„Žalgiris“ kovojo, bet Eurolygos sezoną baigė pralaimėjimu

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Apr 10, 2015, 10:33 PM, atnaujinta Jan 7, 2018, 2:36 AM

Kauno „Žalgiris“ baigė savo pasirodymą Eurolygoje. Gintaro Krapiko auklėtiniams iškovoti pergalės prieš Madrido „Real“ klubą nepavyko, bet žalgiriečiai beveik tris kėlinius vertė rimtai prakaituoti E grupės lyderius ir kurį laiką netgi pirmavo. „Žalgiris“ penktadienį 83:99 (12:21, 31:19, 19:28, 21:31) pralaimėjo „Real“ komandai, kuri „Top 16“ etapą baigė pirmojoje vietoje.

„Real“ komanda ketvirtfinalyje žais su Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkais. Čia rasite kitas ketvirtfinalio poras.

Spurtas. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai taškais reagavo į pirmąjį „Real" taiklų metimą, bet tada sustojo. Madrido komanda tuo pasinaudojo ir surengė spurtą, po kurio išsiveržė – 14:2. „Real“ pirmąjį kėlinį laimėjo 21:12.

Proveržis. L.Lekavičius antrajame kėlinyje, iki pertraukos likus žaisti apie keturias minutes, metė baudos metimus. Pirmąjį pataikė, o antrasis skriejo pro šalį, bet jaunasis žalgirietis pats atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė taškus iš po krepšio, leidęs „Žalgiriui“ išsiveržti 31:30. Po antrojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 43:40.

Lūžis. Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ stengėsi apsaugoti savo pranašumą, bet įpusėjus kėliniui „Real“ perėmė iniciatyvą. Šeimininkai aiškaus dominavimo nerodė, bet sugebėjo persverti rezultatą į savo pusę ir likus žaisti tris minutes trečiajame kėlinyje pirmavo 56:51. Po trijų kėlinių „Real“ pirmavo 68:62.

Žingsniai. Trečiajame kėlinyje įgytas „Real“ pasitikėjimas per lemiamą ketvirtį tik augo. Madrido krepšininkai ėmė jausti pergalės skonį ir pakankamai užtikrintai žingsniavo tolyn. Po trijų kėlinio minučių šeimininkai turėjo dviženklį pranašumą (80:70). „Real“ pergalę šventė dar didesniu skirtumu – 99:83.

Lietuvis. Jonas Mačiulis per beveik 7 minutes pelnė 3 taškus (dvitaškiai: 0/2, tritaškiai: 1/2), atkovojo 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo. Jis surinko 2 naudingumo balus.

Statistika. „Žalgiris“: J.Andersonas 17, W.Cherry 16, A.Gudaitis 14, S.Vene 8, A.Milaknis 7, D.Songaila ir L.Lekavičius po 6, E.Ulanovas 5, P.Jankūnas ir R.Javtokas po 2.

„Real“: F.Reyesas 17,  J.Carrollas ir S.Rodriguezas po 16, K.C.Riversas 12 (9 atk. kam.), A.Nočioni ir S.Lullas po 7, F.Campazzo 6, I.Bourousis 5, M.Slaughteris 4, J.Mačiulis 3.

„Real“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 24/44 (54 proc.) – 21/38 (55 proc.)

Tritaškiai: 12/20 (60 proc.) – 9/18 (50 proc.)

Baudų metimai: 15/20 (75 proc.) – 14/22 (63 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 25 – 31

Perimti kamuoliai: 5 – 3

Klaidos: 5 – 14

Rezultatyvūs perdavimai: 25 – 18

Kelias. “Žalgiris“ Eurolygos „Top 16“ etapo E grupėje per 14 rungtynių iškovojo penkias pergales. Reguliariajame sezone „Žalgiris“ per 10 rungtynių laimėjo penkiskart.

Rungtynės

1 min. Rungtynes taškais pradėjo K.C.Riversas, gavęs perdavimą iš S.Llullo – 2:0. Netrukus W.Cherry rezutlatą išlygino, bet iš po krepšio du lengvus taškė G.Ayonas, kuris atkovojo kamuolį puolime, o tada išnaudojo šansą – 4:2.

2 min. Netrukus prie komandos draugų prisidėjo F.Reyesas ir S.Rodriguezas, kuris atėmė kamuolį iš R.Javtoko ir skirtumą padidino iki 8:2.

3 min. G.Ayonas pelnė dar du taškus iš po krepšio ir „Real“ pirmavo 10:2.

4 min. Žalgiriečių žaidimas ir toliau strigo, o G.Ayonas ir F.Reyesas skirtumą padidino iki 14:2.

5 min. Įpusėjus kėliniui W.Cherry baudos metimais sumažino skirtumą iki 4:14.

6 min. Prie baudų metimo linijos stojęs J.Andersonas prametė pirmąjį metimą, tačiau pataikė antrąjį – 5:14.

8 min. A.Gudaitis atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus. „Real“ pirmavo 16:7.

