„Juventus“ klubui „Lietuvos ryto“ riešutas – neįkandamas

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Dec 14, 2014, 3:15 PM, atnaujinta Jan 19, 2018, 5:10 AM

Utenos „Juventus“ krepšininkai kartą parklupdė Kauno „Žalgirį“ ant kelių, o kitą nusileido tik vienu tašku, bet Vilniaus „Lietuvos ryto“ riešutas Dainiaus Adomaičio kariams kol kas neįkandamas. „Lietuvos ryto“ ekipa Vilniuje po pertraukos palaužė „Juventus“ pasipriešinimą – 76:61 (14:19, 23:15, 21:7, 18:20).

Kėlinys. „Lietuvos ryto“ pergalę lėmė trečiasis kėlinys. Jame vilniečiai svečiams iš Utenos leido įmesti tik 7 taškus, kai patys surinko 21. Į nokautą „Juventus“ pasiuntė A.Juškevičiaus tritaškis su trečiojo kėlinio sirena (58:41).

Konfliktas. Po mačo apsižodžiavo abiejų komandų strategai V.Šeškus ir D.Adomaitis. Pastarasis liko nepatenkintas V.Šeškaus sprendimu prašyti minutės pertraukėlės, kai vilniečiai likus žaisti 3 min. užtikrintai pirmavo 70:50.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – M.Gecevičius 18, A.Kavaliauskas 13 (8 atk. kam.), M.Lukauskis 10, A.Juškevičius 9, G.Orelikas 7, P.Dambrauskas, B.Baronas ir A.Valeika po 4, M.Moseris 3, K.Natiažka ir Ž.Janavičius po 2.

„Juventus“ – R.Broadusas 15, S.Kulvietis 14 (7 atk. kam.), S.Buterlevičius 10 (9 atk. kam.), V.Dabkus 7, A.Šikšnius 6, V.Čepukaitis 5, D.Pakamanis ir E.Stanionis po 2.

Metimas. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Juventus“ gynėjas D.Pakamanis sugebėjo pataikyti į „Lietuvos ryto“ krepšį būdamas kitoje krepšio lentos pusėje.

Naujokas. Šiose rungtynėse debiutavo „Lietuvos ryto“ naujokas Ž.Janavičius. Įžaidėjas prie Vilniaus klubo prisijungė savaitės pabaigoje. Ž.Janavičius per 15 minučių pelnė 2 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Tvarkaraštis. „Juventus“ krepšininkai gruodį pradėjo trimis mūšiais su LKL lyderiais. Iki išvykos į Vilnių uteniškiai 73:86 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ ir tik po atkaklios kovos 75:76 pripažino „Žalgirio“ pergalę.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Juventus“

Dvitaškiai: 24/39 (62 proc.) – 17/45 (38 proc.)

Tritaškiai: 6/19 (32 proc.) – 5/21 (24 proc.)

Baudų metimai: 10/12 (83 proc.) – 12/18 (67 proc.)

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“ – A.Juškevičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Juventus“ – R.Broadusas, A.Šikšnius, S.Kulvietis, S.Buterlevičius, V.Čepukaitis.

Pirmasis kėlinys

2 min. Pirmosiomis minutėmis „Juventus“ klimpo „Lietuvos ryto“ gynyboje. Šeimininkai nieko nelaukę tolo – 4:0.

4 min. „Juventus“ įsibėgėjo. Uteniškiai pelnė 8 taškus be atsako, o vilniečiai nepataikė iš labai gerų padėčių – 8:4.

6 min. Iniciatyva priklausė „Juventus“ komandai. Dvitaškiu svečių persvarą kiek apkarpė M.Gecevičius – 8:11.

8 min. Tai nestabdė „Juventus“ puolimo. Keturi uteniškių taškai iš eilės ir V.Šeškus buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 15:8.

10 min. Pirmajame kėlinyje V.Šeškus buvo nepatenkintas „centrų“ žaidimu. Ketvirčio viduryje treneris pakeitė A.Kavaliauską, bet vilčių nepateisinęs A.Valeika pabuvojęs aikštėje vos 3 minutes vėl sėdosi ant suolo. Po pirmojo kėlinio „Juventus“ pirmavo 19:14.

Antrasis kėlinys

12 min. Antrasis ketvirtis prasidėjo M.Lukauskio tritaškiu, D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės – 17:19.

14 min. A.Valeika dėjimu ir reidu po klaidinančio judesio pelnė keturis taškus iš eilės ir „Lietuvos rytas“ įsiveržė į priekį – 23:22.

16 min. Aikštėje užvirė permaininga kova. Priekyje laikėsi „Lietuvos rytas“ – 27:26. Aikštėje vilniečių gretose pirmą kartą pasirodė Ž.Janavičius.

18 min. A.Kavaliauskas monstrišku dėjimu sudrebino „Juventus“ krepšį. Vienas tikslus G.Oreliko baudos metimas padidino pranašumą iki keturių – 30:26.

20 min. Su sirena dvitaškį pataikęs M.Gecevičius išsiuntė komandas ilsėtis „Lietuvos rytui“ pirmaujant 37:34.

Trečiasis kėlinys

22 min. Po pertraukos tvirčiau aikštėje atrodė „Lietuvos rytas“ – 40:34.

24 min. Skirtumas nežymiai, bet didėjo – 44:37.

26 min. „Juventus“ nebesustatė gynybinės sienos nuo „Lietuvos ryto“ atakų. Po dar kelių tikslių vilniečių išpuolių šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 48:37. D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės.

28 min. Greitų rezultatų ji nedavė. „Lietuvos rytas“ toliau laikėsi dviženklio skirtumo – 50:39.

30 min. A.Juškevičius su sirena prieš ketvirtąjį kėlinį įtvirtino 17 taškų „Lietuvos ryto“ pranašumą – 58:41.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. „Lietuvos rytas“ vangiai pradėjo ketvirtąjį kėlinį ir „Juventus“ dar pabandė griebtis šiaudo – 59:44.

34 min. Komandos sunkiai rinko taškus. „Lietuvos rytas“ solidžiai pirmavo 62:46.

36 min. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet skirtumas nekito – 64:48.

38 min. Du M.Gecevičiaus tritaškiai pirmą kartą padidino pranašumą iki 22 taškų – 70:48.

40 min. „Lietuvos rytas“ šventė pergalę.