Per plauką: „Žalgiris“ mačo pabaigoje nusileido „Real“ ekipai

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

2014-11-21 19:11, atnaujinta 2018-01-20 21:58

Likus žaisti 3 minutes jie pirmavo 9 taškų skirtumu, tačiau neatlaikė Eurolygos vicečempionų svorio. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį Eurolygos A grupėje įaudrino savo aistruolius ir visą Lietuvą privertė patikėti, kad bus iškovota pergalė. Intriga laikėsi iki pat paskutinės sekundės. Likus žaisti 9 sek. rezultatas buvo 66:66 ir čia „Real“ sužaidė šaltakraujiškiau. Gintaro Krapiko auklėtiniai pralaimėjo 66:68 (14:24, 24:14, 19:15, 9:15).

Skaičius. Likus žaisti tris minutes Darius Songaila pataikė du baudos metimus ir tuomet „Žalgiris“ pasiekė 9 taškų persvarą – 65:56.

Šūviai. Būtent tada „Žalgirio“ aistruolius ėmė raminti „Real“ snaiperiai, pataikę du tritaškius iš eilės – 62:65.

Blokas. Kai Kauno komanda pralaiminėjo 65:66, buvo likę žaisti 14 sekundžių. Tuomet V.Lekavičius veržėsi po krepšiu, bet jo metimas buvo blokuotas.

Metimas. Iki mačo pabaigos buvo likusios 9 sekundės, kai Paulius Jankūnas stojo mesti baudas. Jis nepataikė vieno metimo, priversdamas suaimanuoti iš vietų pakilusius aistruolius. Kitas jo metimas buvo taiklus – 66:66.

Ataka. Paskutinė ataka buvo patikėta Jamesui Andersonui, bet jo metimas buvo netaiklus.

Praradimas. Likus žaisti minutę iki rungtynių pabaigos ant žemės krito Jamesas Andersonas. Jis susiėmė už kojos ir netrukus paliko aikštę. Po kelių akimirkų jis sugrįžo į aikštę.

Legionierius. Jonas Mačiulis pelnė 9 taškus (dvitaškiai: 2/2, tritaškiai: 1/3, baudų metimai: 2/2), atkovojo 3 kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvų perdavimų, perėmė vieną kamuolį ir kartą suklydo.

Statistika.

Kauno „Žalgiris“: J.Andersonas (9 atk. kam.) 21, P.Jankūnas (8 atk. kam.) 17, A.Milaknis ir E.Ulanovas po 6, D.Songaila, V.Lipkevičius ir R.Javtokas po 4, L.Lekavičius ir V.Kariniauskas po 2.

„Real“: S.Rodriguezas 14, A.Nočioni ir S.Llullas po 11, J.Mačiulis 9, G.Ayonas 7, J.Carrollas ir S.Mejri bei I.Bourousis ( 9 atk. Kam.) po 4.

Kauno „Žalgiris“ – „Real“

Dvitaškiai: 17/36 (47 proc.) – 20/46 (43 proc.)

Tritaškiai: 8/18 (44 proc.) – 6/20 (30 proc.)

Baudų metimai: 8/11 (72 proc.) – 10/18 (55 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 36

Perimti kamuoliai: 4 -4

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 18

Klaidos: 14 – 6

Rungtynės.

1 min. P.Jankūnas tritaškiu pradėjo rungtynes – 3:0.

2 min. Netrukus S.Llullas atsakė dviem taškais, bet V.Lipkevičius taip pat atakavo taikliai – 5:2.

3 min. Po keleto sekundžių V.Lipkevičius antrą kartą pelnė taškus iš po krepšio – 7:2.

4 min. Į I.Bourousio metimą P.Jankūnas atsakė tritaškiu – 10:4.

5 min. G.Ayonas skirtumą mažino metimu iš po krepšio – 7:10.

6 min. J.Andersonas penktąjį kartą mėgino pelnyti taškus ir jam tai padaryti pavyko – 12:7. Netrukus jam atsakė „Real“ marškinėlius vilkintis J.Mačiulis – 9:12. Tai buvo pirmieji lietuvio taškai.

7 min. J.Mačiulis vėl baudė žalgiriečius. Šįkart jis tai padarė nuo trijų taškų linijos – 12:14.  Pirmuosius taškus pelnęs S.Rodriguezas rezultatą išlygino – 14:14. Atak1 organizavo „Žalgiris“, bet V.Lekavičiaus metimas buvo netaiklus.

8 min. Kai J.Mačiulis pataikė du baudos metimus, „Real“ išsiveržė 16:14. Netrukus „Real“ nutolo, kai su sirena metimą pataikė S.Rodriguezas – 19:14. Netrukus teisėjas už vaidybą skyrė techninę pražangą A.Nočioni. Šis krito ant žemės po kontakto su „Žalgirio“ žaidėju, bet teisėjui pasirodė, jog epizodas suvaidintas. A.Milakniui baudos metimo pataikyti nepavyko.