9 min. Madrido „Real“ pirmąjį kėlinį laimėjo 21:12.

11 min. D.Songaila antrąjį kėlinį pradėjo dvitaškiu, bet jam iškart atsakė J.Mačiulis. Pastarasis pataikė tritaškį ir „Real“ pirmavo 24:14.

12 min. A.Gudaitis užtikrintai sužaidė po krepšiu ir pelnė du taškus. Netrukus tritaškiu prie jo prisidėjo A.Milaknis – 19:24. Bet tada I.Bourousis pelnė du taškus su pražanga ir „Real“ pirmavo 27:19.

13 min. A.Gudaitis dvitaškiu skirtumą mažino iki 21:27.

14 min. L.Lekavičius pataikė tritaškį ir ekipa skyrė vos trys taškai. „Žalgiris“ atsilikinėjo 24:27. Netrukus D.Songaila pridėjo dar du taškus – 26:27.

15 min. J.Carrollas į situaciją reagavo tritaškiu, bet apsiginti „Real“ komandai nepavyko ir „Žalgiris“ atsilikinėjo 28:30.

16 min. S.Lekavičius puolime atsikovojo kamuolį ir išvedė „Žalgirį“ į priekį (31:30). S.Rodriguezas atsakė tritaškiu, bet tolimą metimą pataikė ir S.Sanderis Vene, leidęs „Žalgiriui" toliau pirmauti 34:33.

17 min. Madrido „Real“ žalgiriečiams atsakė dvitaškiu ir persverė rezultatą savo naudai – 35:34. Netrukus M.Slaughteris skirtumą padidino iki 37:34.

18 min. „Žalgiris“ ir toliau neleido kvėpuoti varžovams, o po R.Javtoko dvitaškio pirmavo 40:37.

19 min. Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 43:40.

21 min. „Žalgirio“ startas po didžiosios pertraukos nebuvo geras. P.Jankūnas prasižengė puolime, J.Andersonas nepataikė dvitaškio, o vėliau gynyboje prasižengė W.Cherry ir P.Jankūnas. „Real“ irgi klydo, tad sugebėjo skirtumą sumažinti iki 42:43.

22 min. W.Cherry nubraukė nesėkmingą seriją, kai pelnė du taškus – 45:42. O netrukus pridėjo dar du taškus – 47:42.

23 min. S.Lullas pelnė du taškus, F.Reyesas pataikė abu baudų metimus ir „Real“ atsilikinėjo 46:47.

24 min. F.Reyesas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir išlygino rezultatą – 47:47. Netrukus L.Lekavičius prarado kamuolį ir „Real“ gavo galimybę išsiveržti į priekį. S.Lullas tuo pasinaudojo – 49:47.

25 min. Į „Real" taškus taikliu metimu atsakė J.Andersonas – 49:49. Netrukus S.Lulla pataikė tritaškį – 52:49.

26 min. F.Reyesas iš po krepšiu didino skirtumą, bet J.Andersonas pataikė dar vieną metimą ir „Žalgiris“ atsilikinėjo 51:54.  K.C.Riversas į J.Andersono taškus reagavo tritaškiu – 56:51.

27 min. Po F.Campazzo dvitaškio „Real“ pirmavo 60:55.

29 min. Į ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ keliavo atsilikinėdamas 62:68.

31 min. M.Slaughteris kėlinį pradėjo dėjimu, bet W.Cherry jam atsakė tritaškiu – 65:70. Netrukus J.Carrollas padidino „Real“ pranašumą iki 72:65.

32 min. S.Rodriguezas pataikė tritaškį ir „Real“ pirmavo dviženkliu skirtumu – 80:70.

34 min. G.Krapikas susiėmė už galvos, kai J.Carrollas pataikė tritaškį, o „Real“ pirmavo 83:70.

36 min. P.Jankūnas pataikė dvitaškį, bet jam iškart atsakė J.Carrollas. O kai A.Gudaitis pridėjo du taškus, J.Carrollas privertė jį prasižengti ir metė baudų metimus. Jis buvo taiklus tik vieną kartą. „Real“ pirmavo 88:74.

38 min. J.Andersonas į A.Nočioni dvitaškį atsakė metimu iš vidutinio nuotolio, bet „Žalgiriui“ ir toliau trūko daug – 77:92.

39 min. „Real“ rungtynes laimėjo 99:83.

Starto penketai. „Real“: K.C.Riversas, F.Reyesas, S.Rodriguezas, G.Ayonas, S.Llullas.“Žalgiris“: J.Andersonas, W.Cherry, A.Milaknis, P.Jankūnas, R.Javtokas.

***

Susitikimai. Reguliariajame sezone „Žalgiris“ Madride pralaimėjo 71:80, o savo aikštėje varžovams pasidavė tik po atkaklios kovos – 66:68. Top 16“ etapo mačas Kaune „Real“ naudai baigėsi 88:71.

REPORTERIS: iniciatyvą balsuoti už dvigubą pilietybę VRK kaltina agitavimu