Jameso Andersono metimas Kaune pražudė „Lietuvos rytą“

Rungtynių akimirka.<br>P.Mantauto nuotr.

2015-04-25 19:02, atnaujinta 2018-01-05 21:53

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono pabaigos drama tęsėsi iki paskutinės sekundės. Jamesas Andersonas likus 5 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos pelnė sudėtingą dvitaškį, o Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo aikštėje 82:81 (15:21, 25:13, 19:21, 23:26) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojų titulą bei namų aikštės pranašumą.

Trenerių komentarai

P.Jankūno komentaras

„Lietuvos ryto“ žaidėjų komentarai

„Žalgiris“: P.Jankūnas 19, J.Andersonas 16, R.Javtokas 12, A.Milaknis 10, S.Vene 7, L.Lekavičius 6, W.Cherry 5, V.Lipkevičius 3, D.Songaila ir A.Gudaitis po 2.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 19, M.Gecevičius 14, A.Juškevičius 13, Ž.Janavičius ir M.Lukauskis po 9, T.Leslie 8, G.Orelikas 5, A.Valeika 4.

„Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 20/35 (57 proc.) – 19/34 (56 proc.)

Tritaškiai: 8/22 (36 proc.) – 11/26 (42 proc.)

Baudos: 18/22 (82 proc.) – 10/13 (77 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 28

Klaidos: 18 – 19

Perimti kamuoliai: 9 – 9

Ketvirtfinalis. Ketvirtfinalyje žalgiriečiai žais su Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa, o „Lietuvos rytas“ su „Šiauliais“. Kitose ketvirtfinalio porose Utenos „Juventus“ žais su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“, o „Neptūnas“ – su Alytaus „Dzūkija“. LKL ketvirtfinalio iki trijų pergalių etapas prasidės balandžio 29 dieną.

Sugrįžimas. Šiose rungtynėse į aikštę sugrįžo aukštaūgis Artūras Gudaitis. Krepšininkas gydėsi kojos traumą. Jis per 7 minutes pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškis, 0/1 bauda), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart prasižengė ir perėmė vieną kamuolį.

Švytuoklė. „Lietuvos rytas“ beveik viso pirmojo kėlinio metu pirmavo. Po pirmųjų dešimties minučių svečiai turėjo 6 taškų persvarą (21:15). Tačiau antrajame kėlinyje kauniečiai spurtavo 12:0 ir išsiveržė į priekį 37:31. Trečiajame ketvirtyje vilniečiams pavyko išlyginti rezultatą (51:51), bet prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai išsaugojo 4 taškų pranašumą (59:55).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečiai padidino skirtumą iki 9 taškų (64:55), tačiau A.Juškevičius į varžovų metimus atsakė 3 tritaškiais ir vėl sumažino atsilikimą iki 4 taškų (64:68). Prasidėjus priešpaskutinei minutei gynyboje pražiopsotas M.Gecevičius pelnė 2 taškus iš po krepšio ir persvėrė rezultatą vilniečių naudai 78:77.

Gelbėtojas. Rungtynių herojumi jau ne pirmą kartą šį sezoną tapo amerikietis Jamesas Andersonas. Prasidėjus paskutinei minutei Mindaugas Lukauskis prasižengė prieš J.Andersoną. Šis pataikė vieną baudą iš dviejų, tačiau vilniečiams nepavyko atkovoti kamuolio. Likus 5 sekundėms J.Andersonas pataikė sudėtingą metimą, pakeldamas ant kojų visus arenoje susirinkusius „Žalgirio“ aistruolius. Per likusį laiką vilniečiams atakos suregzti nepavyko.

Rungtynės

„Žalgiris“: W.Cherry, E.Ulanovas, J.Andersonas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Lietuvos rytas“: Ž.Janavičius, M.Lukauskis, M.Gecevičius, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

Pirmasis kėlinys

1 min. P.Jankūnas tritaškiu pradėjo rungtynes (3:0).

2 min. M.Gecevičius atsakė į varžovo tolimą metimą (3:3).

3 min. J.Andersonas pametė kamuolį, M.Gecevičius atsakė klaida – užmynė ant galinės linijos.

