Jeruzalėje – M. Runkausko lemiamas veiksmas ir du pratęsimai

R.Kurtinaičio klubas neturėjo didelio vargo Vengrijoje.<br>M.Astrausko nuotr.

Dec 10, 2014, 10:34 PM, atnaujinta Jan 19, 2018, 11:36 AM

Marius Runkauskas perėmė lemiamą kamuolį antrojo pratęsimo pabaigoje Jeruzalėje, Manto Kalniečio klubas toliau neklumpa Europos taurės turnyre. Tai buvo įdomiausi įvykiai devintojo turo rungtynėse iš kitų arenų. Du Lietuvos atstovų turintys klubai trečiadienio vakarą džiaugėsi pergalėmis Europos taurėje. Abu jie turi vietas „Last 32“ etape.

Lietuviai. Marius Runkauskas du pratęsimus vargo su Jeruzalės „Hapoel“ komanda, bet dramą Izraelyje nutraukė perimdamas kamuolį paskutinėmis sekundėmis. Būtent lietuvis galbūt išgelbėjo ir nuo trečiojo pratęsimo – Ploješčio „Asesoft“ šventė pergalę 112:110 (20:15, 25:23, 22:21, 17:25, 12:12, 16:12).

Lietuvis iš viso žaidė 30 minučių, įmetė 16 taškų (2/6 dvit., 3/10 trit., 3/4 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 5 ir prasižengė 3 kartus.

Beje, pirmojo pratęsimo pabaigoje M.Runkausko dvitaškis galėjo išplėšti pergalę, bet metimas skriejo pro šalį. Rumunijos klubas užsitikrino vietą kitame etape.

Tvirčiausiai Europos taurėje žygiuoja Krasnodaro „Lokomotiv“. Manto Kalniečio klubas F grupės rungtynėse 79:76 (17:19, 14:22, 29:16, 19:19) palaužė Podgoricos „Budučnost“ ekipą ir pasiekė 9-ąją pergalę iš tiek pat galimų.

M.Kalnietis dėl peties traumos nežaidžia. Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Omaras Cookas pralaimėjusiems pelnė 9 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Į pirmąją vietą grįžo Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“, kuri 79:65 (22:17, 14:13, 21:19, 22:16) išvykoje nugalėjo Solnoko „Olaj“ klubą.

Buvęs „Lietuvos ryto“ legionierius Tyrese‘as Rice‘as pasižymėjo 5 taškais ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Antroje vietoje A grupėje žygiuojantis Bambergo „Brose“ klubas su Mindaugu Katelynu namuose 63:70 (18:13, 14:12, 17:26, 14:19) nusileido Strasbūro SIG. Lietuvis buvo registruotas, bet nežaidė.