Pirmasis „Lietuvos ryto“ ir turkų mačas baigėsi lygiosiomis

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

2015-03-04 17:45, atnaujinta 2018-01-11 15:00

Kitą savaitę Turkijoje Europos taurės turnyro aštuntfinalis prasidės nuo nulio. Nei Vilniaus „Lietuvos rytas“, nei Izmyro „Karsiyaka“ komanda pranašumo neturės. Pirmosios aštuntfinalio rungtynės Vilniuje baigėsi lygiosiomis 81:81 (30:21, 19:19, 18:27, 14:14). Kadangi turnyro atkrintamosiose varžybose sumuojamas dviejų mačų rezultatas, šį kartą pratęsimas nebuvo žaidžiamas.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 19, G.Orelikas (8 atk. kam.) 18, A.Kavaliauskas 14, M.Lukauskis 10, Ž.Janavičius 9, K.Lavrinovičius 5, A.Juškevičius 4, M.Moseris 2.

„Karsiyaka“: B.Dixonas 20, J.Diebleris 16, D.J.Strawberry 14, K.Gabrielas 11, J.Palaciosas 8, B.Herseas 6, S.Senturkas 4, C.Nalga (2).

„Lietuvos rytas“ – „Karsiyaka“

Dvitaškiai: 21/31 (67 proc,) – 21/39 (53 proc.)

Tritaškiai: 6/26 (23 proc.) – 9/26 (34 proc.)

Baudos: 21/25 (84 proc.) – 12/17 (70 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 27

Perimti kamuoliai: 4 – 11

Klaidos: 16 – 9

Rungtynės. Vilniečiai visą laiką pirmavo pirmuosius du kėlinius. Pirmojo ketvirčio pabaigoje po G.Oreliko baudos metimų šeimininkai įgijo 12 taškų persvarą (30:18).

Tačiau po ilgosios persvaros svarstyklės pakrypo į kitą pusę. Trečiojo kėlinio pabaigoje B.Dixonas smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (58:58). Netrukus varžovai persvėrė rezultatą.

Vis dėlto, ketvirtajame kėlinyje vilniečiai pakilo iš duobės ir laimėję atkarpą 10:0 susigrąžino nedidelę 6 taškų persvarą (77:71). Jos išlaikyti nepavyko.

Mačo pabaigoje K.Gabrielis perėmė kamuolį ir išlygino rezultatą (81:81). Per likusias 17 sekundžių šeimininkams sėkmingai užbaigti atakos nepavyko.

Lyderis. „Karsiyaka“ komandos lyderis B.Dixonas buvo neutralizuotas pirmojoje rungtynių pusėje (pelnė tik 3 taškus), tačiau jis svariai prisidėjo prie Turkijos ekipos spurto po ilgosios pertraukos. Trečiajame kėlinyje jis surinko 12 taškų Iš viso amerikietis pelnė 20 taškų (4/6 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, triskart suklydo.

Aštuntfinalis. Atsakomosios rungtynės Turkijoje vyks kovo 11 dieną.

Išsiskyrė. Prieš aštuntfinalio etapą „Lietuvos ryto“ komandą paliko ukrainietis Kyrylas Natiažka. Vilniuje nepritapęs aukštaūgis išvyko į Žgoželeco „Turow“ komandą.

Patirtis. Izmyro krepšininkai Lietuvoje šį sezoną jau žaidė. Europos taurės „Last 32“ etape ji žaidė su Klaipėdos „Neptūno“ komanda. Klaipėdiečiai abu mačus pralaimėjo 85:99 Izmyre ir 83:90 Klaipėdoje.

Rungtynės

„Lietuvos rytas“: Ž.Janavičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Karsiyaka“: B.Dixonas, D.J.Strawberry, J.Diebleris, B.Hersekas, J.Palaciosas.

Pirmasis kėlinys

1 min. B.Hersekas rungtynes pradėjo dvitaškiu, bet Ž.Janavičius netruko išlyginti rezultato (2:2).

2 min. A.Kavaliauska atkovojo kamuolį gynyboje, o M.Lukauskis pelnė 2 taškus (4:2).

3 min. 4 taškus iš eilės pelnę vilniečiai išsiveržė į priekį 8:2.

4 min. J.Diebleris tolimu metimu nutraukė svečių tylą (5:8).

5 min. Ž.Janavičius pelnė dvitaškį, tuo pačiu atsakė B.Harsekas (10:7).

6 min. A.Kavaliauskas sumetė abi baudas, bet J.Diebleris pataikė iš toli (12:10). Tolimu metimu atsakė ir G.Orelikas (15:10).

