17 taškų atsilikinėjęs „Žalgiris“ Rusijoje išnešė sveiką kailį

Kauniečiams daugiausia taškų pelnė J.Andersonas - 18.<br>M.Patašiaus nuotr. iš archyvo

Nov 28, 2014, 7:19 PM, atnaujinta Jan 20, 2018, 9:11 AM

Lyg diena ir naktis. Taip Kauno „Žalgirio“ žaidimas skyrėsi iki didžiosios pertraukos ir po jos. Tragiškai pirmąją Eurolygos mačo su „Nižnij Novgorod“ dalį žaidę ir 17 taškų atsilikinėję kauniečiai pražydo po didžiosios pertraukos - galingai finišavęs „Žalgiris“ iškovojo svarbią pergalę 61:55 (11:13, 12:24, 20:7, 18:11) ir nutraukė nesėkmių seriją A grupėje. Ši pergalė - stiprus žingsnis „Top 16“ etapo link.

„Nižnij Novgorod“: T.Rochestie (7 rez. perd.) 15, T.Kinsey 11, T.Thompkinsas 8, S.Antonovas ir M.Krivošejevas po 6.

Žalgiris: J.Andersonas (7 atk. kam.) 18 (5/11 dvit., 1/6 trit.), R.Javtokas (11 atk. kam.) ir P.Jankūnas (11 atk. kam.) po 9, L.Lekavičius 8, V.Lipkevičius 5, A.Gudaitis ir V.Kariniauskas (4 rez. perd.). po 4, A.Milaknis (0/6 trit.) ir D.Songaila po 2. E.Ulanovas taškų nepelnė.

Iki didžiosios pertraukos. Pirmojoje rungtynių dalyje kauniečiai tragiškai atakavo iš įvairių pozicijų - tikslą pasiekė vos devyni dvitaškiai iš 25 (36 proc.), pro šalį skriejo visi septyni tritaškiai, o iš 10 baudų metimų tikslą pasiekė tik pusė. Varžovų taiklumas buvo gerokai didesnis (9/18 dvit., 3/9 trit., 10/12 baudų) ir tai padėjo jiems įgyti 17 taškų pranašumą (37:20). Bet vėliau komandos apsikeitė vaidmenimis.

Po didžiosios pertraukos. Kauniečiai puikiai sužaidė trečiąjį kėlinį - jį pradėjo spurtu 10:0. Atgijo ne tik puolimas - G.Krapiko ir Š.Jasikevičiaus per pertrauką sudėliotas žaidimo planas gynyboje veikė beveik be priekaištų - svečiai šeimininkams per trečiąją rungtynių atkarpą leido pelnyti vos 7 taškus. Įsišaudęs J.Andersonas ir ketvirtajame kėlinyje įsidrąsinęs L.Lekavičius padėjo „Žalgiriui" nukloti svarbios pergalės pamatus.

6. Tiek arbitrai šiose rungtynėse skyrė techninių pražangų. Iš jų - penkias už krepšininkų vaidybą (keturias Rusijos komandos žaidėjams, viena teko A.Gudaičiui). Tiesa, kai kuriais momentais riba tarp vaidybos ir tikros pražangos buvo labai plona.

Pirmas mačas. Prieš mėnesį Kaune „Žalgirio“ krepšininkams akistata su „Nižnij Novgorod“ ekipa buvo gerokai lengvesnė - tąkart jie pergalę šventė didžiausiu skirtumu Eurolygoje šį sezoną (97:63).

Naujokas? „Žalgirį“ artimiausiu metu gali papildyti naujas įžaidėjas. Italijos žiniasklaida praneša, kad Lietuvos čempionai artėja prie susitarimo su 36-erių slovėnu Jaka Lakovičiumi. Patyręs 186 cm ūgio krepšininkas praėjusį sezoną atstovavo Avelino ekipai „Sidigas“, bet dėl nesutarimų su klubo vadovais šį sezoną nesužaidė nė vienų rungtynių. Praėjusį sezoną Italijos lygoje J.Lakovičius per 28 min. rinkdavo 10,3 taško, atkovodavo 2,3 kamuolio, atlikdavo po 4 perdavimus.

„Nižnij Novgorod“ – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 13/33 (39 proc.) – 20/47 (42 proc.)

Tritaškiai: 4/18 (22 proc.) – 3/20 (15 proc.)

Baudų metimai: 17/19 (89 proc.) – 12/18 (66 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 47

Perimti kamuoliai: 6 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 11

Klaidos: 16 – 14

Rungtynės.

1 min. Pirmosios atakos metu svečiai iš Kauno turėjo tris galimybes atakuoti, tačiau netaikliai - du kartus prametė J.Andersonas, kartą - V.Kariniauskas.

2 min. Komandos keičiasi netaikliais metimais, o „Žalgirio" legionierius J.Andersonas prameta jau trečią kartą. Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė T.Rochestie.

3 min. Kauno ekipai taškų sąskaitą atidarė V.Kariniauskas. Bet šeimininkų komandoje įsibėgėjo legionieriai - po dvitaškį pelnė T.Rochestie ir T.Kinsey (6:2.).

4 min. J.Andersonas toliau šaudo pro šalį - nepataikė tritaškio.

5 min. A.Milaknis taip pat prametė tritaškį. „Žalgirio" krepšininkai pataikė vos vieną metimą iš 9. (2:7).

6 min. V.Kariniauskas toliau lieka vieninteliu Kauno ekipos žaidėju, pelnančiu tašku - gražus jo prasiveržimas sumažino skirtumą 4:7.

