„Žalgiriui“ Kazanėje nepavyko užsirezervuoti bilieto į „Top 16“

Žalgiriečiai jau trečias rungtynes iš eilės Eurolygoje gerokai stringa puolime.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Dec 12, 2014, 5:00 PM, atnaujinta Jan 19, 2018, 7:48 AM

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams dar nerezervuotas bilietas į Eurolygos „Top 16“ etapą. Rusijoje jį iš žalgiriečių rankų išplėšė Kazanės „Uniks“ ekipa. „Žalgiris“ pralaimėjo 60:73 (19:20, 17:14, 8:19, 16:20).

Tai buvo penktasis Lietuvos čempionų pralaimėjimas Eurolygos A grupėje per devynerias rungtynes.

Scenarijus. Nepaisant pralaimėjimo, „Žalgiris“ turi galimybių patekti į kitą etapą. Yra tik vienas teorinis scenarijus, pagal kurį Lietuvos čempionai nepatektų į „Top 16“.

Tai – pralaimėjimas namuose Sasario „Dinamo“ ekipai kitą savaitę bei „Nižnij Novgorod“ pergalė namuose prieš „Uniks“.

Kazanės krepšininkai dar taip pat nėra ramūs dėl savo patekimo į kitą etapą.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“ – J.Andersonas 12 (3/8 dvit., 2/8 trit., 6 atk. kam.), L.Lekavičius 10, R.Javtokas ir A.Milaknis po 8, P.Jankūnas (9 atk. kam.) ir V.Kariniauskas po 7, D.Songaila 4, V.Lipkevičius ir A.Gudaitis po 2.

„Uniks“ – K.Langfordas (0/5 trit.) ir D.Fischeris po 16, J.White‘as 12, K.Kaimoglou 11, C.Jerrellsas 7, S.Bykovas 6, N.Zisis 5.

Puolimas. Per trejas pastarąsias rungtynes žalgiriečiai Eurolygoje rinko vid. vos 59,3 taško. G.Krapiko komentaras.

Statistika. „Uniks“ – „Žalgiris“ 73:60

Dvitaškiai: 24/39 (61 proc.) – 17/40 (42 proc.)

Tritaškiai: 6/18 (33 proc.) – 7/21 (33 proc.)

Baudų metimai: 7/9 (77 proc.) – 5/8 (62 proc.)

Naudingumas: 88 – 57

Naujokas. Prieš rungtynes „Žalgirį“ papildė NBA patirties turintis įžaidėjas Willas Cherry. 23 metų 185 cm ūgio krepšininkas sezono pradžioje „Cleveland Cavaliers“ gretose per 8 minutes rinko vidutiniškai 1,9 taško ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą. Jo stipriosios pusės – kova dėl atšokusių kamuolių, gynyba ir komandinis žaidimas.

Tiesa, W.Cherry dėl medicininės apžiūros Kaune Kazanėje debiutuoti dar negalėjo.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Uniks“ – N.Zisis, K.Langfordas, J.White‘as, K.Kaimakoglou, D.Fischeris.

„Žalgiris“ – V.Kariniauskas, A.Milaknis, J.Andersonas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

Pirmasis kėlinys

2 min. Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai. Pirmuosius taškus prabėgus pusantros minutės pelnė P.Jankūnas (2:0).

4 min. D.Fischeris galingu dėjimu nutraukė 2 min. 12 sek. „Uniks“ tylą puolime (2:2). Pirmąjį tritaškį pataikė A.Milaknis, padidinęs pranašumą iki 5 taškų (7:2). Fantastišką bloką D.Fischeriui išrašė P.Jankūnas.

6 min. „Uniks“ rado vis daugiau skylių „Žalgirio“ gynyboje. Bet iniciatyvos kauniečiai iš savo rankų nepaleido. Svečiams atsikvėpti leido antrasis A.Milaknio tritaškis – 12:10.

8 min. J.White‘as dėjimu išlygino rezultatą (14:14). Vis dėlto D.Songailos dvitaškis leido išsaugoti bent trapią persvarą – 16:14.

10 min. „Uniks“ pjaustė „Žalgirio“ gynybą iš kairiojo aikštės krašto. Po L.Lekavičiaus klaidos rusai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 20:19. Paskutinė kauniečių ataka buvo nerezultatyvi.

Antrasis kėlinys

12 min. „Uniks“ atakų lyderis K.Langfordas įsibėgėjo ir pelnė 8-ąjį tašką. „Uniks“ pirmavo 22:19.

14 min. Vis dėlto J.Andersonas sugrąžino žalgiriečiams minimalų pranašumą – 25:24.

16 min. Mačo pradžioje buksavęs J.Andersonas po truputį įsibėgėjo. Po kontakto su V.Lipkevičiumi susiėmęs už kelio ant žemės krito K.Langfordas. „Uniks“ pirmavo 32:29, bet nerimo šeimininkų stovykloje netrūko.

18 min. Komandos sunkiai rinko taškus. „Uniks“ pirmavo 34:31.

20 min. Baigiantis kėliniui „Žalgiris“ priartėjo ir V.Kariniauskas paskutinėmis ketvirčio sekundėmis tritaškiu išvedė Kauno klubą į priekį 36:34. Prieš pat pertrauką į aikštę grįžo K.Langfordas.

Trečiasis kėlinys

22 min. Nerezultatyvioje susitikimo pradžioje rezultatas buvo lygus – 38:38.

24 min. „Uniks“ rinkosi pražangas sėkmingiau, nei rinko taškus – 40:40.

27 min. Klampiose rungtynėse K.Kaimoglou tritaškis privertė G.Krapiką prašyti minutės pertraukėlės, nes „Uniks“ atsiplėšė 47:42.

28 min. Greitų pokyčių ji į žaidimą neįnešė. Pelnyti taškų nepavyko, o „Uniks“ tolo 49:42.

30 min. D.Fischeris dėjimu įtvirtino 9 taškų „Uniks“ persvarą (51:42). Žalgiriečius bandė pabudinti A.Gudaitis, bet rusai jau įsibėgėjo. Prieš lemiamą kėlinį Kazanės ekipa pirmavo 53:44.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. „Uniks“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 58:46.

34 min. „Žalgiris“ nerado kelių „Uniks“ krepšio link ir pateko į kritinę padėtį – 48:64.

36 min. K.Langfordas dvitaškiu įtvirtino solidžią Rusijos komandos persvarą – 69:53.

38 min. J.Andersonas po ilgos pertraukos pelnė taškus, bet jau buvo per vėlu – 57:70.

40 min. Žalgiriečiai pralaimėjo 60:73.

* * *

Akistata. Pirmajame rate Kauno sporto halėje „Žalgiris“ nugalėjo Kazanės ekipą 77:71. J.Andersonas pelnė 27 taškus, atkovojo 11 kamuolių, surinko 38 naudingumo balus ir tapo geriausiu turo žaidėju.