Kauno „Žalgiris“ nupūtė „Lietkabelio“ komandą

Rungtynių akimirka.<br>M.Patašiaus nuotr.

Mar 23, 2015, 4:55 PM, atnaujinta Jan 8, 2018, 11:32 AM

Du kėlinius Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai mėgino kabintis į Kauno „Žalgirio“ atlapus, bet Gintaras Krapikas per pertrauką riktelėjo ir situacija pasikeitė. Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ dideliais šuoliais lėkė į priekį ir ketvirtąjį kartą šį sezoną 102:72 (20:19, 25:14, 29:13, 28:26) nugalėjo „Lietkabelio“ ekipą.

Poilsis. G.Krapikas šiose rungtynėse leido ilsėtis Artūrui Milakniui. pirmavo 4:0.

Susitikimai. Kauno „Žalgiris“ anksčiau laimėjo tris šio sezono tarpusavio mūšius – 91:83, 82:63, 88:70.

Įtampa. „Lietkabelis“ šį sezoną spėjo gerokai patampyti nervus žalgiriečiams. G.Krapiko auklėtiniai viename mače turėjo kovoti dėl pratęsimo, kurį išplėšė Jamesas Andersonas, pataikęs du baudos metimus. Per pratęsimą „Žalgiris“ buvo stipresnis ir laimėjo 91:83.

Statistika.

„Žalgiris“: T.Dimša 20, A.Gudaitis 14, W.Cherry 11, P.Jankūnas 10, V.Lipkevičius 9, S.Vene 8, L.Lekavičius, J.Andersonas ir D.Tarolis po 6, V.Kariniauskas, D.Songaila ir E.Ulanovas po 4.

„Lietkabelis“: E.Žabas 18, J.Žuža ir A.Labuckas (9 atk. kam.) po 14, L.Aukštikalnis (5 pražangos) 10, D.Šalenga ir M.Kazonas po 5, D.Griškėnas 4, N.Dahlmanas 2.

„Žalgiris“ – „Lietkabelis“

Dvitaškiai: 32/44 (73 proc.) – 19/38 (50 proc.)

Tritaškiai: 7/16 (44 proc.) – 7/17 (41 proc.)

Baudų metimai: 17/18 (94 proc.) – 13/19 (68 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 27 – 27

Perimti kamuoliai: 10 – 5

Klaidos: 10 – 21

Rezultatyvūs perdavimai: 24 – 12

Rungtynės.

1 min. Ginčo kamuolį laimėjo žalgiriečiai ir netrukus S.Vene metė baudos metimus – 2:0.

2 min. „Lietkabelio“ atsakas buvo nevaisingas, o „Žalgiris“ po užsitęsusios atakos pirmavo 4:0. Netrukus J.ŽuŽa pataikė du baudos metimus, bet tada T.Dimša atsakė taškais – 6:2.

3 min. A.Gudaitis ėmėsi iniviatyvos ir lengvai pelnė taškus – 8:4. J.Žuža vėl metė baudos metimus ir vėl buvo taiklus – 6:8.

4 min. Po netaiklios „Žalgirio“ atakos A.Labuckas pakartojo ataką ir išlygino rezultatą – 8:8. Netrukus šeimininkai ir vėl nepataikė, o E.Žabo ranka nesudrebėjo – 10:9.

6 min. A.Labuckas pelnė pirmuosius savo taškus, o „Lietkabelis“ vėl pirmavo 12:10. Bet S.Vene dėjo į krepšį ir išlygino skirtumą – 12:12.

7 min. Kai W.Cherry gražiu dėjimu baigė ataką, G.Kadžiulis paprašė minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ pirmavo 14:12.

8 min. T.Dimšai pavyko pagauti kamuolį po pat varžovų krepšiu. Jis iškart išlygino rezultatą – 18:18. Bet netrukus E.Žabas stojo prie baudų metimo linijos ir pataikė vieną kartą – 19:18.

9 min. Svečiai turėjo progą išsiveržti į priekį, kai rengė paskutinę kėlinio ataką, bet E.Žabas nepataikė iš vidutinio nuotolio. „Žalgiris“ kėlinį laimėjo 20:19.

11 min. E.Žabas pasitaisė – jau antrojo kėlinio starte iškart smeigė tritaškį – 22:20.

12 min. M.Kazonas pataikė vieną baudos metimą – 23:20. Netrukus G.Krapikas susiraukė, nes jo auklėtiniai nesugebėjo užbaigti atakos – nuaidėjo 24 sekundžių sirena. „Lietkabelis“ bandė atsakyti tritaškiu, bet N.Dahlmanas buvo netaiklus. Netaiklus buvo ir J.Andersonas.

13 min. D.Griškėnas pelnė du taškus – 25:20. D.Songaiai pavyko pelnyti pirmuosius ekipos taškus – 22:25.

14 min. „Žalgiris“ spurtavo – du taškus pelnė V.Kariniauskas, o J.Andersonas pridėjo du taškus su pražanga – 27:25.

15 min. A.Gudaitis pratęsė „Žalgirio“ spurtą 9:0 ir žalgiriečiai pirmavo 29:25.

16 min. Kai A.Labuckas pakartojo metimą, „Lietkabelis“ atsilikinėjo 27:31. Netrukus prie „Žalgirio“ kraičio prisidėjo J.Andersonas – 33:27.

19 min. „Žalgiris“ į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas 45:33.

21 min. L.Lekavičius kėlinį pradėjo tritaškiu, kuris leido „Žalgiriui“ atsiplėšti – 54:33.

23 min. T.Dimša pataikė du baudos metimus ir žalgiriečiai pirmavo 56:33.

24 min. Pirmuosius taškus „Lietkabelis" trečiajame kėlinyje pelnė sužaidus beveik keturias minutes. Tada L.Aukštikalnis pataikė tritaškį, bet „Žalgirui" tai didelės žalos nedarė. Šeimininkai pirmavo 60:36.

25 min. „Žalgiris“ į tritaškį atsakė L.Lekavičiaus tritaškiu ir T.Dimšos dvitaškiu – 65:36.

28 min. „Žalgiris“ po S.Vene baudų metimų pirmavo 70:44.

29 min. Po D.Songailos tritaškio žalgiriečiai kėlinį baigė 74:46.

32 min. E.Ulanovas netrukdomas pelnė du taškus ir žalgiriečiai pirmavo 78:48.

34 min. Po P.Jankūno dviejų taškų su pražanga „Žalgiris“ pirmavo 84:53.

37 min. „Žalgiris“ pirmavo 93:63.

39 min. „Žalgiris“ rungtynes laimėjo 102:72.