Dviženklį skirtumą panaikinęs „Neptūnas“ startavo pergale

Klaipėdiečiai Europos taurėje neslepia ambicijų.<br>EPA-ELTA nuotr.

2015-01-07 18:14, atnaujinta 2018-01-16 17:56

Paryžiaus „Levallois“ krepšininkai Klaipėdoje prabangiai pirmavo 14 taškų skirtumu, bet keturi iš eilės „Neptūno“ tritaškiai ir spurtas 16:0 išprašė svečius iš „Švyturio“ arenos nieko nepešusius. Iš Eurolygos į Europos taurės „Last 32“ etapą persikėlęs „Neptūnas“ nugalėjo prancūzus 82:73 (16:25, 25:11, 28:18, 13:19).

Po „Neptūno“ pergalės – varžovų trenerio kalbos apie žudynes.

Spurtas. „Neptūnas“ antrojo ketvirčio pradžioje atsiliko nejuokingu 14 taškų skirtumu (16:30), tačiau kai ėmė kristi klaipėdiečių tritaškiai, prancūzams buvo riesta. „Neptūnas“ pataikė 4 tritaškius iš eilės, spurtavo 16:0 ir persvėrė rezultatą – 32:30.

Pergalingą persvarą „Neptūnas“ susikrovė po didžiosios pertraukos.

Rezultatyviausi. D.Gailius 15, M.Shakuras (5 rez. perd.) ir D.Zavackas po 12, J.Sinica, M.Girdžiūnas ir S.Galdikas (9 atk. kam.) po 9, M.Mažeika ir A.Butkevičius (5 rez. perd.) po 6, V.Vasylius ir K.Bensonas po 2.

„Levallois“ – Sh.Fordas 17 (11 atk. kam.), M.Greenas 13 (8 rez. perd.), B.Schilbas 12, N.Langas 8, L.Sane‘as 7, G.Oniangue 5, L.Labeyrie ir M.Jeanas-Baptiste‘as-Adolphe‘as po 4, M.Ndoye 3.

Statistika. „Neptūnas“ – „Levallois“ 82:73

Dvitaškiai: 13/28 (46 proc.) – 24/42 (57 proc.)

Tritaškiai: 13/33 (39 proc.) – 5/23 (21 proc.)

Baudų metimai: 17/22 (77 proc.) – 10/15 (66 proc.)

Naudingumas: 92 – 68

Tvarkaraštis. „Neptūno“ grupėje dar rungtyniauja du Turkijos klubai – Izmiro „Karsiyaka“ ir Stambulo „Bešiktaš“. Su pirmaisiais lietuviai kitą savaitę susitiks svečiuose, o pirmąjį ratą baigs namuose priimdami „Bešiktaš“.

Į Europos taurės aštuntfinalį pateks dvi komandos.

Dviejų Turkijos klubų tarpusavio dvikovoje pirmajame ture „Karsiyaka“ net 28 taškais 105:77 (29:16, 25:23, 30:22, 21:16) svečiuose sutriuškino „Bešiktaš“ krepšininkus.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Neptūnas“ – M.Shakuras, M.Mažeika, D.Gailius, D.Zavackas, S.Galdikas.

„Levallois“ – M.Greenas, B.Schilbas, L.Sane‘as, Sh.Fordas, G.Iniangue.

Pirmasis kėlinys

2 min. Mačo pradžioje nežymiai pirmavo svečiai iš Prancūzijos 4:3.

4 min. „Levallois“ atsiplėšė 8:3, bet „Neptūnas“ žaibiškai išlygino rezultatą – 8:8.

6 min. Paryžiečiai vėl bandė perimti iniciatyvą, bet svečių kėslus atrėmė tritaškį pataikęs D.Zavackas – 13:15.

8 min. „Levallois“ lyderis Sh.Fordas pelnė jau 8-ąjį tašką. Varžovai buvo priekyje 19:15.

10 min. Keitimai nepagyvino „Neptūno“ žaidimo. „Levallois“ pirmąjį kėlinį laimėjo 25:16.

Antrasis kėlinys

12 min. „Levallois“ pačioje antrojo ketvirčio pradžioje įgijo dviženklę persvarą – 30:16. „Neptūnas“ laiku pradėjo ją tirpdyti – 20:30.

14 min. Du D.Gailiaus ir M.Girdžiūno tritaškiai kapstė „Neptūną“ iš sunkios padėties – 26:30.

16 min. Po D.Zavacko tritaškio „Neptūnas“ išsiveržė į priekį – 32:30. Spurtas – 16:0.

18 min. „Neptūnas“ vertė priešininkus prašyti minutės pertraukėlės – 39:34.

20 min. Po dviejų kėlinių „Neptūnas“ pirmavo 41:36.

Trečiasis kėlinys

22 min. Po pertraukos D.Gailius profilaktiškai švystelėjo taiklų tritaškį, bet „Levallois“ kibiai laikėsi klaipėdiečių – 46:42.

24 min. Situacija aikštelėje pernelyg nesikeitė. „Neptūnas“ pirmavo trapiu skirtumu 50:45.

26 min. Tačiau neilgam. Po M.Girdžiūno tritaškio „Neptūnas“ pirmąjį kartą įgijo dviženklę persvarą – 57:46.

28 min. Surengti greito atsako „Levallois“ nepajėgė – 61:50.

30 min. „Neptūnas“ prieš lemiamą mačo atkarpą įgijo 15 taškų pranašumą – 69:54.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. „Neptūnas“ po K.Bensono pirmųjų taškų nutolo 20 taškų persvara – 74:54.

34 min. Sh.Fordas pelnė 17-ąjį tašką, bet „Neptūnas“ vis dar tvirtai pirmavo 76:60.

36 min. Per dvi minutes komandos nepelnė nė taško 76:60.

38 min. „Neptūnas“ saugiai laikėsi priekyje 82:68.

40 min. Klaipėdiečiai iškovojo pergalę 82:73.