EUROLYGA

„Neptūno“ svajos baigėsi – pralaimėjo, turkai dovanos neįteikė

Klaipėdoje „Neptūnas“ nugalėjo „Valencia“ ekipą, tačiau svarbiausioje kovoje buvo sutryptas.<br>A.Kubaičio nuotr. iš archyvo

Dec 18, 2014, 7:05 PM, atnaujinta Jan 18, 2018, 9:01 PM

Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjai ir treneriai prieš lemiamą dvikovą sutarė – į rezultatą Turkijoje dairytis negalima, tačiau sirgaliams nieko kito nebeliko. Dėl D grupės bilieto į Eurolygos „Top 16” etapą stojęs „Neptūnas“ nuo pirmųjų minučių žaidė pasimetęs ir leido „Valencia“ krepšininkams įtvirtinti savo viršenybę, nors jiems šios rungtynės nieko nelėmė. Galiausiai Kazio Maksvyčio auklėtiniai pralaimėjo 65:103 (17:28, 14:24, 18:23, 16:28) ir buvo priversti laukti Stambulo „Galatasaray“ ir Pirėjo „Olympiakos“ mačo pabaigos. Čia Lietuvos krepšinio gerbėjai turėjo tikėtis graikų pergalės, bet turkai savo šansą išnaudojo, sunaikinę paskutinę „Neptūno“ viltį.

Situacija. „Neptūnas“ kelialapį būtų užsitikrinęs dviem atvejais: jeigu būtų įveikęs „Valencia“ ekipą arba „Olympiakos“ klubo pergalės prieš „Galatasaray“ atveju, bet nieko jiems nelemiančiose rungtynėse graikai pralaimėjo 74:79.

Europos taurė. Su Eurolyga atsisveikinęs „Neptūnas“ žais Europos taurės „Last 32” etape. Klaipėdos klubas pateko į M grupę, kur varžysis su Stambulo „Besiktas“, Paryžiaus „Levallois“, Izmiro „Karsiyaka“ komandomis.

Tėvas. Rungtynių išvakarėse Mindaugo Girdžiūno žmona Rūta pagimdė sūnų.

Statistika.

„Neptūnas“: D.Gailius 15, D.Zavackas 11, V.Vasylius 9, A.Butkevičius 8, M.Mažeika 5, M.Shakuras (7 rez. perd.) ir K.Bensonas po 4, M.Girdžiūnas 3, V.Šarakauskas ir S.Galdikas po 2.

„Valencia“: L.Harangody (8 atk. kam.) 20, B.Dubljevičius 19, K.Lončaras 15, P.Aguilaras 13, N.Nedovičius ir R.Sato (10 atk. kam.) po 11, P.Ribas 10, R.Martinezas ir D.Guardia po 2.

„Valencia“ – „Neptūnas“

Dvitaškiai: 27/45 (60 proc.) – 16/38 (42 proc.)

Tritaškiai: 13/25 (52 proc.) – 9/36 (25 proc.)

Baudų metimai: 10/11 (90 proc.) – 6/11 (54 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 43 – 36

Perimti kamuoliai: 6 – 4

Rezultatyvūs perdavimai: 29 – 22

Klaidos: 9 – 11

Rungtynės.

1 min. Komandos apsikeitė netaikliais metimais. D.Zavackas nepataikė tritaškio, N.Nedovičius – dvitaškio.

2 min. Pirmieji taškus pelnė „Neptūno“ krepšininkai, kai puolime kamuolį atsikovojęs S.Galdikas ataką baigė metimu iš po krepšio – 2:0. Netrukus šeimininkai išlygino rezultatą baudų metimais - 2:2.

3 min. K.Lončaras metė du baudų metimus ir išvedė savo ekipą į priekį - 4:2. Netrukus M.Shakuras gavo "stogą" ir R.Sato didino skirtumą iki 6:2.

4 min. D.Zavackas sužaidė užtikrintai ir atakavo iš toli - 5:6.

