J. Valančiūną nustelbė turkas, R. Westbrookas – nesustabdomas

„Toronto Raptors“ (38/25) komanda NBA čempionate pralaimėjo trečią kartą iš eilės. Ji nesugebėjo sustabdyti penktąjį trigubą dviženklį per šešerias rungtynes surinkusio R.Westbrooko ir išvykoje 104:108 (26:31, 35:27, 18:28, 25:22) nusileido „Oklahoma City Thunder“ (35/28) ekipai.

E.Kanterio ir J.Valančiūno dvikova.<br>„USA Today Sports“/“Scanpix“ nuotr.

Mar 9, 2015, 6:44 AM, atnaujinta Jan 11, 2018, 5:33 AM

Krizę išgyvenantis Kanados klubas per pastaruosius 10 mačų sugebėjo iškovoti vos dvi pergales.

Tuo tarpu R.Westbrookas žydi ryškiausiai iš visų NBA žvaigždžių. Jis per 40 minučių pelnė 30 taškų (8/17 dvitaškiai, 1/4 tritaškis, 11/13 baudos), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 17 rezultatyvių perdavimų (karjeros rekordas).

Tai septintasis jo trigubas dviženklis šį sezoną ir 15-asis karjeroje.

„Šiuo metu jis žaidžia neįtikėtiną krepšinį. Šis vaikinas yra neįtikėtinas ir šiuo metu jis tempia komandą“, – apie oponentą kalbėjo „Raptors“ įžaidėjas K.Lowry.

„Jei rasite kažką, kas gali jį sustabdyti, pasakykite man. Tačiau tai labai sunku. Turime jį už tai pagirti“, – R.Westbrookui komplimentų negailėjo ir D.Derozanas.

„Thunder“ atakavo 51 proc. taiklumu iš žaidimo ir laimėjo kovą dėl kamuolių 49-33.

„Negaliu sakyti, kad nežaidėme kietai, tačiau jie pakėlė žaidimą į kitą lygį, ir mes nesugebėjome jo pasiekti. Ypač kovojant dėl kamuolių.

Turime toliau gerinti žaidimą. Negalime savęs gailėti, niekas to nedarys. Mes turime susitelkti ir parodyti 46,47 minutes gero puolimo ir geros gynybos ir tęsti tai, ką pradėjome sezono pradžioje“, – sakė „Raptors" treneris Dwane'as Casey.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 15,4 sekundės, šeimininkai pirmavo 106:104. Tuomet R.Westbrookas sumetė dvi baudas (108:104), o D.DeRozanas netaikliai šovė iš toli.

Lietuvis Jonas Valančiūnas šiose rungtynėse per 30 minučių pelnė 10 taškų (4/11 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 5 kamuolius, 4 kartus prasižengė, perėmė kamuolį ir dukart suklydo.

Be to, lietuviui teko susidurti su kieta „Thunder“ komandos gynyba – net penkis kartus jo metimai buvo blokuoti. Tris blokus Lietuvos rinktinės aukštaūgiui „išrašė“ S.Ibaka, po vieną – turkas E.Kanteris ir R.Westbrookas.

Tiesioginis jo varžovas E.Kanteris per 28 su puse minutės pelnė 21 tašką (9/14 dvitaškiai, 3/5 baudos), atkovojo 12 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė ir kartą suklydo.

„Raptors“ komandoje rezultatyviausias buvo D.DeRozanas, jis pelnė 24 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. 20 taškų surinko T.Rossas, 14 – K.Lowry.

Pergalių skonį prarandančio „Raptors“ klubo antradienį laukia NBA čempionų testas – išvyka pas „San Antonio Spurs“ komandą.