Išvykų prakeiksmas užvėrė „Neptūnui“ duris į kitą etapą

D.Gailius pelnė 10 taškų.<br>M.Kulbio nuotr.

Feb 4, 2015, 8:30 PM, atnaujinta Jan 14, 2018, 2:51 AM

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai šį sezoną pralaimėjo visas aštuonerias svečiuose žaistas rungtynes ir turės brangiai už tai sumokėti. Pralaimėjimas Paryžiuje priešpaskutiniame Europos taurės „Last 32“ etapo ture „Levallois“ komandai 79:88 (22:21, 24:26, 21:10, 12:21)  galutinai užvėrė Lietuvos vicečempionams duris į aštuntfinalį.

Paskutinės M grupės rungtynės namuose kitą trečiadienį su Izmyro „Karsiyaka“ nebeturės jokios įtakos.

Tris kėlinius Paryžiuje vyko kova taškas į tašką, bet ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Levallois“ atitrūko ir išsaugojo pergalingą persvarą.

„Neptūnas“ per penkerias rungtynes iškovojo vos vieną pergalę.

Rezultatyviausi. „Neptūnas“ – D.Zavackas 15 (7 atk. kam.), M.Mažeika 12, D.Gailius ir A.Butkevičius po 10, M.Girdžiūnas 9, M.Shakuras 8, K.Bensonas 5.

„Levallois“ – M.Ndoye 23, Sh.Fordas 20 (9 atk. kam.), M.Greenas 12 (15 rez. perd.), L.Labeyrie 10, N.Langas 7, B.Schilbas 6, D.Christmas 5, J.Baptiste‘as 3, G.Oniangue 2.

Statistika. „Levallois“ – „Neptūnas“ 88:79

Dvitaškiai: 24/41 (58 proc.) – 22/35 (62 proc.)

Tritaškiai: 11/18 (61 proc.) – 5/21 (23 proc.)

Baudų metimai: 7/13 (53 proc.) – 20/26 (76 proc.)

Pirmasis kėlinys

2 min. „Neptūnas“ nesėkmingai pradėjo mačą ir leido varžovams pelnyti net 8 taškus (2:8).

4 min. „Neptūnas" toliau sunkiai apsiprato Paryžiaus arenoje – 5:12.

6 min. Įsibėgėjo D.Zavackas, tritaškį pridūrė D.Gailius ir „Levallois“ persvara ištirpo iki minimumo – 13:14.

8 min. Šeimininkai vėl nutolo 19:13 ir K.Maksvyčiui teko prašyti minutės pertraukėlės.

10 min. D.Gailiaus tritaškis buvo išvedęs „Neptūną“ į priekį pirmą kartą (20:19). Pirmąjį kėlinį sunkiai laimėjo Lietuvos vicečempionai – 22:21.

Antrasis kėlinys

12 min. Po rezultatyvios antrojo kėlinuko pradžios aikštėje įsivyravo lygybė – 27:27.

14 min. L.Labeyrie sugavęs kamuolį ore galingu dėjimu sudrebino „Neptūno“ krepšį, o kitoje atakoje tritaškiu padidino prancūzų persvarą 34:30.

16 min. „Levallois“ persvara buvo nežymiai sukarpyta iki 37:35.

18 min. „Neptūnas“ buvo trumpam atsidūręs priekyje (42:41), bet M.Mažeikai skirta techninė pražanga leido prancūzams vėl pirmauti 45:42.

20 min. „Levallois“ su sirena baigė kėlinį dėjimu ir po pirmosios rungtynių pusės atsidūrė priekyje 47:46.

Trečiasis kėlinys

22 min. Po pertraukos kova vyko taškas į tašką (50:50).

24 min. „Neptūnas“ spurtavo 8:0 ir išsiveržė į priekį 58:53.

26 min. Du tritaškiai vertė situaciją aukštyn kojomis – priekyje atsidūrė „Levallois“ 59:58.

28 min. Aikštėje toliau vyko rezultatyvi kova taškas į tašką. Pirmavo „Levallois“ 65:64.

30 min. Prieš pat trečiojo kėlinio pabaigą skelbiančią sireną A.Butkevičius dvitaškiu išlygino rezultatą – 67:67.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo labai nesėkmingai – „Levallois“ atitrūko 73:67.

34 min. „Neptūnas“ buvo pristabdęs šeimininkus, bet nepasinaudojo technine pražanga. Prancūzai saugojosi apčiuopiamu 7 taškų skirtumu – 78:71.

36 min. „Neptūnas“ apsigynė nuo Paryžiaus ekipos atakų, bet pats klimpo puolime – 75:79.

38 min. Laikas seko, o „Neptūno“ galimybės vis mažėjo – 77:84.

40 min. „Neptūnas“ pralaimėjo 79:88.