9 min. Pirmąjį kėlinį „Real“ laimėjo 24:14.

11 min. J.Andersonas kėlinį pradėjo keturiais taškais be atsako – 18:24.

12 min. Madrido komandos tylą nutraukė S.Rodriguezas. Jis taškus pelnė iš po krepšio - 26:16. Po V.Kariniausko klaidos Madrido ekipa pajudėjo iki 28:18.

13 min. Komandos apsikeitė netaikliais metimais, bet tylą nutraukė A.Milaknis. Iš R.Javtoko perdavimą gavęs A.Milaknis atakavo nuo trijų taškų zonos ir netrukus sirgaliai pašoko – 21:30.

14 min. S.Mejri pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 31:21. Jam J.Andersonas atsakė tritaškiu – 24:31.

16 min. J.Carrolas pataikė dvitaškį iš po krepšio ir „Real“ pirmavo 34:26.

17 min. A.Milaknis gavo progą atakuoti iš toli ir tai padarė užtikrintai – 29:34.

19 min. R.Javtokas puikiai sužaidė paskutinę atkarpą ir likus 8 sek. sekundėms iki kėlinio pabaigos išlygino rzultatą – 38:38.

21 min. S.Rodriguezas kėlinį pradjėo tritaškiu – 41:38. Netrukus L.Lekavčius pataikė dvitaškį, bet jam tuo pačiu atsakė ir S.Llullas – 43:40.

24 min. S.Rodrigeuzas pataikė dvitaškį iš po krepšio ir „Real“ pirmavo 47:42.

25 min. I.Bourousis buvo nubaustas technine pražanga, bet J.Andersonas baudos metimo pataikyti nesugebėjo. G.Krapikas atliko keitimą – R.Javtoką keitė A.Gudaitis. Ataką taškais baigė E.Ulanovas – 44:47.

26 min. J.Andersonas atšoko nuo varžovo ir netrukus įsirašė dvitaškį – 46:47.

27 min. Netrukus „Real“ padidino skirtumą iki 49:46, bet J.Andersonas išlygino rezultatą – 49:49. P.Jankūnas metė iš toli ir netrukus „Žalgiris“ pirmavo 52:49. Netrukus J.Carrollas skirtumą mažino iki 51:52.

29 min. Žalgiriečiai išsiveržė 55:51. Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 57:53.

31 min. Pirmoji ketvirtojo kėlinio minutė atskleidė abiejų ekipų jaudulį. Metimai skriejo pro šalį, krepšininkai klydo.

32 min. Tylą nutraukė kaire ranka atakavęs P.Jankūnas – 59:53.

33 min. Madrido ekipos tylą nutraukė S.Mejri – 59:55.

35 min. A.Nočioni įpusėjus kėliniui stojo prie baudų metimo linijos – 56:59. Netrukus žalgiriečiai atsakė taškais – 61:56.

36 min. D.Songaila leido spurtuoti, kai iš po krepšio pelnė du taškus – 63:56.

37 min. D.Songaila pataikė du baudų metimus ir „Žalgiris“ išsiveržė 65:56. Netrukus svečiai skirtumą mažino iki 59:65. A.Nočioni pamėgino laimę iš toli ir jis buvo taiklus - 62:65.

38 min. Madrido komanda laimėjo atkarpą 8:0 ir priartėjo 64:65.

39 min. A.Nočioni pelnė taškus ir svečiai išsiveržė 66:65. Netrukus P.Jankūnas stojo prie baudų metimo linijos. Kauno ekipos sirgaliai atsistojo. Pirmasis P.Jankūno metimas buvo netaiklus. Antrasis įkrito - 66:66.

Likus žaisti 9 sek. Madrido ekipa baudų metimais išsiveržė 68:66. Paskutinė ataka buvo patikėta Jamesui Andersonui, bet jo metimas buvo netaiklus.

***

Starto penketai.

„Žalgiris“: L.Lekavičius, V.Lipkevičius, J.Andersonas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Real“: S.Rodriguezas, G.Ayonas, I.Bourousis, J.Mačiulis, S.Llullas.

Nuotaikos. Tiek „Žalgiris“, tiek „Real“ šeštąjį Eurolygos A grupės turą pasitinka po pralaimėjimų. „Real“ praėjusią savaitę 73:75 nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai, o „Žalgiris“ 80:92 turėjo pripažinti Sasario „Banco di Sardegna“ komandos pranašumą.

Susitikimas. Pirmąsias rungtynes prieš „Žalgirį“ Madrido klubas laimėjo 80:71. Tuomet „Real“ į priekį vedė F.Reyesas ir G.Ayonas, atitinkamai pelnę po 11 ir 10 taškų. J.Andersonas tose rungtynėse pelnė 19, o A.Milaknis 13 taškų.

Situacijos. „Real“ per penkis turus patyrė vos vieną pralaimėjimą, o „Žalgiris“ - du.