„Top 16“ etapą „Žalgiris“ pradėjo pralaimėjimu Stambule

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Dec 30, 2014, 5:45 PM, atnaujinta Jan 17, 2018, 9:21 PM

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiojo kėlinio pabaigoje paleido iniciatyvą iš savo rankų. Tuščioje Stambulo arenoje Lietuvos čempionai 69:78 (22:20, 19:15, 14:22, 14:21) nusileido „Galatasaray“ ekipai ir pralaimėjimu pradėjo Eurolygos „Top 16“ etapo E grupės varžybas.

„Galatasaray“: Z.Ercegas ir S.Guleras (7 atk. kam.) po 14, C.Arroyo 12, K.Gonlumas (6 atk. kam.) 10, V.Micovas 8, J.Carteris (7 atk. kam.) 7, P.Youngas 6, E.Arslanas 4, A.Maričius 2, M.Pocius 1.

„Žalgiris“: J.Andersonas (5 atk. kam.) 15, R.Javtokas (6 atk. kam.) 12, A.Gudaitis 11, E.Ulanovas 9, A.Milaknis 8, V.Kariniauskas (6 atk. kam.) ir P.Jankūnas po 5, D.Songaila ir T.Dimša po 2.

„Galatasaray“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 19/39 (48 proc.) - 23/42 (54 proc.)

Tritaškiai: 3/16 (18 proc.) - 7/18 (38 proc.)

Baudos: 31/33 (93 proc.) - 2/5 (40 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 34

Perimti kamuoliai: 8 – 4

Klaidos: 11 – 16

Proveržis. Antrajame kėlinyje sublizgėjo Artūras Gudaitis. Puolėjas pelnė 9 iš 11 „Žalgirio“ taškų, o kauniečiai po rezultatyvios atkarpos išsiveržė į priekį 35:27. Tiesa, netrukus „Galatasaray“ spurtavo ir priartėjo iki 2 taškų (35:37). A.Gudaitis iš viso šiame mače pelnė 11 taškų (4/4 dvitaškai, 1/1 tritaškis), atkovojo 4 kamuolius, dukart suklydo.

Iniciatyva. Trečiajame kėlinyje Stambulo ekipoje iniciatyvos ėmėsi Sinanas Guleras. Jis per šį ketvirtį pelnė 8 taškus, o „Galatasaray“ laimėjo kėlinį 22:14 ir prieš lemiamą ketvirtį išsiveržė į priekį 57:55. S.Guleras iš viso antradienį pelnė 14 taškų (5/11 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 7 kamuolius, perėmė kamuolį ir sukart suklydo.

Baudos. Šiose rungtynėse – neįtikėtina baudų metimų statistika. „Galatasaray“ komanda pataikė 31 metimą iš 33 (93 proc.), tuo tarpu žalgiriečiai metė vos 5 baudas, iš kurių pataikė 2 (40 proc.).

Lietuvis. Martynas Pocius šiose rungtynėse žaidė 8 minutes. Prie pergalės prieš buvusią komandą jis prisidėjo 1 tašku (0/1 tritaškis, 1/2 bauda). Taip pat jis kartą suklydo.

Bausmė. Rungtynės Stambule vyko be žiūrovų. Tokios bausmės sulaukė Turkijos klubas po to, kai „Galatasaray“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“ komandų sirgalių riaušės baigėsi jauno Serbijos ekipos sirgaliaus mirtimi. „Galatasaray“ buvo skirtas 100 tūkst. eurų bauda ir trys namų mačai be sirgalių.

Amerikietis. Prieš pirmąsias antrojo etapo rungtynes „Žalgirio“ gerbėjus išgąsdino pranešimai, esą komandą gali palikti puolėjas iš JAV Jamesas Andersonas. Vis dėlto, Kauno klubo vadovams pavyko išlaikyti lyderį. Amerikiečiui buvo pakeltas atlyginimas.

