Du jubiliatus turintis „Žalgiris“ nušlavė „Nevėžį“

L.Lekavičius pirmadienį švenčia gimtadienį.<br>M.Patašiaus nuotr. iš archyvo.

2015-03-30 19:24, atnaujinta 2018-01-07 22:52

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo penktąją pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Po Visų žvaigždžių savaitgalio „Žalgiris“ išvykoje  112:74 (28:21, 31:19, 22:13, 31:21) sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“ ir įteikė puikią gimtadienio dovaną Lukui Lekavičiui ir Donatui Taroliui, kuriems suėjo 21-eri.

Kėdainių „Nevėžio“ sirgaliai pirmąsias septynias minutes mėgavosi žaidimu, nes jų komanda vertė prakaituoti žalgiriečius.

„Žalgiris“ didžiąją dalį pirmojo kėlinio žaidė lygiai su „Nevėžiu“, bet tada Gintaro Krapiko komanda žengė žingsnį į priekį ir ėmė tolti. „Žalgirio“ sirgaliai ėmė skaičiuoti skirtumą, o tada laukė ir šimtojo taško.

Tai buvo trečioji „Žalgirio“ pergalė šį sezoną prieš „Nevėžį“. Anksčiau žalgiriečiai laimėjo 93:59 ir 79:52.

Mintys.  “Galbūt jų gynyba skylėta Ta pergalė būtų gražesnė, jeigu būtume geriau apsigynę. Būna ir Eurolygos komandoms mažiau praleidžiame, tad treneris tai akcentavo“, – Linui Kunigėliui per LRT kanalą sakė Artūras Gudaitis.

Žalgirietis pelnė 20 taškų ir pataikė 14 baudos metimų iš tiek pat galimų.

„Manau, kad tai mano asmeninis rekordas. Baudos – psichologinis dalykas. Šįkart gal pavyko atsipalaiduoti metant“, – teigė A.Gudaitis.

Statistika.

.“Nevėžis“: M.Monroe 21 (5 pražangos), V.Volkus 19 (5 pražangos), R.Biliartas 10 (5 pražangos), R.Camphoras ir N.Gadsonas po 7, T.Davisas 4 (8 atk. kam.), P.Semaška ir A.Aleksandrovas po 3.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 20, S.Vene 16 (9 atk. kam.), V.Lipkevičius 12, J.Andersonas ir E.Ulanovas bei W.Cherry po 11, D.Tarolis (7 atk. kam.) 8, P.Jankūnas 5, V.Kariniauskas ir A.Milaknis po 3, T.Dimša 2.

„Nevėžis“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 20/35 (57 proc.) – 32/51 (63 proc.)

Tritaškiai: 6/23 (26 proc.) – 6/19 (32 proc.)

Baudų metimai: 16/23 (70 proc.) – 30/35 (86 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 25 (10 puolime) – 44 (21 puolime)

Perimti kamuoliai: 4 – 8

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 17

Klaidos: 16 -12

Skausmas. Paskutinis mačas „Nevėžio“ komandai buvo itin skausmingas. LKL čempionate Kėdainių krepšininkai susitiko su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa, kuri juos sutriuškino 119:76.

Rungtynės.

1 min.

Mačas prasidėjo A.Aleksandrovo tolimu metimu, bet jis buvo netaiklus. Bet „Žalgiriui“ apsiginti nepavyko – R. Camphoras atkovojo kamuolį puolime ir netrukus V.Volkus pataikė tritaškį – 3:0.

2 min. S. Vene atsakė dvitaškiu, bet V.Volkus pirvertė prasižengti R.Javtoką ir pataikė du baudos metimus. Netrukus prie jo prisidėjo M.Monroe – 6:2.

3 min. S.Kariniauskas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o S.Vene – dvitaškį, po to, kai atkovojo kamuolį puolime. Žalgiriečiai priartėjo 6:5.

4 min. „Žalgiris“ persvėrė rezultatą, kai V.Kariniauskas pataikė dvitaškį – 7:6. Bet apsiginti žalgiriečiams nepavyko – po V.Volkaus metimo „Nevėžis“ pirmavo 7:8, bet tada „Žalgiris“ spurtavo – 11:8.

6 min. „Nevėžio“ krepšininkai neleido „Žalgiriui“ atspilaiaiduoti – po R.Biliarto dvitaškio S.Vene buvo priverstas lyginti rezultatą – 15:15.

7 min. Kai rezultatas buvo 19:19, žalgiriečiai surado būdą bėgti į priekį. J.Andersonas pataikė tritaškį, o į netaiklų N.Gadsono metimą S.Vene atsakė dviem taškais – 24:19.

8 min. Po netaiklaus J.Andersono tritaškio E.Ulanovas atkovojo kamuolį puolime ir pridėjo du taškus – 26:19.

9 min. Kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 28:21.

12 min. Po netaiklių metimo serijos žalgiriečiai antrąjį ketvirtį pradėjo keturiais taškais be atsako – 32:21. Netrukus „atsidarė“ ir „Nevėžis“ – 23:32.

13 min. A.Gudaitis pataikė du baudos metimus, o tada J.Andersonas pelnė du taškus su pražanga. Kai R.Camphoras prametė tritaškį, W.Cherry nusiėmė kamuolį ir išnaudojo savo šansą žalgiriečius atitolindamas 39:23.

15 min. V.Volkus į R.Javtoko taškus atsakė taikliu metimu, bet netrukus E.Ulanovas šeimininkus baudė tritaškiu – 44:30.

18 min. Žalgiriečiai jau pirmavo 59:40.

19 min. Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 59:40.

22 min. V.Volkus nutraukė taškų tylą, kai užtikrintai metė iš vidutinio nuotolio – 42:61. Netrukus varžovams atsakė ir „Žalgiris“ – 63:42.   24 min. V.Volkus liko laisvas ir pataikė trečiąjį savo tolimąjį metimą – 47:69. Žalgiriečiai atsakyti nesugebėjo, bet „Nevėžis" tiesiog atidavė kamuolį ir tada S.Vene jau baudė šeimininkus – 71:47.

27 min. S.Vene gavo kamuolį po krepšiu, bet sužingsniavo. N.Gadsonas į tai reagavo tritaškiu – 52:73.

29 min. „Žalgiris“ kėlinį baigė žaibiška ataka – 81:53.

31 min. V.Lipkevičius kėlinį pradėjo tritaškiu – 84:53.

32 min. A.Gudaitis dukart iš eilės blokavo varžovų metimą, bet netrukus jis atidavė kamuolį ne ekipos draugui. Netrukus jis pataisė klaidą, kai atkovojo kamuolį puolime ir dar pelnė taškus – 88:57.

34 min. M.Monroe perėmė kamuolį, pasileido į priekį ir krovė į krepšį apsisukęs 360 laipsnių kampu – 59:88.

35 min. Kai A.Gudaitis įkrovė ore pakabintą kamuolį, „Žalgiris“ pirmavo 92:62.

37 min. V.Lipkevičius pelnė šimtuosius komandos taškus – 100:65.

39 min. Kauno „Žalgiris“ šventė pergalę 112:74.

***

Starto penketai. „Nevėžis“: T.Davisas, R.Camphoras, V.Volkus, M.Monroe, A.Aleksandrovas.

„Žalgiris“: V.Kariniauskas, T.Dimša, A.Milaknis, S.Vene, R.Javtokas.