NCAA čempionate varžovai nepajėgė sustabdyti D. Sabonio

Domantas Sabonis surinko dvigubą dviženklį, o Gonzagos universiteto krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę JAV studentų lygos (NCAA) pirmenybėse.

D. Sabonis buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2015-01-30 07:21, atnaujinta 2018-01-14 15:38

18-metis 208 cm ūgio lietuvis buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas, kai trečia pagal NCAA reitingą „Bulldogs“ komanda (21-1) namuose 64:46 (31:25, 33:21) įveikė Portlando universiteto ekipą (12-10).

D.Sabonis įmetė 13 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, padėdamas Gonzagos universitetui pasiekti naują nacionalinį rekordą. „Bulldogs“ namuose jau laimėjo 37 rungtynes paeiliui nuo 2012 metų – tai ilgiausia tokia serija NCAA pirmenybėse.

Mačą „McCarthey Athletic Center“ arenoje LKF prezidento Arvydo Sabonio sūnus pradėjo ant atsarginių suolo, bet aikštėje praleido 27 minutes ir pagal žaidimo laiką buvo trečias savo komandoje.

Pirmakursis lietuvis pataikė 3 iš 5 dvitaškių, 7 iš 7 baudų, atkovojo 11 (4 puldamas) ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

D.Saboniui puikiai žaisti nesutrukdė ir šią savaitę per treniruotę lūžęs dešinės rankos pirštas. Dėl šio sužeidimo krepšininkas rungtyniauja sutvarstytais dviems pirštais.

Lenkas Przemekas Karnowskis pridėjo prie pergalės 10 taškų ir 11 kamuolių, Kyle'is Wiltjeris įmetė 11, o Kevinas Pangos – 10 taškų.

„West Coast Conference“ varžybose „Buldogai“ laimėjo visas 10 rungtynių, o šį sezoną NCAA čempionate (21-1) tik po pratęsimo nusileido Arizonos universiteto komandai.

Tai geriausias startas per visą Gonzagos universiteto istoriją. „Bulldogs“ krepšininkai šį sezoną tapo pirmąja NCAA pirmojo diviziono komanda, jau laimėjusia 20 rungtynių.

Šį sezoną NCAA pirmenybėse D.Sabonis vidutiniškai renka po 9,8 taško ir atkovoja po 6,7 kamuolio per 21,4 minutės.