„Neptūnui“ iki Eurolygos stebuklo liko vos vienas žingsnis

Rungtynių akimirka.<br>A.Kubaičio nuotr.

2014-12-10 18:00, atnaujinta 2018-01-19 11:58

Vos vienerios rungtynės skiria Klaipėdos „Neptūną“ nuo Eurolygos „Top 16“ etapo. Žūtbūtiniame D grupės mače Klaipėdoje Lietuvos vicečempionai 82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12) nukovė Stambulo „Galatasaray“ ir atsidūrė per žingsnį nuo tikrų tikriausio stebuklo.

Kelias. Paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse „Neptūnas“ susitiks su „Valencia“. Jai lietuviai laimės Ispanijoje, užsitikrins vietą „Top 16“ etape.

Tačiau į kitą etapą klaipėdiečiai gali patekti ir pralaimėję.

Jei „Galatasaray“ paskutiniajame susitikime namuose neįveiks Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkų, o „Valencia“ šią savaitę pralaimės Vitorijos „Laboral Kutxa“ klubui arba net ir pergalės atveju nenugalės „Neptūno“ didesniu nei 6 taškų skirtumu, „Neptūnas“ išlaikys ketvirtąją D grupės vietą.

Rekordas. D.Gailius pakartojo savo asmeninį rezultatyvumo Eurolygoje rekordą. Į „Galatasaray“ krepšį jis įmetė 23 taškus. Tiek pat buvo įmetęs pirmajame rate mače su „Valencia“.

Rezultatyviausi. „Neptūnas“ – D.Gailius 23 (8 atk. kam.), M.Shakuras 16, A.Butkevičius 11, V.Vasylius ir D.Zavackas po 7, K.Bensonas 6, S.Galdikas 4, M.Mažeika ir M.Girdžiūnas po 3, E.Dimša 2.

„Galatasaray“ – Z.Ercegas 24, V.Micovas 12, S.Guleras ir P.Youngas (8 atk. kam.) po 9, E.Arslanas 8, C.Arroyo 5 (0/4 dvit., 1/5 trit., 5 rez. perd.), M.Pocius 3, K.Gonlumas 2.

Lietuvis. „Galatasaray“ aprangą vilki Lietuvos rinktinės narys M.Pocius. Pirmuosius taškus Klaipėdoje jis pelnė tik 28-ąją minutę, kai sušvelnino turkų atsilikimą 52:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje jis pavojingai stabdė lanko link skriejusį A.Butkevičių. Klaipėdiečiai grubią lietuvio pražangą palydėjo švilpimu.

M.Pocius iš viso pelnė 3 taškus.

Statistika. „Neptūnas“ – „Galatasaray“ 82:72

Dvitaškiai: 20/37 (54 proc.) – 16/37 (43 proc.)

Tritaškiai: 11/23 (45 proc.) – 9/26 (34 proc.)

Baudų metimai: 9/12 (75 proc.) – 13/15 (86 proc.)

Rungtynių eiga.

Starto penketai:   „Neptūnas“ – M.Shakuras, M.Mažeika, D.Gailius, D.Zavackas, S.Galdikas.

„Galatasaray“ – C.Arroyo, S.Guleras, V.Micovas, Z.Ercegas, P.Youngas.

Pirmasis kėlinys

2 min. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis.

4 min. D.Gailiaus tritaškis ir M.Mažeikos dvitaškis padidino šeimininkų pranašumą iki 7:2.

6 min. Komandos ėmė žaisti rezultatyviau, „Neptūnas“ išlaikė apčiuopiamą pranašumą – 13:7.

8 min. „Galatasaray“ įsibėgėjo, bet M.Shakuro tritaškis vėl leido klaipėdiečiams atsikvėpti – 20:14.

10 min. Pirmą kartą aikštėje pasirodė „Galatasaray“ legionierius M.Pocius. Paskutinė minutė šeimininkams susiklostė nesėkmingai. „Galatasaray“ priartėjo 18:22.