Grupė. Pirmojo etapo A grupėje „Žalgiris“ užėmė trečiąją vietą. Paskutinėse grupės rungtynėse kauniečiai savo aikštėje išplėšė dramatišką pergalę prieš Sasario „Dinamo“ ekipą. D grupėje „Galatasaray“ buvo ketvirta, už nugaros palikusi Klaipėdos „Neptūną“.

Rungtynės

„Galatasaray“: P.Youngas, V.Micovas, Z.Ercegas, C.Arroyo, S.Guleras.

„Žalgiris“: V.Kariniauskas, A.Milaknis, J.Andersonas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

Pirmasis kėlinys

1 min. P.Jankūnas prametė tritaškį, o Z.Ercegas atkovojo kamuolį. Gavęs perdavimą V.Micovas rungtynes pradėjo dvitaškiu. R.Javtokas atsakė 2 taškais (22).

2 min. Antrasis V.Micovo bandymas buvo netikslus, o A.Milaknio tritaškis išvedė žalgiriečius į priekį (5:2).

3 min. J.Andersonas prasižengė, o P.Youngas sumetė abi baudas (4:5).

4 min. Į P.Jankūno dvitaškį tolimu metimu atsakė C.Arroyo ir išlygino rezultatą 7:7.

5 min. P.Jankūnas prasižengė prieš Z.Ercegą, o šis stojo mesti trijų baudų. Visi metimai buvo taiklūs, o varžovai išsiveržė į priekį 10:7.

R.Javtokas prametė dvitaškį, bet C.Arroyo prarado kamuolį. Antrasis „Žalgirio“ vidurio puolėjo bandymas buvo taiklus (9:10).

6 min. V.Kariniauskas perėmė kamuolį, o pirmuosius taškus pelnė J.Andersonas (12:10). P.Youngas dvitaškiu išlygino rezultatą (12:12).

7 min. V.Micovas nepataikė iš toli, o R.Javtokas atkovojo kamuolį gynyboje. J.Andersono tolimas metimas nebuvo taiklus, o R.Javtokas ir vėl sugriebė atšokusį kamuolį. Dvitaškį pelnė A.Milaknis (14:12).

8 min. V.Kariniauskas pelnė 2 taškus su pražanga, bet baudos metimo nepataikė (16:12). C.Arroyo skirtumą sumažino iki minimumo (15:16).

9 min. Z.Ercego tritaškis persvėrė rezultatą (18:16).

10 min. A.Milaknio tolimas metimas sugrąžino kauniečiams minimalią persvarą (19:18). C.Arroyo pelnė 2 taškus, o kėlinį užbaigė P.Jankūno tritaškis (22:20).

Antrasis kėlinys

11 min. E.Ulanovas pelnė dvitaškį (24:20).

12 min. A.Gudaitis prasižengė prieš M.Pocių, šis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (21:24). A.Maričius atkovojo kamuolį ir pataikė dvitaškį (23:24).

Po tikslaus P.Jankūno perdavimo ataką galingu dėjimu užbaigė A.Gudaitis (26:23).

13 min. A.Gudaitis dar kartą sudrebino varžovų krepšį. Šį kartą puolėją po krepšiu surado W.Cherry (28:23). E.Arslanas dvitaškiu sumažino skirtumą iki 3 taškų (25:28).

14 min. P.Jankūnas prasižengė prieš V.Micovą, šis pataikė abi baudas ir sumažino skirtumą iki minimumo (27:28). A.Gudaitis vėl padidino skirtumą, šį kartą puolėjas pataikė iš toli (31:27).

15 min. Po dvitaškį sumetė T.Dimša ir A.Gudaitis. Skirtumas išaugo iki 8 taškų (35:27).

16 min. Varžovų tylą nutraukė 2 taškus pelnęs K.Gonlumas (29:35).

17 min. K.Gonlumas pelnė dar vieną dvitaškį, o E.Arslanas sumetė abi baudas. „Galatasaray“ priartėjo iki 2 taškų (33:35).

