Lenkams neprilygęs „Lietuvos rytas“ įstumtas į žūtbūtinę padėtį

Rungtynių akimirka.<br>"Turow" nuotr.

2015-02-04 19:00, atnaujinta 2018-01-14 03:06

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Zgoželece tris kėlinius taškais lenktyniavo su „Turow“ komanda, bet lenkai perjungė maksimalią pavarą ir nurūko į priekį nebepavejamai. Priešpaskutinėse Europos taurės „Last 32“ etapo L grupės rungtynėse „Lietuvos rytas“ 93:104 (25:25, 18:24, 15:31, 35:24) neprilygo „Turow“ ekipai ir apsunkino savo padėtį kovoje dėl patekimo į aštuntfinalį.

Kitą trečiadienį „Lietuvos rytas“ namuose priims Ostendės „Telenet“ klubą. Tik pergalė leis vilniečiams žengti į kitą etapą.

Tiesa, belgams nereikės atsirevanšuoti mažiausiai 7 taškų skirtumu. „Telenet“ namuose 72:84 nusileido „Sevilla“ klubui, todėl „Lietuvos rytui“ paskutiniajame ture pakanka laimėti bent vienu tašku.

Nokautas. Trečiojo kėlinio viduryje „Turow“ pirmavo 58:54, bet netrukus sekė galingas lenkų keturių minučių spurtas 20:1, po kurio Zgoželeco krepšininkai nutolo net 78:55.

Per šią atkarpą „Lietuvos rytas“ prametė visus keturis metimus ir kamuolį prarado keturis kartus. „Turow“ atsakė 7 taikliais metimais iš 9.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – M.Gecevičius 22 (6/11 trit.), M.Lukauskis 15, A.Kavaliauskas 12, Ž.Janavičius ir A.Juškevičius po 9, M.Moseris 8 (6 atk. kam.), K.Lavrinovičius 6, G.Orelikas 3, A.Valeika 1.

„Turow“ – D.Kuligas 27, M.Collinsas 21, T.Tayloras, M.Chylinskis ir V.Moldoveau po 13, Ch.Wrightas 9, F.Dylewiczius 6, A.Czyzas 2.

Triumfas. Lenkijos krepšinis džiaugiasi. Jokia Lenkijos komanda nuo 2008 metų nebuvo užėmusi pirmosios vietos grupėje Europos turnyruose. Prieš septynerius metus pirmoji vieta ULEB taurėje taip pat priklausė „Turow“.

Statistika. „Turow“ – „Lietuvos rytas“ 104:93

Dvitaškiai: 22/38 (57 proc.) – 21/31 (67 proc.)

Tritaškiai: 13/31 (41 proc.) – 12/30 (40 proc.)

Baudų metimai: 21/25 (84 proc.) – 15/19 (78 proc.)

Naudingumas: 121 – 109

Rokiruotė. V.Šeškus rungtynių pradžioje varžovams pateikė nedidelį siurprizą. Starto penkete susitikimą pradėjo ne A.Juškevičius, o kitas įžaidėjas Ž.Janavičius. Tai buvo pirmosios jo rungtynės starto penkete. Paprastai pagrindinio atakų organizatoriaus vietą užimdavo A.Juškevičius.

Lentelė. 1. „Turow“ 4/1; 2. „Lietuvos rytas“ 2/3; 3. Ostendės „Telenet“ 2/2; 4. „Sevilla“ 1/3.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“ – Ž.Janavičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Turow“ – M.Collinsas, T.Tayloras, M.Chylinskis, F.Dylewiczius, I.Zigeranovičius.

Pirmasis kėlinys

2 min. Rungtynių pradžioje „Lietuvos rytui" taškus rinko M.Lukauskis ir A.Kavaliauskas (5:4).

4 min. Į šešis „Turow" taškus be atsako tritaškiu atsakė M.Gecevičius (8:8). Pirmosios minutės buvo labai rezultatyvios (10:10). Dar neįpusėjus kėliniui M.Lukauskis jau buvo perėmęs du kamuolius.

6 min. „Lietuvos rytas“ perėmė iniciatyvą. Atitrūkę 18:12, vilniečiai privertė šeimininkus prašyti minutės pertraukėlės.

8 min. „Lietuvos ryto“ gynyba smarkiai šlubavo. „Turow“ greitai išlygino rezultatą ir minutės pertraukėlės jau prašė V.Šeškus (20:20).

10 min. Pirmasis kėlinys baigėsi taikiai – 25:25.

Antrasis kėlinys

12 min. Antrojo kėlinuko pradžioje „Lietuvos rytas“ vėl nežymiai išsiveržė į priekį 29:27.

14 min. M.Moseris ir Ž.Janavičius leido „Lietuvos rytui“ išlaikyti persvarą – 33:30.

16 min. Šešis taškus iš eilės pelnęs F.Dylewiczius išvedė „Turow“ į priekį – 38:35.

18 min. „Turow“ puolimas buvo neįkandamas „Lietuvos ryto“ gynybai. Lenkijos klubas pirmavo 45:41.

20 min. Prieš ilgąją pertrauką „Turow“ dar šiek tiek padidino pranašumą – 49:43.

Trečiasis kėlinys

22 min. Trečiojo kėlinuko pradžioje „Lietuvos ryto“ gynyba veikė nepriekaištingai – 47:49.

24 min. Vis dėlto netrukus virš „Lietuvos ryto“ krepšio prakiuro „Turow" taškų debesis – lenkai vėl nežymiai atitrūko 56:51.

26 min. Skirtumas per pora minučių pernelyg nepasikeitė – „Turow“ pirmavo 60:54.

28 min. Situacija greitai keitėsi. Trys „Turow" tritaškiai pasiuntė „Lietuvos rytą“ į nokdauną – 72:55.

30 min. Vilniečiai nuleido rankas prieš šeimininkų puolimo uraganą. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos ryto“ situacija buvo kritinė – 58:80.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Ketvirtojo kėlinio pradžioje situacija nesikeitė – „Turow“ užtikrintai pirmavo 85:62.

34 min. „Turow“ neketino sustoti ir triuškino vilniečius 91:64. V.Šeškus bandė stabdyti lenkus minutės pertraukėle.

37 min. Keli tritaškiai leido „Lietuvos rytui“ priartėti 78:93. „Turow“ beliko prašyti minutės pertraukėlės.

38 min. Po trečiojo iš eilės M.Gecevičiaus tritaškio skirtumas ištirpo iki 84:95.

40 min. Vilniečiai pralaimėjo 93:104.