Žūtbūtiniame mūšyje „Lietuvos rytas“ nupūtė Belgijos klubą

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

2015-02-11 17:00, atnaujinta 2018-01-13 11:33

Virginijus Šeškus su pagyrimu išlaikė svarbiausių savo karjeros rungtynių egzaminą. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai tiesiog skrajojo Ostendės „Telenet“ aikštelės pusėje, o svarbiausia, kad lemiamu metu pagaliau pastatė patikimas gynybines užtvaras. Lemiamose Europos taurės turnyro „Last 32“ etapo L grupės rungtynėse vilniečiai namuose 111:83 (31:16, 30:24, 18:26, 32:17) patiesė Belgijos klubą ir iškopė į aštuntfinalį.

Lyderiai. Martynas Gecevičius, Billy Baronas ir Gediminas Orelikas taikliais metimais plėšė „Telenet“ krepšio tinklelį, Mike‘as Moseris skraidė virš belgų lanko, o įsibėgėjęs „Lietuvos ryto“ puolimo garvežys lėkė bėgiais nepaisydamas jokių Ostendės klubo statytų kliūčių.

Trys su viltimi išvysti „Telenet" triumfą į Vilnių atvykę belgų žurnalistai jau nuo pirmųjų minučių priblokšti ir nusivylę lingavo galvomis – „Lietuvos rytas“ kontroliavo žaidimo eigą nuo mačo pradžios iki pabaigos.

Varžovas. Aštuntfinalyje Virginijaus Šeškaus kariauna susitiks su Izmyro „Karsiyaka“ ekipa, kuri Klaipėdos „Neptūno“ grupėje užėmė pirmąją vietą. Pirmosios tarpusavio rungtynės Vilniuje vyks kovo 3-ąją, atsakomosios – kovo 10-ąją Izmyre.

„Karsiyaka“ aprangą vilki trys buvę „Lietuvos ryto“ krepšininkai – aukštaūgiai Juanas Palaciosas bei Cemalis Nalga ir gynėjas D.J.Strawberry.

Turkijos čempionate būsimi „Lietuvos ryto“ varžovai užima ketvirtąją vietą.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – G.Orelikas 19, M.Gecevičius 18 (7 rez. perd.), B.Baronas ir A.Kavaliauskas po 15, M.Moseris 9, A.Juškevičius 8, M.Lukauskis ir Ž.Janavičius po 5, S.Jasaitis 3, A.Valeika 2.

„Telenet“ – J.Prince‘as 15, W.Wilkinsonas 14, J.Berggrenas 13, D.Džordževičius 11, J.Salumu 10.

Rezultatyvumas. „Lietuvos rytas“ vien per pirmuosius du kėlinius surinko beveik tiek pat taškų, kiek per visą susitikimą Ostendėje – net 61. Tai buvo 88 proc. visų „Lietuvos ryto“ Belgijoje surinktų taškų (69).

Per pirmąją rungtynių pusę „Lietuvos rytas“ prametė vos 8 metimus iš žaidimo – pataikė 14 dvitaškių iš 18 (77 proc.) ir 6 tritaškius iš 10 (60 proc.).

Jau 25-ąją mačo Vilniuje minutę „Lietuvos rytas“ pelnė daugiau taškų nei per 40 minučių Ostendėje (70).

„Lietuvos rytas“ iš viso pataikė net 77 proc. dvitaškių (27/35) ir 50 proc. tritaškių (12/24).

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Telenet“ 111:83

Dvitaškiai: 27/35 (77 proc.) – 19/39 (48 proc.)

Tritaškiai: 12/24 (50 proc.) – 7/17 (41 proc.)

Baudų metimai: 21/26 (80 proc.) – 24/26 (92 proc.)

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“ – A.Juškevičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Telenet“ – D.Džordževičius, J.Salumu, K.Boukichou, M.Ponitka, W.Wilkinsonas.

