LKL: Panevėžyje „Mažeikiai“ iškovojo antrąją pergalę šį sezoną

Feb 14, 2015, 5:35 PM, atnaujinta Jan 13, 2018, 4:47 AM

Mažeikiai“ (2-26) pamažu kopia iš LKL dugno. Aloyzo Rudžio auklėtiniai iškovojo antrąją pergalę šį sezoną, kai šeštadienį išvykoje 98:84 (16:23, 31:19, 27:19, 24:23) įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ (8-19) komandą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes iškart atitrūko (10:1).

Giedrius Staniulis į tai atsakė 4 iš eilės taškais (5:10). Vėliau komandos porą kartų apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau mažeikiškiams pavyko stabilizuoti situaciją ir iki kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes, „Lietkabelis“ pirmavo jau tik 4 taškais (16:12). Po pirmųjų 10 žaidimo minučių „Lietkabelis“ buvo priekyje – 23:16.

Antrojo kėlinio pradžia klostėsi apylygiai ir sužaidus 3 minutes „Mažeikių“ deficitas buvo 6 taškai (22:28). Visgi, tada po tritaškį pataikė Jakovas Vladovičius bei Mantas Kazonas ir „Lietkabelis“ įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse (34:22).

Arvydas Gydra į panevėžiečių išpuolį taip pat atsakė taikliu tritaškiu, tačiau M.Kazonas dar kartą pataikė tolimą metimą ir Panevėžio ekipos pranašumas vėl pasiekė 12 taškų (37:25). Bet tada „Lietkabelis“ įkrito į duobę ir tuo pasinaudoję „Mažeikiai“ surengė įspūdingą spurtą 19:0 bei persvėrė rezultatą savo naudai (44:37). Galiausiai 5 minutes trukusį aikštelės šeimininkų taškų badą nutraukė Egidijus Dimša, tačiau kėlinį 19:31 pralaimėję panevėžiečiai po dviejų ketvirčių jau buvo priversti vytis „Mažeikių“ krepšininkus – 42:47.

Trečiąjį kėlinį spurtu 7:0 pradėję „Mažeikiai“ netruko įgyti dviženklį pranašumą (54:42). Nors Dainiaus Šalengos ir Evaldo Žabo pastangomis „Lietkabeliui“ pavyko kiek priartėti (48:54), tačiau mažeikiškiai nepaleido iniciatyvos ir kėliniui įpusėjus vis dar pirmavo (60:53). Komandos toliau keitėsi rezultatyviomis atakomis, bet panevėžiečiai po truputį vijosi savo varžovus ir po kelių akimirkų komandas skyrė tik 4 taškai (59:63).

Netrukus Arvydas Gydra įmetė baudą, pataikė tolimą metimą bei dar kartą atitolino svečius iš Mažeikių (67:59). Po 30 žaidimo minučių „Mažeikių“ krepšininkai laikė iniciatyvą savo rankose – 74:61.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Lietkabelio“ 6 taškais be atsako (67:74), tačiau Simonas Serapinas pataikė tritaškį, taip vėl sugrąžindamas mažeikiškiams dviženklį pranašumą (77:67). Visgi, J.Vladovičius taip pat pasižymėjo taikliu tolimu metimu, baudas sumetė Egidijus Dimša, o kėliniui įpūsėjus „Mažeikių“ persvara sumažėjo (77:72). Tačiau ir vėl svečiai netruko atsigauti bei po Dariaus Pakamanio ir Giedriaus Staniulio taškų greitai atstatė kiek saugesnį pranašumą (83:74).

Per likusį laiką „Lietkabelio“ ekipai nepavyko panaikinti deficito ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė antrąją „Mažeikių“ pergalę LKL čempionate – 98:84.

Lietkabelis: Dainius Šalenga ir Evaldas Žabas po 19 tšk, Egidijus Dimša 15 tšk, Jakovas Vladovičius 13 tšk, Mantas Kazonas 10 tšk.

„Mažeikiai“: Simonas Serapinas ir Giedrius Staniulis po 23 tšk, Darius Pakamanis ir Raimundas Danys po 11 tšk, Arvydas Gydra 10 tšk.