7 min. Po E.Ulanovo klaidos kamuolį perėmęs T.Kinsey pelno dvitaškį (10:4). „Žalgirio" puolime - prošvaisčiai. Sulaukęs tikslaus J.Andersono perdavimo dvitaškį su pražanga pelno R.Javtokas.

8 min. Pirmasis rungtynių tritaškis - pataiko „Nižnij Novgorod“ lyderis T.Rochestie 13:7. Dar viena E.Ulanovo klaida - pražanga puolime.

9 min. P.Jankūnas pataiko per rankas iš aikštės krašto (9:13).

10 min. Kauniečiai įsibėgėja - tritaškį smeigia J.Andersonas. Pirmasis svečių tolimas šūvis padeda sumažinti skirtumą 11:13.

11 min. Antrasis kėlinys prasideda E.Ulanovo klaida. Šeimininkai tai paverčia tritaškiu - pataiko S.Antonovas 16:11.

12 min. Kauno ekipos puolimas vėl buksuoja - prameta D.Songaila ir J.Andersonas. Kamuolys - it karšta bulvė: išslysta ir iš D.Songailos, ir T.Kinsey rankų.

13 min. Įsisiūbavo emocijos  - teisėjai technine pražanga nubaudė „Žalgirio" atsarginių žaidėjų suolelį. Svečiai tolo - po E.Baburino dvitaškio 19:11.

14 min. „Nižnij Novgorod“ pranašumas - jau dviženklis. Po S.Antonovo tritaškio 22:11.

15 min. Pirmieji Kauno komandos taškai antrajame kėlinyje - prasiveržimu sudėtingą dvitaškį pataiko J.Andersonas.

16 min. Kauniečiai klysta lygioje vietoje - A.Milaknis aikštės viduryje praranda kamuolį. J.Andersonas individualiais veiksmais bando gelbėti situaciją, tačiau bergždžiai 13:26.

17-18 min. „Žalgirio" puolimas - ir be idėjos, ir be judesio. Užpulti bandęs R.Javtokas buvo stabdomas pražangomis, o baudų metimai nekrito - 1/4. Šeimininkai įgijo jau 16 taškų pranašumą (31:15).

19 min. Baudų metimai nekrito ir kitiems „Žalgirio" žaidėjams - prametė A.Milaknis ir A.Gudaitis. O šeimininkai nuo baudų metimo linijos progų nešvaistė - abu kartus pataikė T.Thompsonas (35:18).

20 min. Dvitaškį pataikęs P.Jankūnas kitos atakos metu suklydo - žingsniai. Paskutinę minutę T.Thompsonas nubaustas technine pražanga. Kauniečiai tai išnaudojo - A.Milaknis pataiko baudos metimą, V.Lipkevičius - sudėtingą dvitaškį (23:37).

21-22 min. Kauniečiams trečiasis kėlinys prasidėjo dviem V.Kariniausko klaidomis. Tiesa, šeimininkai tuo nepasinaudojo ir šaudė pro šalį.

23-24 min. Kauniečiai išsijudina: J.Andersonas pataiko dvitaškį, P.Jankūnas - pirmąjį "Žalgirio" tritaškį, kitos atakos metu dar du taškus įsirašo J.Andersonas ir viltys gyva 30:37.

25 min. Dar viena techninė pražanga - už vaidybą ją gavo S.Antnovas. J.Andersonas pataikė baudos metimą, R.Javtokas - dvitaškį 33:37. Pirmuosius taškus po pertraukos šeimininkams pelno T.Thompkinsas.

26 min. Nemalonus epizodas "Žalgiriui" - ketvirtąją pražangą gavo lyderis J.Andersonas. Bet kauniečiai kabinosi - po gražaus V.Kariniausko perdavimo dvitaškį pelno R.Javtokas (37:39).

27 min. „Nižnij Novgorod“ gelbėja T.Rochestie - dar du jo taškai.

28 min. Tačiau 17 taškų skirtumą panaikinęs "Žalgiris" kabinosi - A.Gudaitis pataiko du baudų metimus (39:41).

29 min. Nesėkmių ruožas kauniečiams - teisėjai skyrė techninę pražangą A.Gudaičiui - arbitrai buvo įsitikinę, kad lietuvis vaidino pražangą. Be to, puolime pražangą užsidirbo E.Ulanovas.

30 min. „Žalgiris" priartėjo per plauką - po L.Lekavičiaus dvitaškio komandas skyrė tik taškas (43:44).

31 min. Dvitaškiais apsikeitė T.Rochestie ir D.Songaila.

32 min. Kauniečiai - pirmą kartą priekyje. Po J.Andersono tritaškio 48:46.

33 min. Šeimininkai akivaizdžiai sutriko, o kauniečiai įsidrąsino - po V.Lipkevičiaus tritaškio ir L.Lekavičiaus dvitaškio 54:46.

34-35 min. "Žalgirio" krepšininkai išlaikė sukauptą 8 taškų pranašumą. Svečių puolimą papuošė gražus L.Lekavičius prasiveržimas (56:48).

36-37 min. Kauniečiai artėjo pergalės link - po J.Andersono dvitaškio "Žalgiris" priekyje 60:52.

39 min. Šeimininkai atkuto - D.Chvostovas pataikė tritaškį, V.Kariniauskas prarado kamuolį (60:55).

40 min. Kauno krepšininkai apsigynė svarbios varžovams atakos metu. Nors ir pradžių atrodė, kad kamuolys atitenka kauniečiams, likus 47 sek. kamuolys atsidūrė "Nižnij Novgorod" žaidėjų rankose. Nors varžovai net tris kartus atakavo iš toli, jų metimai skriejo pro šalį. Kauniečiai atsilaikė ir šventė svarbią pergalę.