Antrasis kėlinys

12 min. M.Pociaus metimą galingai blokavo K.Bensonas. „Neptūnas“ pirmavo 24:20.

14 min. A.Butkevičiaus tritaškis didino skirtumą iki 7 taškų – 27:20. Bet kitoje aikštės pusėje Z.Ercegas atsakė dviem tritaškiais – 27:26. Netrukus serbas prasiveržimu pelnė 8-ąjį tašką iš eilės ir išvedė turkus į priekį 28:27.

16 min. „Galatasaray“ perėmė iniciatyvą, o „Neptūnas“ strigo puolime. Priekyje atsidūrė svečiai ėmė didinti persvarą – 32:28. A.Butkevičius taškų badą nutraukė tritaškiu iš dešiniojo kampo – 31:32.

18 min. M.Shakuras vogė kamuolį iš turkų rankų ir dėjimu švelnino atsilikimą – 33:35. Tiesa, ketvirtąją pražangą gavo pagrindinis vidurio puolėjas S.Galdikas.

20 min. D.Gailius svarbiu dvitaškiu išlygino rezultatą – 35:35. Netrukus jis darė tą patį po taiklių C.Arroyo baudų metimų – 37:37. Dar kitoje atakoje D.Gailius per rankas švystelėjo tritaškį ir prieš pat pertrauką išvedė „Neptūną“ į priekį – 40:37.

Trečiasis kėlinys

22 min. „Galatasaray“ ketvirtį pradėjo šešiais taškais be atsako – 43:40.

24 min. D.Zavackas tritaškiu išlygino rezultatą – 43:43. Į S.Gulero dvitaškį M.Shakuras atsakė tuo pačiu – 45:45. Apsigynusius klaipėdiečius į priekį sugrąžino dvitaškį su pražanga pelnęs D.Zavackas (47:45). Netrukus dviejų taškų persvarą „Neptūnui“ vėl suteikė E.Dimša – 49:47.

26 min. Pasiaukojančiai žaidęs „Neptūnas“ laikėsi priekyje – 52:47.

28 min. „Neptūnas“ užgniaužė priešininkus savo gynyboje, o D.Gailius pakėlė sirgalius iš savo vietų – 57:49. Bet klaipėdiečius netrukus tildė M.Pocius – 52:57.

30 min. D.Gailius į „Galatasaray“ krepšį įskraidino tritaškį, kuris virto 21-uoju jo tašku – 60:52. V.Vasyliaus tritaškis dar labiau didino pranašumą – 63:54. Kita vertus, skylės gynyboje leido „Galatasaray“ nepaleisti šeimininkų. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas“ pirmavo 63:60.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Ketvirtojo kėlinio pradžioje M.Pocius grubiai stabdė lanko link skriejusį A.Butkevičių. Klaipėdiečiai veiksmą palydėjo švilpimu. Abi baudas sumetęs „Neptūno“ žaidėjas padidino šeimininkų pranašumą iki 5 taškų – 67:62.

34 min. „Galatasaray“ treneris E.Atamanas gavo techninę pražangą. D.Gailius įkrovė iš viršaus nepaisant varžovų gynybos. „Neptūnas“ pirmavo 72:65.

36 min. S.Galdikas įtvirtino „Neptūno“ persvarą – 76:67.

38 min. M.Shakuras likus 2 min. sustiprino „Neptūno“ galimybes laimėti – 80:69.

* * *

Sindromas. „Galatasaray“ dar nelaimėjo nė vienerių Eurolygos išvykos rungtynių.

Stambulas. Pirmajame rate Turkijoje „Neptūnas“ patyrė skaudų pralaimėjimą – 68:94.

Sirgaliai. Dar rungtynių išvakarėse „Neptūno“ gerbėjai išpirko visus 5 tūkst. bilietų į mačą su Stambulo klubu. Per mačą arenoje bus parengtos ir papildomos vietos.