J. Valančiūnas pralaimėjimu pradėjo NBA atkrintamąsias varžybas

Jonas Valančiūnas visą pratęsimą  sėdėjo ant suolo, o „Toronto Raptors“ pralaimėjimu pradėjo NBA atkrintamąsias varžybas. Šeštadienio vakarą Toronte šeimininkai po pratęsimo 86:93 (23:19, 19:27, 14:19, 26:17, 4:11) nusileido „Washington Wizards“ krepšininkams.

J.Valančiūnas bando įveikti brazilo Nene gynybą.<br>AP nuotr.

2015-04-18 20:49, atnaujinta 2018-01-06 11:26

„Raptors“ starto penkete mačą pradėjęs Lietuvos rinktinės krepšininkas pelnė 6 taškus ir atkovojo 8 kamuolius (2 puolant). Per  24 min. 19 sek. jis pataikė 3 iš 7 dvitaškių, atliko rezultatyvų perdavimą ir blokavo vieną varžovo metimą.

„Raptors“ gretose rezultatyviausiai žaidė Amiras Johnsonas (18 taškų ir 8 atk.kam.), DeMaras DeRozanas (15 taškų ir 11 atk.kam.), Patrickas Pattersonas, Greivis Vasquezas ir Lou Williamsas (visi – po 10 taškų).

Pagrindinis Toronto ekipos įžaidėjas Kyle'as Lowry kaip ir J.Valančiūnas per pratęsimą jau sėdėjo ant suolo. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje šeštąją pražangą gavęs „Raptors“ lyderis pelnė tik 7 taškus (2/10 metimų, 0/4 tritaškių) ir atliko 4 perdavimus.

„Wizards“ 20 taškų pelnė Paulas Pierce'as, pataikęs net 4 iš 7 tritaškių. NBA čempionui gerai talkino Bradley Bealas (16 taškų ir 89 atk.kam.), brazilas  Nene (12 taškų ir 13 atk. kam.), Johnas Wallas ir prancūzas Kevinas Seraphinas (abu po 10 tšk.).

„Raptors“ NBA Rytų konferencijoje užėmė ketvirtą vietą (49 pergalės/ 33 pralaimėjimai), o „Wizards“ liko penktojoje (46/36).

Antrasis serijos mačas antradienį taip pat vyks Toronte.

Kiek vėliau šeštadienį atkrintamųjų varžybų etapą pradės ir be traumuoto Donato Motiejūno besiverčianti „Houston Rockets“, kurios varžovė – „Dallas Mavericks“ ekipa.

Mačo eiga

Pusantro kėlinio pirmavę „Raptors“ krepšininkai subyrėjo prieš didžiąją pertrauką. Įpusėjus antrajam kėliniui šeimininkai dar pirmavo (36:29), tačiau svečiai iš Vašingtono laimėjo trijų minučių atkarpą 14:2 ir „Raptors“ atsiliko 38:43.

Didžioji pertrauka prasidėjo „Raptors“ pralaimint 42:46.

Per pirmąjį kėlinį, kurį „Raptors“ laimėjo 23:19, starto penkete rungtynes pradėjęs J.Valančiūnas žaidė 9 min., pelnė 2 taškus (1/3 dvit.) ir atkovojo 4 kamuolius. Antrajame kėlinyje lietuvis pasirodė pačioje jo pabaigoje ir per dvi minutes nieko reikšmingesnio nenuveikė.

Trečiajame kėlinyje J.Valančiūnas atkovojo kamuolį puldamas ir pagaliau puskabliu pelnė dar vieną dvitaškį, mažindamas didžiausią svečių persvarą (44:50, 26 min.), tačiau „Raptors“ varžovai netrukus vėl pabėgo į priekį – 48:57.

30-ąją min. J.Valančiūnas pelnė dar du taškus, bet „Wizards“ išlaiko 9 taškų pranašumą (50:59). Svečiai kėlinį užbaigia keturiais taškais paeiliui ir prieš ketvirtąjį ketvirtį toliau turi 9 taškų persvarą (56:65).

„Raptors“ laivas toliau skęsta – kai svečiai pataiko dar vieną tritaškį, šeimininkai jau atsilieka 14 taškų (58:72).

„Raptors“ stengiasi iš paskutiniųjų nepaleisti varžovų. Po M.DeRozano dvitaškio su pražanga ir G.Vasquezo tritaškio šeimininkai mažina skirtumą – 68:76.

J.Valančiūnas sėda ant suolo, o „Raptors“ jau atsilieka tik 4 taškais po dar vieno L.Williamso tritaškio – 72:76.

Dar vienas L.Williamso tritaškis ir šeimininkai atsilieka vos 2 taškais – 75:77.

Likus 2 minutėms iki kėlinio pabaigos K.Lowry prasižengia šeštąjį kartą ir „Raptors“ atsilieka 75:80.

Lemiamas mačo akimirkas J.Valančiūnas leidžia ant atsarginių suolo. Likus 60 sek. iki pagrindinio laiko pabaigos „Raptors“ nusileidžia 79:82.

G.Vasquezas tritaškiu išlygina rezultatą – 82:82. Iki kėlinio  pabaigos lieka 25,4 sek. „Wizards“ prašo minutės pertraukėlės.

Paskutiniai abiejų komandų metimai – netikslūs, todėl  teks žaisti pratęsimą.

Pratęsimas

J.Valančiūnas toliau sėdi ant suolo.

„Raptors" tris minutes nepelno taškų, o po P.Pierce'o tritaškio ir vidurio puolėjo Nene vinies iš viršaus svečiai pirmauja 5 taškais (82:87).

„Raptors“ viltys laimėti sumenko dar labiau po O.Porterio dvitaškio – 82:89, likus 36,5 sek. iki pratęsimo pabaigos.

DeMaras DeRozanas dėjimu iš viršaus pelno pirmuosius šeimininkų taškus pratęsime ir mažina skirtumą – 84:89, likus 29,8 sek. Svečiai prašo minutės pertraukėlės.

Johnas Wallas pataiko dvitaškį, o P.Pierce'as – baudos metimus, ir „Raptors“ jau neturi jokių vilčių išsigelbėti – 86:93.

Mačas baigėsi „Raptors“ pralaimėjimu 86:93.