Turkų sušaudytas „Lietuvos rytas“ atsisveikino su Europos taure

Rungtynių akimirka.

Mar 11, 2015, 7:40 PM, atnaujinta Jan 10, 2018, 10:10 PM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ kelionė Europos taurėje baigėsi pragariškoje „Karsiyaka“ arenoje. Turkijos klubo krepšininkai subombardavo Marcelo Nicolos auklėtinius tritaškiais ir beveik tobulai draskė „Lietuvos ryto“ žaidimą, perimdami vieną po kito kamuolius ir atakas baigdami efektingais dėjimais, kurie dar labiau audrino aistruolius. „Lietuvos rytas“ atsakomosiose Europos taurės aštuntfinalio rungtynėse 81:97 (13:20, 21:33, 25:27, 22:17) pralaimėjo Izmyro „Karsiyaka“ komandai, su kuria namuose sužaidė 81:81. Turkijos ekipa žengė į ketvirtfinalį.

Tai buvo ketvirtasis „Lietuvos ryto“ pralaimėjimas išvykoje iš eilės.

Duobės. „Lietuvos ryto“ klaidų ir prarastų kamuolių statistika po dviejų kėlinių buvo itin tamsi. Vilniečiai padarė 14 klaidų ir leido „Karsiyaka“ ekipai įsirašyti 10 perimtų kamuolių. Turkijos komanda pirmojoje pusėje taip prarado tris kamuolius ir padarė šešias klaidas. „Lietuvos rytas“ iš viso padarė 20 klaidų ir leido varžovams perimti 13 kamuolių.

Sūpuoklės. Pirmajame kėlinyje komandos žaidė taškas į tašką, tačiau į pabaigą „Lietuvos rytas“ ėmė klysti. Komanda triskart iš eilės atidavė kamuolį „Karsiyaka“ krepšininkams,o šie greitai baigdavo atakas. Po G.Oreliko žingsnių jie įsūdė ir tritaškį, išsiverždami 18:11.

Iki pirmojo ketvirčio pabaigos „Lietuvos rytas“ skirtumo nesumažino (13:20). Antrajame kėlinyje „Karsiyaka“ ėmė šaudyti tritaškiais ir pasinaudojusi keliomis klaidomis išsiveržė 38:24. Vilniaus komanda dar mėgino įkvėpti, bet varžovai iškart imdavo dusinti tolimais metimais (53:34).

Trečiasis ketvirtis buvo toks pat pragariškas. „Karsiyaka" toliau sėmėsi jėgų iš garsiai šaukiančių sirgalių, o „Lietuvos rytas“ klydo, tad į lemiamą kėlinį turkai išėjo 80:59. Ketvirtasis kėlinys virto formalumu. „Lietuvos rytui“ sukurti uraganiško spurto nepavyko – „Karsiyaka“ laikėsi tvirtai, o sirgaliai vis labiau šokinėjo, jausdami pergalę ir atveriamas duris į ketvirtfinalį.

Ketvirtfinalis. Europos taurės ketvirtfinalyje „Karsiyaka“ rungtyniaus su Las Palmaso „Herbalife“ klubu.

Statistika.

„Karsiyaka“: J.Diebleris 26 (tritaškiai: 5/8), B.Dixonas 14, D.J.Strawberry 13, E.Veiseloglu 10, B.Hersekas ir K.Gabrielis po 9, J.Palaciosas 8, C.Nalga 6, S.Senturkas 2.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 22, M.Gecevičius 17, Ž.Janavičius 11, T.Leslie 10, M.Lukauskis 8, A.Juškevičius 5, A.Valeika 4, K.Lavrinovičius ir A.Kavaliauskas po 2.

„Karsiyaka“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 22/33 (66 proc.) – 13/23 (56 proc.)

Tritaškiai: 14/29 (48 proc.) – 15/32 (46 proc.)

