Vilniaus „Lietuvos rytas“ varžovus iš karto pastatė į vietą

„Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas A.Kavaliauskas (su kamuoliu) daugiausia prisidėjo prie revanšo – pelnė 21 tašką.<br>M.Kulbio nuotr.

Kęstutis Rimkus („Lietuvos rytas“)

Nov 27, 2014, 9:38 AM, atnaujinta Jan 20, 2018, 1:07 PM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai greit įgijo persvarą ir kontroliavo įvykius aikštėje iki pabaigos. Europos taurės 7-ojo turo rungtynėse jie atsiteisė su Ploješčio „Asesoft“ ekipa 79:72.

Iškovoję šeštąją pergalę „Lietuvos ryto“ krepšininkai liko E grupės viršūnėje, nuo kurios gali pradėti dairytis į priekį.

Nors laukia dar trejos rungtynėse grupėje, vilniečiai užsitikrino kelialapį į „Last 32“ etapą, kuriame prie 24 Europos taurės varžybų komandų prisidės 8 prasčiausi Eurolygos klubai.

„Jei ir toliau kietai žaisime, galime toli eiti“, – sakė „Lietuvos ryte“ vis geriau besijaučiantis amerikietis gynėjas Billy Baronas.

Lyderis. Lietuvos rinktinės treneriui Jonui Kazlauskui stebint rungtynes pirmojoje eilėje, Antanas Kavaliauskas savo naudingu žaidimu tarsi priminė, kad būtų nieko prieš grįžti į nacionalinę komandą.

„Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas puikiai atliko savo vaidmenį žaisdamas du prieš du ir iš viso pelnė 21 tašką.

„Ieškojome silpnųjų varžovų žaidimo vietų ir pamatėme, kad jie prastai žaidžia du prieš du. Pasinaudojome tuo – ir štai rezultatas“, – sakė A.Kavaliauskas.

9 iš 11 dvitaškių pataikęs ir 4 metimus blokavęs 30-metis vidurio puolėjas surinko 31 naudingumo balus – daugiausia per karjerą Europos taurės varžybose.

Varžovas. Marius Runkauskas buvo rezultatyviausias Rumunijos klubo žaidėjas – pelnė 20 taškų.

Buvęs Klaipėdos „Neptūno“ ekipos snaiperis į rungtynes įsitraukė žaisdamas sau neįprastoje įžaidėjo pozicijoje.

Kai vėl tapo atakuojančiuoju gynėju, M.Runkauskas kėlė pavojų vilniečiams ir buvo vienas svečių spurto antrajame kėlinyje kūrėjų.

„Esu patenkintas žaidimu Rumunijoje, – sakė M.Runkauskas, su „Asesoft“ sudaręs metų sutartį. – Nors „Neptūnas“ siūlė likti, žiūrėjau, kur geresnės sąlygos.

Jeigu tokias pat būtų pasiūlęs „Neptūnas“, būčiau likęs Klaipėdoje.“

Pražanga. Trečiajame kėlinyje arbitrai technine pražanga nubaudė Rumunijos klubą dėl netikėto trenerių štabo nario poelgio.

Džinsus mūvintis ir šaliką užsimetęs rumunas įsikarščiavęs įbėgo į aikštę.

Europos taurė. 7-asis turas

E grupė. Bandirmos „Banvit“ – Belgrado „Partizan“ 90:85 (po pratęsimo), Volgogrado „Krasnyj oktiabr“ – Jeruzalės „Hapoel“ 69:67.

Rikiuotė: 1. „Lietuvos rytas“ – 6 ir 1, 2, „Banvit“ – 6 ir 1, 3. „Krasnyj oktiabr“ – 4 ir 3, 4. „Asesoft“ – 3 ir 4, 5. „Hapoel“ – 1 ir 6, 6. „Partizan“ – 1 ir 6.

A grupė. Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (K.Lavrinovičius 4, 17 min., R.Kaukėnas ir D.Lavrinovičius traumuoti) – „Paris-Levallois“ 78:72.

B grupė. Kvakenbriuko „Artland Dragons“ – Kantu „FoxTown“ 66:68.

D grupė. „Chimki“ – Liublianos „Olimpija“ 105:77.

F grupė. Zeliona Guros „Stelmet“ – Salonikų PAOK 84:77, „Ventspils“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ 60:69.