Įžūlus vilniečių planas užmėtyti belgus tritaškiais neišdegė

Košmaras. Kitaip nepavadinsi paskutinių 4 min 10 sek. Ostendėje, kur „Lietuvos rytas“ 69:75 pralaimėjo Europos taurės „Last 32“ etapo mačą Belgijos čempionui „Telenet“.

„Telenet“ ekipos puolėjas M.Ponitka (su kamuoliu) pelnė 18 taškų.<br>R.Declercko nuotr.

Remigijus Kazilionis („Lietuvos rytas“)

Jan 15, 2015, 5:00 AM, atnaujinta Jan 16, 2018, 1:51 AM

36-ąją min. Kšyštofas Lavrinovičius dvitaškiu padidino Vilniaus ekipos persvarą iki 69:62. Bet netrukus siautulio pagautoje Ostendės arenoje paaiškėjo, kad tai buvo paskutiniai „Lietuvos ryto“ taškai šiame mače.

„Telenet“ laimėjo dvikovos pabaigą nokautu – 13:0.

Kitas Europos taurės rungtynes „Lietuvos rytas“ po savaitės žais savo arenoje – sausio 21-ąją su „Sevilla“.

Šis Ispanijos klubas L grupėje vakar pralaimėjo antrą kartą – Lenkijoje 84:87 Zgoželeco „Turow“ krepšininkams.

„Telenet“ ekipos sąskaitoje – 2 pergalės, „Lietuvos ryto“ ir „Turow“ – po 1.

Planas. 8 mesti tritaškiai pirmajame kėlinyje, 13 – antrajame, 11 – trečiajame, 4 – ketvirtajame.

Bet 14 taiklių tolimų metimų iš 36 nepadėjo „Lietuvos ryto“ komandai.

Toks krepšinis atrodė avantiūriškas, nes svečiai iš arti metė gerokai rečiau – 20 dvitaškių, pataikė 10.

„Telenet“ skaičiai absoliučiai priešingi: 23 iš 50 dvitaškių, 5 iš 11 tritaškių.

Iki pertraukos. Mačas prasidėjo abipuse žvalgyba: priešininkai čiupinėjo vienas kitą, ieškodami pažeidžiamų vietų. Todėl rezultatas augo pamažu – 7:7 (7-ąją min.).

Sparčiai vyko tik vienas dalykas: starto penketo įžaidėjas Adas Juškevičius per pustrečios minutės susirinko 3 pražangas, ir jį pakeitė Žygimantas Janavičius. Būtent jis tapo svarbiu veikėju, kai pirmojo kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ spurtavo 12:4 ir nutolo 19:11.

Antrajame ketvirtyje Ostendės komanda pagavo žaidimo ritmą, bet po Billy Barono ir Martyno Gecevičiaus tritaškių 16-ąją min. vilniečiai pirmavo 28:22.

O tada „Lietuvos rytą“ ištiko tolimų metimų krizė: keturi iš eilės tritaškiai pro šalį ir niekas nebandė pakovoti dėl kamuolio puolant. „Telenet“ tai pavertė savo persvara 33:31 – daugiausia dėl Lenkijos rinktinės puolėjo Mateuszo Ponitkos (iš viso pelnė 18 tšk.) šou atakose.

Ir tik Mindaugo Lukauskio tritaškis kartu su pertraukos sirena vėl apvertė rezultatą svečių naudai – 36:35.

Po pertraukos. Nors tuoj pat ketvirtąją pražangą gavo pagrindinis „centras“ Antanas Kavaliauskas, „Lietuvos rytas“ atgimė tritaškiais.

Vienintelį iš 6 tolimų metimų pirmoje mačo dalyje įmetęs Gediminas Orelikas užsispyręs bandė laimę ir dabar pataikė trissyk iš eilės – 47:41 (27-ąją min.).

Nors „Telenet“ puolimas įstrigo, tvirto lūžio neįvyko dėl kelių Vilniaus krepšininkų prarastų kamuolių.

30-ąją min. buvo lygu 52:52.

„Lietuvos ryto“ ekipa ir toliau savo pranašumu nepavertė varžovų bėdos.

Traumuotas Dušanas Džordževičius (vidutiniškai 5,4 rez. perd. Europos taurėje) nuo suolo stebėjo, kaip jo komandos draugai vis pagriebia pabėgti bandantį „Lietuvos rytą“. 34-ąją min. – 62:54, 37-ąją min. – 69:62.

Bet šią svečių persvarą 38-ąją minutę dvitaškiu niekais pavertė J.P.Price’as (20 tšk.), persverdamas 71:69.

Per likusį laiką „Telenet“ tiesiog suvalgė pakrikusią svečių komandą, įspūdingai laimėjusi ir kovą dėl kamuolio – 37:27.