K. Lavrinovičiaus akivaizdoje – pergalingas vilniečių finišas

Vilniečiai pergalingai reguliarųjį Europos taurės sezoną baigė ir be Kšištofo pagalbos.<br>M.Kulbio nuotr.

Dec 17, 2014, 6:00 PM, atnaujinta Jan 18, 2018, 11:02 PM

Kšištofas Lavrinovičiaus su laisvalaikio apranga ir komentatoriaus ausinėmis stebėjo, kaip naujoji jo komanda Vilniaus „Lietuvos rytas“ skina jau eilinę pergalę Europos taurėje. Reguliarųjį sezoną vilniečiai uždarė rezultatyvia pergale prieš Jeruzalės „Hapoel“ krepšininkus – 98:88 (30:26, 18:18, 24:25, 26:19).

Aštuonias pergales iš dešimties galimų pasiekęs „Lietuvos rytas“ dar prieš susitikimą žinojo, kad nebus išstumtas iš pirmosios E grupės vietos.

„Last 32“. Finišavus Europos taurės reguliariajam sezonui, paaiškėjo du iš trijų vilniečių varžovų kitame etape. Tai - Ostendės „Telenet“ ir „Sevilla“ klubai.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – M.Gecevičius (6 rez. perd.) ir A.Kavaliauskas po 17, G.Orelikas 14, A.Juškevičius 11 (7 rez. perd.), M.Lukauskis 10, A.Valeika 7, E.Šeškus 5, B,Baronas 4, Ž.Janavičius 3.

„Hapoel“ – B.Wrightas 30, L.Eliyahu 21, T.Gaffney 10, D.Smithas 8 (7 atk. kam., 7 rez. perd.).

Naujokas. Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas rungtynių išvakarėse pasirašė sutartį su K.Lavrinovičiumi. Kontraktas su 35 metų 209 cm ūgio krepšininku sudarytas šiam ir kitam sezonui. Tiesa, Italijoje sezoną pradėjęs Lietuvos rinktinės narys mače su „Hapoel“ dar nerungtyniavo.

Per komandos pristatymą vilniečiai K.Lavrinovčių pasitiko šiltais plojimais. Šis jiems atsidėkojo prisidėdamas prie aplodismentų ir dar mojuodamas ranka.

K.Lavrinovičiui netrūko dėmesio. Pirmojo kėlinio viduryje efektingą dėjimą nusileidęs ant parketo pirštu K.Lavrinovičiui adresavo A.Kavaliauskas. Tai sukėlė „Lietuvos ryto“ naujoko šypseną.

Po pertraukos K.Lavrinovičius kėliniui sėdo į „Lietuvos ryto“ komentatoriaus kėdę, kurioje talkino Sauliui Nalivaikai.

Kšištofas turėtų debiutuoti jau šeštadienio LKL susitikime Mažeikiuose.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 98:88

Dvitaškiai: 23/42 (54 proc.) – 32/49 (65 proc.)

Tritaškiai: 11/25 (44 proc.) – 6/12 (50 proc.)

Baudų metimai: 19/23 (82 proc.) – 6/7 (85 proc.)

Naudingumas: 119 – 96

Saugumas. Izraelio komandos vizitas – išbandymas ne tik krepšininkams, bet ir klubo administracijai. Dėl sudėtingos politinės situacijos šalyje Izraelio krepšinio komandos ypatingai rūpinasi saugumu ne tik namų, bet ir išvykos rungtynėse. „Lietuvos ryto“ klubo vadovai dar praėjusios savaitės pradžioje gavo varžovų atstovo laišką su saugumo reikalavimais

Tyla. Prieš rungtynių pradžią „Lietuvos ryto“ arenoje buvo paskelbta tylos minutė. Ji – prieš pora dienų rytinėje treniruotėje Rusijoje mirusio perspektyvaus septyniolikmečio krepšininko Ruslano Gaglojevo garbei.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“ – A.Juškevičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Hapoel“ – Y.Halperinas, B.Wrightas, D.Smithas, J.Jonesas, L.Eliyahu.

Pirmasis kėlinys

2 min. Nors rungtynės vilniečiams nieko nelėmė, „Lietuvos rytas“ mačą pradėjo solidžia atkarpa 5:0.

4 min. Vilniečiai nuo pirmųjų minučių laikė iniciatyvą savo rankose ir užtikrintai pirmavo 13:6.

6 min. A.Kavaliauskas galingai įkrovė iš viršaus ir savo dėjimą pirštu adresavo šalia atsarginių suolo sėdėjusiam K.Lavrinovičiui.

8 min. Savo sąskaitą atidarė kątik aikštėje pasirodęs Ž.Janavičius, o B.Baronas tritaškiu pirmą kartą padidino skirtumą iki dviženklio – 28:17.

10 min. Komandos įsivėlė į taškų lenktynes, kuriose „Lietuvos rytas“ staiga užbuksavo. Baigiantis pirmajam ketvirčiui „Hapoel“ sumažino skirtumą – 30:26.

Antrasis kėlinys

12 min. Žaidimo skonį puolime pajutę „Hapoel“ vis artinosi. „Lietuvos rytui“ kiek įkvėpti padėjo G.Oreliko tritaškis – 35:30.

14 min. A.Kavaliauskas toliau siautėjo po „Hapoel“ krepšiu. Po devintojo jo taško „Lietuvos rytas“ atitrūko 39:32.

16 min. „Lietuvos rytui“ nepavyko išlaikyti apčiuopiamo pranašumo. „Hapoel“ vėl lipo ant kulnų 41:43.

18 min. „Lietuvos rytas“ bandė žaisti kūrybingai. Atsipalaidavimas vilniečių stovykloje matėsi ir po bandymų pakabinti kamuolį ore komandos draugams. Nepaisant klaidų ir vienoje, ir kitoje aikštės pusėje, sostinės klubas pirmavo 46:43.

20 min. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 48:44.

Trečiasis kėlinys

22 min. K.Lavrinovičius sėdo į rungtynių komentatoriaus kėdę, o aikštėje už vaidybą techninę pražangą gavo M.Gecevičius. „Lietuvos rytas“ vis dar pirmavo – 52:49.

24 min. „Hapoel“ netrukus išlygino rezultatą ir privertė V.Šeškų prašyti minutės pertraukėlės. Po jos tritaškiu į priekį Vilniaus komandą išvedė M.Gecevičiaus tritaškis – 57:54.

26 min. Dar vienas M.Gecevičiaus tritaškis ir du M.Moserio baudų metimai leido šeimininkams vėl pabėgti į priekį – 64:56.

28 min. M.Moseris tritaškiu po ilgos pertraukos atstatė dviženklį „Lietuvos ryto“ pranašumą (70:60), aikštėje pirmą kartą pasirodė E.Šeškus.

30 min. Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ buvo sukaupęs 3 taškų persvarą – 72:69.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. „Lietuvos rytas“ žaidė greitai, energingai ir rezultatyviai, o „Hapoel“ metimus spjaudė krepšys – 76:69.

34 min. E.Šeškus drąsiai ėmėsi iniciatyvos ir švystelėjo tritaškį. Bet „Hapoel“ iš toli šaudė ne ką prasčiau – 82:77.

36 min. Aikštėje pasirodęs M.Gecevičius pratęsė tritaškių konkursą. Bet „Lietuvos rytui“ pagalius į ratus kišo skylėta gynyba – 87:81.

38 min. „Lietuvos rytas“ palaužė svečius. M.Lukauskis perėmė kamuolį ir padidino skirtumą iki 13 taškų – 94:81.

40 min. Vilniečiai šventė pergalę 98:88.