Kovą dėl LMKL bronzos pergalingai pradėjo kaunietės

Pergale Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažojo finalo kovas dėl bronzos pradėjo Ričardo Maceinos treniruojamos Kauno „Aistės-LSU“, kurios namuose 73:58 (22:15, 15:9, 16:21, 20:13) pranoko Klaipėdos „Fortūną“.

N.Skadaitė nugalėtojoms pelnė 25 taškus.<br>L.Šilkaičio nuotr.

Apr 7, 2015, 9:35 PM, atnaujinta Jan 7, 2018, 8:49 AM

Serijoje iki trijų pergalių kaunietės išsiveržė i priekį – 1:0. Antrasis serijos mačas uostamiestyje vyks ketvirtadienį, balandžio 9 dieną.

Pirmajame kėlinyje geriau iš įvairių pozicijų pataikė šeimininkės, kurios įpusėjus ketvirčiui buvo pabėgusios į priekį – 12:5. Po Jolantos Marmienės tolimo metimo „Aisčių-LSU“ panašumas šoktelėjo jau iki dviženklio (18:8), o po pirmojo kėlinio kaunietės buvo priekyje – 22:15.

Antrajame ketvirtyje 6 taškus be atsako pelniusios „Fortūnos“ krepšininkės atsilikimą sumažino iki 3 taškų – 23:26, tačiau sėkmingą atkarpą puolime 10:0 sužaidusios šeimininkės ir vėl atstatė dviženklį pranašumą – 35:23. Prieš ilgąją pertrauką laikinosios sostinės ekipa išlaikė iniciatyvą savo rankose – 37:24.

Po didžiosios pertraukos žaidimo tempą ir toliau diktavo „Aistės-LSU“ neleisdamos varžovėms per daug priartėti. Likus žaisti tris minutes, po Marinos Solopovos tolimo metimo ir Kristinos Druskytės dvitaškio, klaipėdiečių deficitas sumažėjo iki 6 taškų – 41:47, tačiau 5 taškus be atsako pelniusios kaunietės kėlinio pabaigoje sužaidė sėkmingiau ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 8 taškų persvarą – 53:45.

Ketvirtajame kėlinyje kaunietės vis dar išlaikė dviženklį pranašumą, tačiau įpusėjus kėliniui klaipėdietės atsilikimą sumažino iki 6 taškų – 54:60. Per likusį rungtynių laiką šeimininkės vėl atstatydavo dviženklį pranašumą, tačiau klaipėdietės tiksliais metimais atsilikimą sumažindavo iki 6-8 taškų. Likus žaisti pusantros minutės, tritaškį metimą pataikė Greta Tamašauskaitė ir kauniečių pranašumas išaugo iki 13 taškų – 71:58. Per likusį laiką Kauno ekipa persvarą sugebėjo dar padidinti ir šventė pergalę pirmajame mažojo finalo susitikime – 73:58.

„Aistės-LSU“: N.Skadaitė (4/6 tritaškiai) 25, G.Tamašauskaitė 21, J.Marmienė (7 atk. kam.) 16.

„Fortūna“: L.Aglinskaitė (5 rez. perd.) 18, R.Mizgerytė 16, M.Solopova (7 atk. kam., 5 rez. perd.) ir K.Druskytė po 6.