Baudų metimai: 11/16 (68 proc.) – 10/12 (83 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 23

Klaidos: 11 – 20

Perimti kamuoliai: 13 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 27 – 13

Aštuntfinalio atsakomieji mačai

Kazanės „Uniks“ – Kantu „FoxTown“ 75:72 (pirmasis mačas: 70:64)

Žgoželeco „Turow“ – Paryžiaus „Levallois“ 78:87 (pirmasis mačas: 71:74)

Miuncheno „Bayern“ – „Valencia„ 60:94 (pirmasis mačas: 58:80)

Romos „Acea“ – Bandirmos „Banvit“ 66:56 (pirmasis mačas: 55:71)

Las Palmaso „Herbalife“ – Zagrebo „Cedevita“ 75:72 (84:76)

Rungtynės

1 min. Ginčo kamuolį laimėjo šeimininkai. Netrukus B.Dixonas pelnė pirmuosius taškus ir tai padarė iš toli – 3:0. M.Lukauskiui atsakyti tolimu metimu nepavyko.

2 min. J.Palaciosas užstrigo „Lietuvos ryto“ gynyboje, tad svečiai surengė greitą ataką, po kurios Ž.Janavičius stojo prie baudų metimo linijos. Abu jo metimai buvo taiklūs – 2:3. Ekipos apsikeitė netaikliais metimais, o tada G.Orelikas laisvas atakavo iš toli – 5:3.

3 min. J.Palaciosui ir vėl nepavyko pataikyti, bet „Lietuvos rytas“ pritrūko idėjų puolime ir staigiai mesti priverstas G.Orelikas sužingsniavo. Netrukus šeimininkai rezultatą išlygino – 5:5.

4 min. Po M.Lukauskio klaidos „Karsiyaka“ sirgaliai mėgavosi B.Herseko dėjimu, bet tada G.Orelikas pelnė du taškus su pražanga. Jo baudų metimas buvo taiklus – 8:7.

5 min. Ž.Janavičius į šeimininkų dėjimą atsakė tritaškiu – 11:9. Vilniečiai apsigynė, bet puolime atidavė kamuolį varžovams.

6 min. J.Palaciosas nepataikė dar vieno metimo, bet vilniečiai ir vėl atidavė kamuolį šeimininkams, kurie išlygino rezultatą – 11:11.

7 min. Tik baigėsi M.Nicolos paprašyta minutės pertraukėlė ir vėl vilniečiai atidavė šeimininkams kamuolį – 15:11.

8 min. Kai G.Orelikas sužingsniavo, D.J.Strawberry smeigė tritaškį – 18:11. Nors vilniečiai skirtumą sumažino dviem taškais, šeimininkai vėl pataikė tritaškį – 20:13.

9 min. „Lietuvos rytas“ pirmąjį kėlinį pralaimėjo 13:20.

11 min. Antrąjį kėlinį M.Gecevičius pradėjo tritaškiu, prikeldamas komandą – 16:20. Netrukus „Karsiyaka“ irgi pataikė tritaškį – 23:16. Po sekundės prie jo prisidėjo K.Gabrielis – perėmė kamuolį ir ataką baigė dėjimu – 25:16.

12 min. „Karsiyaka“ sužaidė du prieš du ir C.Nalga pelnė du taškus į savo buvusios ekipos krepšį – 27:16. Netrukus T.Leslie skirtumą mažino iki 18:27.

13 min. „Lietuvos ryto“ gynyba ir toliau strigo. Šįkart D.J.Strawberry svečius baudė tritaškiu – 30:18. Jam tolimu metimu atsakė G.Orelikas, bet „Karsiyaka“ atsakė tuo pačiu – 33:21.

14 min. „Lietuvos rytui“ pavyko apsiginti – B.Hersekas prasižengė puolime. T.Leslie situaciją panaudojo tritaškiui – 24:33.

15 min. G.Orelikas paslydo ir „Karsiyaka“ klaidą pavertė tritaškiu, o netrukus po dar vienos klaidos D.J.Strawberry krovė į krepšį – 38:24.

16 min. J.Diebleris pataikė du baudų metimus – 40:24.

17 min. G.Orelikas nepataikė tritaškio, bet kamuolys atšoko M.Gecevičiui. Nepataikė ir šis, bet tada G.Orelikas įstūmė kamuolį į krepšį – 26:40. Apsiginti vilniečiams pavyko, bet puolime teko įsirašyti dar vieną klaidą.

18 min. G.Orelikas ėmėsi iniciatyvos ir pataikė tritaškį – 29:42, bet varžovai irgi atsakė tuo pačiu – 45:29. Netrukus G.Orelikas suklydo ir J.Diebleris efektingai baigė ataką – 47:29.

19 min. Šeimininkai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 53:34.

