Ant savęs pykusiam J.Valančiūnui ir „Raptors“ – misija neįmanoma

„Wizards“ pergalė J.Valančiūno komandą įstūmė į padėtį, iš kurios neišsikapstė nė viena NBA ekipa.<br>AP/AFP/Scanpix nuotr. koliažas.

2015-04-25 06:54, atnaujinta 2018-01-05 22:53

Eidamas į rūbinę per ilgąją pertrauką Jonas Valančiūnas nenustojo ant savęs burbėti. Ne todėl, kad „Raptors“ po dviejų kėlinių atsiliko šešiais taškais. Pirmoji rungtynių Vašingtone dalis jam buvo tragiška. Lietuvis atsitiesė, „Raptors“ išsiveržė į priekį, tačiau Paulas Pierce‘as mačo pabaigoje pribaigė kanadiečius. „Burtininkai“ namuose 106:99 (33:35, 21:13, 18:22, 34:29) nugalėjo „Raptors“ ir NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:0.

• Dar nė viena komanda NBA istorijoje nelaimėjo serijos atsilikdama 0:3.

• Ketvirtosios serijos rungtynės Vašingtone – pirmadienį 2 val. Lietuvos laiku.

Svarbiausiame „Raptors“ kėlinyje šį sezoną lietuvio komandą pražudė „Wizards" tritaškių lietus. Kai likus žaisti 4 min. rezultatas buvo lygus 88:88, Vašingtono ekipos puolėjai Otto Porteris ir Paulas Pierce‘as paleido tris taiklius tritaškius ir per dvi minutes „Raptors“ pasiuntė į nokautą 98:90.

Iki pabaigos kovoję „Raptors“ likus žaisti 40 sekundžių sumažino skirtumą 99:102, bet su atakai skirto laiko sirena tritaškį įsūdęs P.Pierce‘as pasiuntė Toronto krepšininkų sezoną vėjais – 105:99.

„Štai kodėl aš čia atvykau!“ – po metimo sirgaliams šaukė P.Pierce‘as. „Raptors“ sezonui – galas.

J.Valančiūnas aikštėje praleido 25 minutes, pasižymėjo 8 taškais (4/10 dvit.), sugriebė 10 atšokusių kamuolių, suklydo 2 ir prasižengė 4 kartus.

„Centrui“ gerokai kliuvo už pirmąją susitikimo dalį. Po dviejų kėlinių J.Valančiūno sąskaitoje buvo 2 taškai (1/5 dvit.) ir 5 atkovoti kamuoliai per 13 minučių.

„Tragiškas JV žaidimas gynyboje“; „Šiąnakt nebeleisčiau jo į aikštę“ (rašė po pirmojo kėlinio. – Red.) – tokios „Raptors“ apžvalgininkų žinutės pasipylė socialiniuose tinkluose.

Po pertraukos J.Valančiūnas į aikštę grįžo per 16 trečiojo kėlinio sekundžių užsidirbdamas ketvirtąją asmeninę pražangą, bet netrukus įsibėgėjo ir kiek reabilitavosi. Tiesa, ketvirtajame kėlinyje J.Valančiūnas į aikštę nebegrįžo.

Jo tiesioginis oponentas iš Lenkijos Marcinas Gortatas pelnė 25 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir blokavo 4 metimus. Jis buvo rezultatyviausias „Wizards“ gretose.

Johnas Wallas prie pergalės pridėjo 19 taškų ir 15 rezultatyvių perdavimų, P.Pierce‘as – 18 (4/7 trit.), Bradley Bealas – 16 taškų.

Pralaimėjusiems DeMaras DeRozanas surinko 32, Kyle‘as Lowry (7 rez. perd.) – 15 (2/12 dvit., 3/10 trit.), Amiras Johnsonas (12 atk. kam.) – 14 taškų.

D.DeRozanas vien per pirmąjį kėlinį buvo pelnęs 20 taškų, taip pasiekdamas „Raptors“ individualų per kėlinį surinktų taškų rekordą. Ir nors visa Toronto ekipa rungtynių pradžioje nuostabiai atakavo „Wizards“ krepšį ir vienu metu pirmavo 28:18, klaiki gynyba po 12 minučių leido pirmauti vos 35:33.

Vėliau kova vyko taškas į tašką, bet mačo pabaigoje paaiškėjo „Tiesa“ (P.Pierce'o – pravardė).