18 min. A.Gudaitis prasižengė prieš V.Micovą. Šis sumetė abi baudas ir išlygino rezultatą (35:35). Rezultatą persvėrė J.Andersonas (37:35).

19 min. „Žalgirio“ lyderis pelnė dar 2 taškus (39:35).

20 min. R.Javtokas pataikė dvitaškį. Kėlinio pabaigoje V.Micovas metė tolimą metimą, tačiau šis buvo netaiklus, D.Songaila atkovojo kamuolį. Po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo 41:35.

Trečiasis kėlinys

22 min. Beveik dvi minutes nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų. Galiausiai J.Andersonas perėmė kamuolį ir ataką užbaigė galingu dėjimu (43:35).

23 min. A.Milaknis prarado kamuolį, bet C.Arroyo dvitaškis buvo netaiklus. V.Micovas atkovojo kamuolį puolime, o C.Arroyo vis dėlto pelnė 2 taškus (37:43).

24 min. J.Andersonas pataikė vieną baudą iš dviejų. Varžovai turėjo galimybę kelis kartus pakartoti metimą, galiausiai 2 taškus pelnė K.Gonlumas (39:44).

25 min. E.Ulanovas atkovojo kamuolį gynyboje ir smeigė tritaškį (47:39). Z.Ercegas pelnė dvitaškį su pražanga (42:47).

26 min. K.Gonlumas sumetė abi baudas (44:47).

27 min. Į D.Songailos dvitaškį tuo pačiu atsakė S.Guleras (46:49). G.Ercegas perėmė kamuolį iš E.Ulanovo ir pelnė dvitaškį su bauda. Rezultatas lygus – 49:49.

28 min. R.Javtokas pataikė dvitaškį (51:49).

29 min. S.Guleras baudos metimais išlygino rezultatą. Žalgiriečius į priekį vėl išvedė 2 R.Javtoko taškai (53:51). D.Songaila prasižengė, o V.Micovas sumetė abi baudas (53:53).

30 min. Į E.Ulanovo dvitaškį tuo pačiu atsakė S.Guleras (55:55). S.Guleras kėlinį užbaigė dvitaškiu, po kurio šeimininkai pirmavo 57:55.

Ketvirtasis kėlinys

31 min. W.Cherry nubaustas nesportine pražanga. J.Carteris sumetė abi baudas, bet C.Arroyo tritaškis nebuvo taiklus (59:55).

32 min. J.Andersonas atkovojo kamuolį gynyboje, atliko perdavimą A.Gudaičiui, o šis ataką užbaigė dvitaškiu (57:59). S.Guleras pelnė dar 2 taškus (61:57).

34 min. Už piktinimąsi E.Ulanovui skirta pražanga, žalgiriečiams arbitras skyrė techninę pražangą. C.Arroyo sumetė abi baudas, bet S.Gulero dvitaškis nebuvo taiklus (63:57).

35 min. P.Jankūnas prarado kamuolį, o varžovų ataką 2 taškais užbaigė J.Carteris (65:59).

36 min. J.Carteris pelnė dvitaškį su pražanga ir padidino šeimininkų persvarą iki 9 taškų (68:59). J.Andersonui varžovai leido kelis kartus pakartoti metimą, galiausiai amerikietis pelnė 2 taškus (61:68).

37 min. P.Youngas šeimininkų ataką baigė galingu dėjimu (70:61).

39 min. V.Kariniauskas pelnė 2 taškus su pražanga ir sumažino skirtumą iki 6 taškų (64:70).

40 min. S.Guleras pelnė 2 taškus (72:64). E.Ulanovas pamatė laisvą krašte stovintį J.Andersoną, šis pataikė 3 taškus (67:72). Netrukus amerikietis prasižengė prieš S.Gulerą, šis sumetė abi baudas (74:67). R.Javtokas per varžovų rankas pelnė 2 taškus. Z.Ercegas sumetė abi baudas, o J.Andersono tolimas šūvis buvo netikslus. Prie baudų metimo linijos stojęs K.Gonlumas sumetė abi baudas (78:69).