasaray“ 93:66. O.Hunteris 17, 10 atk.kam., V.Spanoulis 16, V.Mantzaris 15/ C.Arroyo 14. 7500 žiūrovų.

Rikiuotė: 1. „Olympiakos“ – 5, 2. „Crvena Zvezda“ – 3, 3. „Galatasaray“ – 2, 4. „Laboral Kutxa“ – 2, 5. „Neptūnas“ – 2, 6. „Valencia“ – 1.