„Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ naujokams – karštas debiutas

Ž.Janavičius debiutavo „Lietuvos ryto“ gretose per mačą su Utenos „Juventus“.<br>M.Kulbio nuotr.

(„Lietuvos rytas“)

Dec 16, 2014, 7:08 AM, atnaujinta Jan 19, 2018, 2:44 AM

Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos išbandė savo naujuosius įžaidėjus per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes, kuriose netrūko įdomybių nei aikštėje, nei greta jos.

Willas Cherry debiutavo „Žalgirio“ komandoje vakar atkakliose rungtynėse Alytuje.

LKL lyderiai Kauno krepšininkai sunkiai iškovojo 14-ąją pergalę per 15 mačų, 78:75 palaužę „Dzūkijos“ komandą ir apšaudę savo naująjį legionierių.

Apšilimas. Dar praėjusį mėnesį „Cleveland Cavaliers“ žaidęs W.Cherry vilkėdamas marškinėlius su 1-uoju numeriu pasirodė aikštėje įpusėjus antrajam kėliniui ir iškart papuolė į ugnį.

LKL čempionams iššūkį metę dzūkai lipo ant kulnų antrojoje mačo dalyje, o likus 13 sek. po Vilmanto Dilio tritaškio buvo prisiartinę iki vieno taško (75:76).

Edgaras Ulanovas įmetė 2 baudas, o per paskutinę ataką „Dzūkijos“ gynėjas Rytis Juknevičius prašovė iš toli.

W.Cherry per 14 min. aikštėje atrodė aktyvus ir įžūlus. Jis darė daug klaidų (6) puldamas ir gindamasis, bet kelis kartus puikiai prasiveržė ir iš viso pelnė 9 taškus.

Triuškinimas. 14-ąją pergalę (per 16 rungtynių) vakar pasiekė ir Klaipėdos „Neptūnas“, svečiuose 116:73 sutriuškinęs Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus.

Net penki klaipėdiečiai pelnė dviženkles taškų sumas – tai geras ženklas prieš žūtbūtines Eurolygos rungtynes ketvirtadienį Ispanijoje su „Valencia“.

Konfliktas. „Lietuvos rytas“ savo 14-ąją pergalę (per 16 rungtynių) lygoje iškovojo sekmadienį, Vilniuje 76:61 įveikęs Utenos „Juventus“.

Vilniečių komandoje debiutavo įžaidėjas Žygimantas Janavičius, praėjusią savaitę persikėlęs į sostinę iš Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos.

25 metų įžaidėjas per 15 min. pelnė 2 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynės Vilniuje labiau įstrigo ne dėl Ž.Janavičiaus debiuto ir antrų iš eilės rezultatyvių Martyno Gecevičiaus rungtynių, bet dėl trenerių konflikto.

Iškart po finalinės sirenos buvęs „Lietuvos ryto“ treneris Dainius Adomaitis, dabar vadovaujantis Utenos krepšininkams, susivaidijo su dabartiniu Vilniaus komandos strategu Virginijumi Šeškumi, kai šis atėjo paspausti rankos.

„Krepšinyje yra nerašytų taisyklių. Bet tai reikalai tarp trenerių“, – nedaugžodžiavo D.Adomaitis.

V.Šeškus teigė, jog likus žaisti kelioms minutėms, kai nugalėtojas jau buvo aiškus, paprašė minutės pertraukėlės ne tam, kad įžeistų varžovus.

„Po rungtynių priėjau ir paaiškinau Dainiui, kad minutės pertraukėlės paprašiau norėdamas išleisti į aikštę Edviną Šeškų, – tvirtino V.Šeškus. – Mes, lietuviai treneriai, neturėtume dėl to daryti problemų.

Aišku, pirmoje pusėje jie norėjo laimėti, tačiau vėliau išėjo, kaip išėjo. Šią situaciją pavadinčiau nesusipratimu.“ (LR)

LKL čempionato statistika

Alytaus „Dzūkija“ – Kauno „Žalgiris“ 75:78 (12:25, 24:19, 25:17, 14:17). A.Lapeta 16, R.Juknevičius 15, G.Gustas 9/ J.Andersonas 22, E.Ulanovas 16, P.Jankūnas 10, W.Cherry 9.

Kėdainių „Nevėžis“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 73:116 (29:33, 20:24, 16:23, 8:36). V.Volkus 18, M.Monroe 17, R.Biliartas 12/ M.Girdžiūnas 14, D.Gailius 13, J.Sinica ir K.Bensonas po 12.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Utenos „Juventus“ 76:61 (14:19, 23:15, 21:7, 18:20). M.Gecevičius 18 (6/7 dvitaškių), A.Kavaliauskas 13, M.Lukauskis 10, A.Juškevičius 9/R.Broadusas 15, S.Kulvietis 14.

„Mažeikiai“ – Kėdainių „Nevėžis“ 75:83 (19:20, 19:29, 14:17, 23:17). R.Danys 22, A.Gydra ir I.Razutis po 14/ J.Tamulis 23, M.Monroe 18 (10 atk. kam.), Th.Davisas 17.

„Šiauliai“ – „Pieno žvaigždės“ 91:74. (18:15, 30:22, 18:17, 25:20). R.Giedraitis 24 (4/6 tritaškių), J.Lee 20, G.Leonavičius 12/L.Kisielius 20, G.Sirutavičius 15, O.Oriakhi ir O.Olisevičius po 10.