„Lietuvos rytas“ Belgrade iškovojo penktąją pergalę

Rungtynių akimirka.<br>S.Savič nuotr.

Nov 18, 2014, 9:14 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 3:59 AM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai antrą kartą šį sezoną nugalėjo Belgrado „Partizan“ krepšininkus. Europos taurės E grupės rungtynėse vilniečiai iškovojo pergalę 85:76 (18:16, 20:16, 26:26, 21:18). Tai – penktasis „Lietuvos ryto“ laimėjimas Europos taurėje.

„Partizan“: M.Macvanas (7 atk. kam.) 22, E.Muričius 14, M.Tepičius, N.Milutinovas ir D.Gagičius po 8, M.Andričius 6, A.Milutinovičius 5, V.Marinkovičius 3, B.Dallo 2.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas (7 atk. kam.) 23, G.Orelikas (5 atk. kam., 6 rez. perd.) 21, M.Gecevičius (6 rez. perd.) 17, T.Leslie 12, A.Juškevičius 8, B.Baronas ir M.Moseris po 2.

„Partizan“ - „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 20/37 (54 proc.) - 26/40 (65 proc.)

Tritaškiai: 6/23 (26 proc.) - 7/18 (38 proc.)

Baudos: 18/22 (81 proc.) - 12/16 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 27

Perimti kamuoliai: 7 – 9

Klaidos: 13 – 10

Rezultatyvūs perdavimai: 11 - 18

Nežaidė. Šiose rungtynėse vilniečiams nepadėjo Kyrylas Natiažka. Vidurio puolėjas iš Ukrainos dėl kojos sumušimo liko Vilniuje.

Pirmas. „Lietuvos rytas“ pirmąjį mačą su „Partizan“ savo aikštėje laimėjo 92:65.

Pradžia. „Lietuvos rytas“ puikiai pradėjo pirmąjį kėlinį. Vilniečiai pelnė 10 taškų be atsako ir įgijo dviženklę persvarą (12:2). Vis dėlto, varžovai netrukus spurtavo ir kėlinio pabaigoje sumažino skirtumą iki 2 taškų (12:14).

Grupė. Penktąją pergalę iškovoję vilniečiai viena koja jau kitame etape. Tuo tarpu penktąją nesėkmę patyrę „Partizan“ krepšininkai žengia paskutinėje E grupės vietoje.

„Partizan“: M.Tepičius, E.Muričius, V.Marinkovičius, N.Milutinovas, D.Gagičius.

„Lietuvos rytas“: T.Leslie, A.Juškevičius, M.Gecevičius, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

Pirmasis kėlinys

1 min. Kėlinį dviem taikliais baudų metimais pradėjo G.Orelikas (2:0).

2 min. A.Juškevičius padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 4 taškų (4:0).

3 min. E.Muričius sumetė abi baudas (2:4).

4 min. G.Orelikas smeigė tritaškį (7:2). Netrukus puolėjas paleido dar vieną tolimą metimą (10:2).

5 min. Po A.Kavaliausko dvitaškio vilniečių persvara jau buvo dviženklė (12:2).

6 min. Šeimininkų tylą nutraukė M.Macvanas (4:12).

7 min. M.Moseris perėmė kamuolį ir galingu dėjimu grąžino dviženklį skirtumą (14:4).

8 min. M.Macvanas pelnė 2 taškus su pražanga (7:14).

9 min. „Partizan“ krepšininkai pelnė 5 taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (12:14).

10 min. Po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 18:16.

Antrasis kėlinys

13 min. Daugiau nei dvi minutes nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų. Galiausiai tylą nutraukė A.Juškevičius, sumetęs abi baudas (20:16).

14 min. Po M.Gecevičiaus ir T.Leslie dvitaškių vilniečiai padidino savo pranašumą iki 8 taškų (24:16).

15 min. Šeimininkai nubraukė skirtumą perpus, pelnydami 4 taškus be atsako (20:24).

16 min. Į G.Oreliko dvitaškį tuo pačiu atsakė M.Macvanas (22:26).

17 min. Tritaškį smeigęs M.Andričius sumažino skirtumą iki 3 taškų (25:28).

18 min. 5 taškus be atsako pelnę vilniečiai padidino savo persvarą iki 8 taškų (35:27).

20 min. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 38:32.

Trečiasis kėlinys

21 min. Trečiąjį kėlinį tritaškiu pradėjo M.Gecevičius (41:32). 2 taškus varžovams pelnė N.Milutinovas.

22 min. Į A.Juškevičiaus dvitaškį tolimu metimu atsakė V.Marinkovičius (37:43).

24 min. Vilniečiai pelnė 6 taškus iš eilės ir susigrąžino dviženklį pranašumą (49:37).

25 min. M.Tepičius pelnė 2 taškus (39:49).

26 min. Tolimu metimu M.Tepičius atsakė į M.Gecevičiaus dvitaškį ir sumažino skirtumą iki 9 taškų (42:51).

27 min. M.Tepičius smeigė dar vieną tritaškį, o „Partizan“ priartėjo iki 6 taškų (45:51). Tačiau netrukus tolimą metimą pataikė ir G.Orelikas (54:45).

29 min. 5 taškus be atsako surinkę šeimininkai priartėjo iki 4 taškų (50:54).

30 min. Po trijų kėlinių vilniečiai pirmavo 64:58.

Ketvirtasis kėlinys

31 min. A.Kavaliauskas kėlinį pradėjo dvitaškiu, į kurį netrukus tuo pačiu atsakė D.Gagičius (60:66).

32 min. M.Gecevičius smeigė tritaškį (69:60).

33 min. M.Macvanas pelnė 2 taškus (62:69).

34 min. T.Leslie pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o G.Orelikas pelnė 3 taškus ir sugrąžino dviženklį skirtumą (73:62).

35 min. T.Leslie dvitaškis dar padidino vilniečių pranašumą (75:62).

36 min. Tolimą metimą pataikė ir T.Leslie, padidindamas skirtumą iki 14 taškų (78:64).

37 min. D.Gagičius pataikė abi baudas, o M.Tepičius smeigė tritaškį, o skirtumas sumažėjo iki vienženklio (69:78).

38 min. M.Gecevičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o kamuolį atkovojęs E.Muričius varžovų ataką užbaigė dėjimu (71:79). Tuo pačiu atsakė A.Kavaliauskas ir sugąžino dviženklį pranašumą (81:71).

40 min. Vilniečiai turėtos persvaros neiššvaistė ir išovojo pergalę 85:76.