G.Orelikas prasižengė prieš D.J.Strawberry, šis sumetė abi baudas, o J.Palaciosas pataikė iš vidutinio nuotolio (14:17).

7 min. A.Juškevičius pelnė 2 taškus (19:14).

8 min. A.Juškevičius pataikė vieną baudą iš dviejų, o K.Gabrielas pataikė iš vidutinio nuotolio (20:16). G.Orelikas atkovojo kamuolį gynyboje ir pataikė iš toli (23:16).

9 min. M.Gecevičius perėmė kamuolį, o J.Palaciosas nubaustas nesportine pražanga. M.Gecevičius sumetė abi baudas, bet netrukus prarado kamuolį (25:16).

10 min. J.Palaciosas pelnė dvitaškį, o M.Gecevičius smeigė tritaškį ir padidino skirtumą iki dviženklio (28:18). G.Orelikas pelnė 2 taškus, o K.Gabrielas pelnė 2 taškus su pražanga. Po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo 30:21.

Antrasis kėlinys

11 min. Dvitaškiu kėlinį pradėjo K.Gabrielas (23:30).

12 min. M.Lukauskis pataikė iš toli (33:23). Tolimu metimu atsakė B.Dixonas (26:33).

13 min. D.J.Strawberry perėmė kamuolį, o S.Senturkas pelnė dvitaškį (28:33).

15 min. Vilniečiai pelnė 4 taškus iš eilės (37:28).

16 min. Ž.Janavičius atkovojo kamuolį gynyboje ir pelnė dvitaškį. Tuo tarpu D.J.Strawberry dėjimu su pražanga užbaigė greitą ataką (31:39).

17 min. M.Lukauskio tritaškis metimas buvo netaiklus, o kamuolį atkovojęs D.J.Strawberry pelnė dar vieną dvitaškį (33:39).

18 min. A.Kavaliauskas pelnė 4 taškus iš eilės (43:33).

19 min. M.Lukauskis prasižengė prieš B.Herseką, šis sumetė abi baudas (35:43). Abi baudas sumetė ir D.J.Strawberry, o netrukus K.Gabrielas pataikė iš toli ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (40:45).

20 min. Vilniečiai kėlinį baigė pelnydami 4 taškus iš eilės ir susigrąžino 9 taškų persvarą (49:40).

Trečiasis kėlinys

21 min. D.J.Strawberry perėmė kamuolį ir įdėjo į krepšį (42:49).

22 min. A.Kavaliauskas atkovojo kamuolį ir pelnė 2 taškus (51:42).

24 min. Ž.Janavičius dvitaškiu atsakė į B.Dixono metimą (53:44). J.Palaciosas pataikė iš vidutinio nuotolio (46:53).

25 min. K.Lavrinovičius galingu dėjimu su pražanga užbaigė ataką (56:46).

26 min. Varžovai pelnė 6 taškus be atsako ir priartėjo iki 4 taškų (52:56).

27 min. M.Gecevičius pataikė abi baudas, bet J.Diebleris smeigė tritaškį (58:55).

28 min. B.Dixono tolimas metimas išlygino rezultatą (58:58).

29 min. J.Diebleris sumetė abi baudas ir išvedė varžovus į priekį (60:58). Turkai nubausti technine pražanga, M.Lukauskis sumetė tris baudos metimus, vieną iš dviejų pataikė M.Gecevičius, o Ž.Janavičius parado kamuolį (62:60).

30 min. Vilniečių pastangas nubraukė B.Dixonas, pataikęs iš toli (63:62). Dar du taškus pridėjo S.Senturkas (65:62). G.Oreliko tritaškis išlygino rezultatą (65:65). Kėlinio pabaigoje dvitaškiais apsikeitė G.Orelikas ir B.Dixonas (67:67).

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Izmyro krepšininkai kėlinį pradėjo 4 taškais iš eilės (71:67).

34 min. A.Kavaliauskas pelnė dvitaškį, o netrukus dėjimu užbaigė ataką ir išlygino rezultatą (71:71).

36 min. Vilniečiai pelnė dar 5 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį (76:71).

37 min. D.J.Strawberry tolimas metimas sumažino skirtumą iki 3 taškų (74:77).

38 min. K.Lavrinovičius perėmė kamuolį, o M.Gecevičius pelnė dvitaškį (79:74).

39 min. B.Dixonas pataikė iš toli (77:79).

40 min. M.Gecevičius pataikė abi baudas, o K.Gabrielas pelnė dvitaškį. Netrukus jis perėmė kamuolį ir įkrovė į krepšį (81:81). Paskutinės atakos metu vilniečiams taškų pelnyti nepavyko.