Eurolygos ketvirtfinalyje – pergalingi Ispanijos klubų startai

„Barcelona“ ir „Olympiakos“ mačas.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Apr 15, 2015, 8:52 PM, atnaujinta Jan 6, 2018, 5:42 PM

Eurolygos ketvirtfinalis Ispanijos čempionato galiūnams prasidėjo sėkmingai. Trečiadienį „Barcelona“ savo aikštėje 73:57 (20:8, 15:18, 15:12, 23:19) nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus, o praėjusio sezono vicečempionė Madrido „Real“  80:71  (22:20, 13:23, 26:10, 19:18) nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ komandą.

• “Barcelona“ – Pirėjo „Olympiakos“ 73:57 (20:8, 15:18, 15:12, 23:19)

„Barcelona“ komanda jau pirmajame kėlinyje parodė viršenybę, kai ketvirtį laimėjo dvylikos taškų skirtumu. Būtent tokiu skirtumu pirmaudama ekipa pradėjo ketvirtąjį kėlinį, kuriame toliau sėkmingai gynėsi ir neleido varžovams įsibėgėti.

„Barcelona“ komanda puolime atkovojo 15 kamuolių ir iš viso jų sugriebė 44.

„Olympiakos“ – 27 kamuolius ir septynis iš jų puolime. “Barcelona" tritaškius mėtė 47 procentų taiklumu – 10 taiklių metimų iš 21.

„Barcelona“ komandoje po dešimt taškų pelnė J.C.Navarro ir B.Nachbaras. M.Lampe sąskaitoje – 8 taškai. Pirėjo komandoje devynis taškus surinko D.Agravanis, O.Hunteris pelnė 7 taškus.

„Barcelona“ pernai nužygiavo iki pat mažojo finalo, bet ten pralaimėjo Maskvos CSKA krepšininkams.

Madrido „Real“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 80:71  (22:20, 13:23, 26:10, 19:18)

Madrido „Real“ krepšininkai trečiajį kėlinį pradėjo atsilikdami 35:43, tačiau sugebėjo atsitiesti. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Real“ jau buvo išlyginusi rezultatą – 48:48, o tada skirtumą padidino iki 59:51. Į lemiamą kėlinį „Real“ išėjo pirmaudama 61:53. Pasitikėjimo ispanams netrūko – būtent jie ketvirtajame kėlinyje diktavo tempą.

„Real“ kovą dėl kamuolių po krepšiais laimėjo 36:29. Komanda pataikė dešimt tritaškių, kuriuos mėtė 37 proc. taiklumu.

Jonas Mačiulis šiose rungtynėse žaidė beveik 10 minučių ir per jas pelnė tris taškus. Jis pataikė vienintelį dvitaškį ir vieną baudos metimą iš dviejų. Lietuvis taip pat atkovojo tris kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo, surinkęs 6 naudingumo balus.

„Real“ į priekį vedė K.C. Riversas. Jis pelnė 21 tašką. G.Ayonas atkovojo 10 kamuolių ir pelnė 14 taškų, o F.Reyeso sąskaitoje – 12 taškų. Turkijos komandoje 13 taškų pelnė D.Šaričius. C.Osmano sąskaitoje – 11 taškų.

***

Dvikovos. Antradienį Eurolygos ketvirtfinalyje Maskvos CSKA 93:66 nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ klubą, o Stambulo „Fenerbahce“ 80:72 pranoko Tel Avivo „Maccabi“.

Sistema. Ketvirtfinalyje kovojama iki trijų pergalių. Keturios stipriausios Europos komandos paaiškės iki balandžio 28 d.

Lietuva. Kauno „Žalgiris“ šį sezoną pasirodymą baigė „Top 16“ etape, Klaipėdos „Neptūnas“ – reguliariajame sezone.