21 min. A.Kavaliauskas pelnė pirmuosius taškus – 36:53, bet B.Dixonas pataikė tolimą metimą – 56:36. M.Lukauskis jam atsakė tuo pačiu – 39:56.

22 min. B.Dixonas vėl mėgino laimę nuo trijų taškų zonos. Jam nepavyko, bet netrukus J.Diebleris tai padarė – 59:39.

23 min. D.J.Strawberry pasinaudojo vilniečių klaida ir galingai krovė į krepšį – 61:39.

24 min. M.Nicola paprašė minutės pertraukėlės, kai „Lietuvos rytas“ po J.Palacioso metimo iš po krepšio atsiliko 42:65.

25 min. Po minutės pertraukėlės M.Lukauskis pataikė tritaškį ir dar kamuolys atiteko „Lietuvos rytui“, bet Ž.Janavičiui atakos užbaigti atakos nepavyko. Vilniečiai atsiliko 45:65.

26 min. „Karsiyaka“ pirmavo 67:50.

28 min. „Lietuvos ryto“ komandai nesisekė surasti vaistų nuo šeimininkų atakų. Kai po greitos atakos S.Senturkas pelnė du taškus, „Karsiyaka“ pirmavo 78:57.

29 min. „Karsiyaka“ į lemiamą kėlinį išėjo pirmaudama 80:59.

32 min. C.Nalga vienu baudų metimu skirtumą padidino iki 81:59.

33 min. M.Gecevičius ataką baigė tritaškiu, bet tada K.Gabrielis įkrovė į „Lietuvos ryto“ krepšį – 83:62.

34 min. G.Orelikas pataikė dvitaškį, bet B.Dixonas jam atsakė tritaškiu. Tada G.Orelikas pelnė ir dar du taškus, bet ir vėl B.Dixonas „Lietuvos rytą“ baudė tritaškiu – 89:66.

35 min. „Karsiyaka“ sirgaliai siautė ir jau džiaugėsi pergale, nors buvo likę žaisti pusę kėlinio. Kai M.Gecevičius pataikė baudų metimus, „Lietuvos rytas“ atsiliko 68:89.

36 min. „Karsiyaka“ nusprendė ilgiau rengti ataką, kurią netrukus iš po krepšio taškais baigė J.Palaciosas – 91:68.

38 min. Ž.Janavičius pataikė dvitaškį, bet tokie taškai – tik formalumas, artėjant pabaigai – 73:91.

39 min. „Karsiyaka“ komanda šventė pergalę 97:81.

Starto penketai.

„Lietuvos rytas“: Ž.Janavičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Karsiyaka“: D.J.Strawberry, B.Dixonas, B.Hersekas, J.Palaciosas, J.Diebleris.

***

Kova. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams nepavyko dovanoti sirgaliams pergalės prieš „Karsiyaka“. Pirmosios aštuntfinalio rungtynės baigėsi lygiai – 81:81.

Žaidėjas. „Lietuvos rytui“ savo aikštėje buvo pavykę pirmojoje pusėje supramdyti varžovų lyderį B.Dixoną, tačiau šis vėliau rado erdvės ir primetė taškų. Turkų klubo vedlys Vilniuje pelnė 20 taškų. „Lietuvos ryto“ komandoje 19 taškų pelnė M.Gecevičius.

Triuškino. Vilniaus „Lietuvos ryto" treneris M.Nicola sakė, kad jau užmiršo LKL rungtynes su Kauno „Žalgiriu“, bet niekas neabejoja, kad sutriuškinę kauniečiui „Lietuvos ryto“ žaidėjai jaučiasi geriau. LKL rungtynėse Vilniuje „Lietuvos rytas“ 93:66 sutriuškino „Žalgirį“.

Akcentai. M.Nicola per pasirengimą atsakomajam mūšiui su „Karsiyaka“ akcentavo, kad nori agresyvesnio auklėtinių žaidimo ir daugiau koncentracijos. „Leidome pelnyti per daug lengvų taškų, kai pirmavome, suteikėme progą grįžti į kovą. Dabar turime būti daug stipresni. Varžovai gerai ginasi zona, tad reikia susikaupti ir mąstyti, kaip baigti atakas. Svarbiausias dalykas – atakuoti ir nesustoti, naudotis erdvėmis“, – sakė M.Nicola.