Vilniaus „Kibirkšties- VIČI“ nesutrikdė 17 taškų deficitas

1. Utenos „Utena“                    11  0  22

Vilniaus krepšininkės iškovojo dramatišką pergalę.<br>bckibirkstis.lt nuotr.

BNS ir lrytas.lt inf.

Nov 28, 2014, 4:32 PM, atnaujinta Jan 20, 2018, 9:38 AM

Pirmajame ketvirtyje „Kibirkštis“ išlaikė nedidelį atotrūkį ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo rezultatu 13:7. Atkarpą 6:0 laimėjusios „Sirenos“ varžoves pasivijo (13:13), tačiau aplenkti nesugebėjo. Po pirmųjų dešimties minučių vilnietės išlaikė 3 taškų pranašumą - 19:16.

Antrąjį ketvirtį spurtu 13:0 pradėjo „Sirenos“ ir po taiklių Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės ir Akvilės Baronėnaitės metimų susikrovė jau dviženklį pranašumą - 29:19. Sėkmingas Anos Baletič žaidimas leido „Kibirkščiai“ kiek priartėti ir sumažinti atsilikimą - 26:31. Visgi kėlinį sėkmingiau baigė kaunietės ir prieš ilgąją pertrauką išlaikė 10 taškų persvarą - 39:29.

Trečiajame ketvirtyje po A.Baronėnaitės taškų „Sirenų“ pranašumas šoktelėjo iki 13 taškų - 47:34, o vėliau kaunietės pranašumą padidino ir iki 17 - 52:35. Nors ketvirtį sėkmingu prasiveržimu baigė Eglė Šniokaitė, tačiau tai „Kibirkšties“ atsilikimo nesumažino - 37:54.

Nors atrodė, kad paskutinis ketvirtis jau nieko nelems, „Kibirkštis“ spurtavo 19:2 ir pasivijo varžoves - 56:56. Paskutinėmis minutėmis kova vyko taškas į tašką, o ekipos taškus rinko baudos metimais.

Likus žaisti 24 sekundes, Justina Kraujūnaitė pataikė svarbų baudos metimą ir išvedė „Kibirkštį“ į priekį -61:60.

Prie baudų metimo linijos stojusi Kornelija Balčiūnaitė turėjo galimybę rezultatą išlyginti bei leisti „Sirenoms“ išsiveržti į priekį, tačiau abi baudos skriejo pro šalį. Tašką šiame mače padėjo E. Šniokaitė, kuri realizavo abu baudos metimus ir leido „Kibirkščiai“ švęsti pergalę rezultatu 64:60.

„Kibirkštis-VIČI“: E.Šniokaitė 16, I.Šimkutė (6/8 dvitaškiai, 14 atk. kam., 28 naud. bal.) ir A.Baletič - po 15 taškų.

„Hoptrans-Sirenos“: R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė (8/16 dvitaškiai, 6/6 baudų metimai, 29 naud. bal.) - 25 tšk., A.Baronėnaitė (0/6 tritaškiai, 9 atk. kam.) - 12, K.Balčiūnaitė (10 atk. kam., 18 naud. bal) - 9 taškai.

Vienuoliktąją pergalę iš tiek pat galimų Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo „Utenos“ komanda, kuri penktadienį namuose 89:53 (22:17, 29:17, 26:9, 12:10) įveikė pergalės džiaugsmo čempionate nepatyrusias autsaideres Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/11) krepšininkes.

Pasak pranešimo, „Utena“ nuo pat dvikovos pradžios ėmė diktuoti savo sąlygas ir 7-ąją minutę susikrovė dviženklį pranašumą - 22:12. Šiaulietės ketvirtį baigė 5 taškais be iš eilės ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo 5 taškų deficitą - 17:22.

Antrajame kėlinyje šeimininkės įjungė papildomą pavarą, kai pasipylė taiklūs tritaškiai, kuriuos vieną po kito siuntė Rita Žilinskaitė. Puikus puolimas leido uteniškėms atsiplėšti ir įpusėjus mačui komandas skyrė 17 taškų - 51:34.

Po didžiosios pertraukos „Utena“ dar labiau atitrūko nuo varžovių ir iškovojo užtikrintą pergalę, kuri šiame LMKL sezone buvo jau vienuolikta.

Šis laimėjimas užtikrino „Utenos“ ekipai vietą Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) pusfinalyje, kadangi pirmąsias dvi vietas po dviejų ratų užimančios komandos automatiškai patenka į pusfinalį.

Alfredo Vainausko auklėtinės žemiau antrosios pozicijos po dviejų ratų nebenukris, todėl tikrai varžysis vasario 21-22 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančioje kovoje dėl trofėjaus.

„Utena“: R.Žilinskaitė 25 (8/15 tritaškiai), G.Šniokaitė ir E.Šulčiūtė (8 atk. kam.) po 12, M.Aleksaitė 10, K.Alminaitė 9 (12 atk. kam.).

„Šiauliai-Universitetas“: S.Kuodienė 14 (14 atk. kam.), N.Bohdan 11, K.Turomsha ir I.Mikėlėnaitė 9.