5 min. Po K.Lončaro metimo „Valencia“ pirmavo 11:5, bet tuomet D.Gailius atliko gražų perdavimą M.Shakurui ir šis ekipos draugų neapvylė – 7:11. Tačiau tuomet K.Lončarui „Neptūnas“ leido mesti laisvam. Šis nusitaikė ir jo ranka nesudrebėjo – 13:7. Po dar vienos prastos Klaipėdos ekipos atakos L.Harangody pataikė tritaškį - 16:7.

6 min. M.Girdžiūnas tritaškiu neleido labai toli pabėgti varžovams - 10:16. Tuomet uostamiesčio ekipa vėl strigo gynyboje - 18:10.

7 min. Netrukus L.Harangody pelnė dar du taškus - 20:10.

8 min. Klaipėdos komandai buvo pavykę sumažinti skirtumą iki 15:20, bet spurtą nutraukė B.Dubljevičius - 22:15. Netrukus V.Vasylius pelnė du taškus - 17:22. Netrukus šeimininkai atstatė skirtumą, o po M.Girdžiūno klaidos pirmavo 26:17.

9 min. Pirmąjį kėlinį šeimininkai laimėjo 28:17.

11 min. Klaipėdos komanda kvailai prarado kamuolį, o netrukus P.Ribas pelnė du taškus su pražanga. Jos jis nepataikė - 30:17.

12 min. B.Dubljevičius veržėsi po krepšiu, išprovokavo pražangą ir pataikė abu metimus - 32:17.

14 min. Du taškai su pražanga ir  „Valencia“ pirmavo 35:22.

15 min. Po A.Butkevičiaus dėjimo varžovai prašė minutės pertraukėlės - 26:35.

17 min. Kai R.Sato pataikė tritaškį, šeimininkai pirmavo 47:29.

19 min. Į didžiąją pertrauką Klaipėdos komandai teko išeiti atsiliekant 31:52.

22 min. Trečiajame kėlinyje Klaipėdos komandos situacija nesikeitė. Šeimininkai ir toliau diktavo madas ir po dar vienos sėkmingos atakos pirmavo 60:34.

24 min. „Neptūnui“ pavyko skirtumą sumažinti iki 37:60.

26 min. Kai varžovai prarado kamuolį, D.Zavackas šanso neišnaudojo, o tada jau išškovė L.Harangody, pataikęs tritaškį - 65:37.

27 min. Dar viena klaipėdiečių ataka baigėsi nesėkmingai, bet netrukus A.Butkevičius blokavo varžovo metimą. Bet kitoje atakoje šeimininkai pataikė tritaškį - 68:44.

29 min. Į lemiamą kėlinį šeimininkai išėjo pirmaudami 75:49.

32 min. Žiūrovai nuobodžiavo, o šeimininkai pirmavo 79:50.

34 min. „Valencia“ pirmavo 85:51, o netrukus P.Aguilaras dviem baudos metimais skirtumą padidino iki 87:51.

35 min. Po V.Vasyliaus tritaškio „Neptūnas“ atsilikinėjo 54:89.

36 min. Klaipėdos komanda žaidė vangiai ir mėgino pataikyti tritaškius, bet jie dažnai nekrito.

38 min. D.Gailius greitoje atakoje sugavo kamuolį ir netrukus pelnė dvitaškį - 60:94. Varžovai atsakė taškais - 96:60.

39 min. Mačą šeimininkai laimėjo 103:65.

***

Starto penketai. „Neptūnas“: M.Shakuras, S.Galdikas, M.Mažeika, D.Gailius, D.Zavackas.

„Valencia“: N.Nedovičius, R.Sato, R.Martinezas, L.Harangody, K.Lončaras.

Šansai. „Valencia“ klubas patekti į „Top 16” etapą šansų neturi. „Valencia“ per devynis turus patyrė septinis pralaimėjimus.

Mačas. „Neptūnas“ įrodė, kad savo aikštėje gali sukelti audrą. Ją pajuto ir „Valencia“ ekipa, kai Klaipėdoje pralaimėjo 87:94.