Pirmasis kėlinys

2 min. G.Orelikas ir A.Kavaliauskas atidarė „Lietuvos ryto" taškų sąskaitą, bet du belgų reidai baigėsi taškais, todėl svečiai pirmavo 5:4.

4 min. „Telenet“ ėmė klimpti „Lietuvos ryto“ gynyboje, o M.Lukauskis galingu dėjimu sudrebino belgų krepšį. Dar kitoje atakoje A.Kavaliauskas pralaužė varžovo gynybą ir vilniečiai pirmavo jau 10:5.

6 min. Po M.Gecevičiaus baudų metimų ir M.Lukauskio reido „Telenet" trenerių štabas prašė minutės pertraukėlės – 15:7. Netrukus skirtumas pirmąjį kartą pasiekė dviženklę ribą (17:7).

8 min. „Lietuvos ryto“ puolimas veikė lyg iš natų, o kai „Telenet“ užbuksavo vilniečių aikštelės pusėje, skirtumas išaugo iki 24:11.

10 min. Po M.Gecevičiaus tritaškio „Lietuvos rytas“ buvo atitrūkęs 27:12. Baigiantis kėliniui „Telenet“ priartėjo 16:28, tačiau likus žaisti 2 sek. aikštėje pasirodęs M.Gecevičius su sirena pykštelėjo tritaškį ir pakėlė sausakimšą „Lietuvos ryto“ areną iš savo vietų – 31:16.

Antrasis kėlinys

12 min. Pakili nuotaika nedingo ir antrojo kėlinuko pradžioje – po B.Barono tritaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo jau 37:18.

14 min. M.Moseris puolime įspūdingai sugriebė atšokusį kamuolį ir skriedamas sugrūdo jį atgal į krepšį. „Lietuvos rytas“ pirmavo daugiau nei užtikrintai – 42:20.

16 min. M.Moseris toliau žaidė nesulaikomai puolime, bet „Telenet“ atsakė dviem tritaškiais iš eilės. Tačiau likęs laisvas M.Lukauskis taip pat nepasikuklino mesdamas tritaškį ir atstatė užtikrintą pranašumą – 50:26.

18 min. „Telenet“ įsimėtė iš toli. Pasinaudoję šeimininkų spragomis gynyboje belgai šiek tiek sumažino atsilikimą 36:54.

20 min. Galingai antrąjį kėlinį baigęs „Lietuvos rytas“ iki pertraukos surinko net 61 tašką (61:40).

Trečiasis kėlinys

22 min. Po pertraukos „Lietuvos rytas“ neatleido žaidimo vadžių – 65:44.

24 min. Tiesa, ryžtingai nusiteikę belgai nepasidavė ir privertė V.Šeškų sušaukti pasitarimą – 66:51. Bet nepadėjo ir jis – skirtumas tirpo 54:68.

26 min. M.Gecevičius už grubią pražangą po krepšiu buvo nubaustas už nesportišką elgesį. Tiesa, belgai dovanėlės iki galo neišpakavo. „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 72:58.

28 min. „Lietuvos rytas“ stengėsi neleisti „Telenet“ priartėti dar arčiau – 76:60.

30 min. Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 79:66.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. B.Barono tritaškis įpūtė „Lietuvos rytui“ pasitikėjimo lemiamo ketvirčio pradžioje – 84:68.

34 min. B.Baronas toliau smaginosi prie trijų taškų linijos, o „Lietuvos rytas“ kaupė pergalingą persvarą – 89:69.

36 min. Ketvirtąjį tritaškį pataikęs B.Baronas pelnė jau 15-ąjį tašką. Ant „Lietuvos ryto“ suolo jau jautėsi pergalingos nuotaikos – 96:71.

38 min. „Šimtą! Šimtą!“ – šaukė „Lietuvos ryto“ sirgaliai. 101-ąjį tašką tritaškiu pelnė A.Juškevičius – 101:78.

40 min. „Lietuvos rytas“ šventė triuškinančią pergalę ir pakiliai įšoko į Europos taurės aštuntfinalį.