4 min. E.Ulanovas suklydo, M.Lukauskis perėmė kamuolį, atidavė jį M.Gecevičiui, o šis pelnė 2 taškus (3:5). W.Cherry netrukus išlygino rezultatą (5:5).

5 min. J.Andersonas pataikė iš toli, M.Gecevičiui tuo pačiu atsakyti nepavyko. W.Cherry ir T.Leslie apsikeitė klaidomis (8:5).

6 min. P.Jankūnas pamėgino dar kartą mesti iš 3 taškų zonos, bet kamuolys iš lanko išsisuko. Vis dėlto, kitos atakos metu „Žalgirio“ kapitonui pavyko pelnyti 2 taškus (10:7).

7 min. A.Kavaliauskas pelnė dvitaškį su pražanga (10:8).

8 min. G.Orelikui V.Kariniauskas sutrukdė ataką užbaigti dėjimu, tačiau kamuolys nukrito A.Juškevičiui į rankas, šis išlygino rezultatą (10:10).

V.Kariniauskas prasižengė, o A.Juškevičius sumetė abi baudas ir išvedė vilniečius į priekį (10:12). V.Kariniauskas netrukus prasižengė puolime prieš A.Juškevičių. 3 pražangas susirinkusį krepšininką G.Krapikas pakeitė.

9 min. Žalgiriečiai užspaudė baudos aikštelėje A.Valeiką, šis prarado kamuolį. Vis dėlto, suklydo ir V.Lipkevičius. P.Jankūnas buvo priverstas prasižengti, o A.Valeika sumetė abi baudas (10:13). V.Lipkevičius smeigė tritaškį, bet A.Valeika atsakė dar 2 taškais (13:16).

10 min. L.Lekavičius prametė tritaškį, o T.Leslie vilniečių ataką užbaigė galingu dėjimu (13:18). P.Jankūnas pataisė A.Milaknio metimą ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (13:18). M.Gecevičius kėlinį užbaigė tritaškiu su sirena (15:21).

Antrasis kėlinys

11 min. A.Milaknio tritaškis buvo netaiklus, bet P.Jankūnas atkovojo kamuolį puolime, o L.Lekavičius netrukus pelnė 2 taškus (17:21). M.Gecevičius prasižengė puolime, bet M.Moseris perėmė kamuolį ir nutraukė žalgiriečių ataką.

12 min. A.Kavaliauskas pelnė dvitaškį, bet netrukus A.Gudaitis pelnė dvitaškį su A.Kavaliausko pražanga, bet baudos metimą prametė (19:23). Netrukus puolėjas išmušė kamuolį, bet žalgiriečiams jo perimti nepavyko.

13 min. Vilniečiai privertė suklysti L.Lekavičių. A.Kavaliauskas pataisė netikslų T.Leslie metimą (19:25). Netrukus „Lietuvos ryto“ aukštaūgis užsidirbo trečiąją pražangą. S.Vene sumetė abi baudas (21:25). T.Leslie pataikė sunkų metimą per R.Javtoko rankas (21:27).

14 min. J.Andersono tritaškis netaiklus, bet žalgiriečiai atkovojo kamuolį puolime. W.Cherry veržėsi krepšio link, kur jį pražanga sustabdė A.Valeika. Amerikietis pataikė vieną baudą iš dviejų (22:27). T.Leslie atsakė dvitaškiu (22:27).

15 min. S.Vene smeigė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (25:29). Ž.Janavičius metė iš toli, komandos draugo metimą pataisė A.Valeika (25:31).

16 min. Žalgiriečiai vėl sumažino skirtumą iki 3 taškų (29:31). P.Jankūnas sumetė abi baudas, J.Andersonas blokavo T.Leslie metimą, o P.Jankūnas pelnė dar 2 taškus.

17 min. W.Cherry perėmė kamuolį. G.Orelikas tik pražanga sustabdė P.Jankūną, šis sumetė abi baudas ir išlygino rezultatą (31:31). W.Cherry vėl perėmė kamuolį, P.Jankūnas vėl sumetė abi baudas ir persvėrė rezultatą 33:31. Po dar vienos vilniečių klaidos dvitaškį pelnė R.Javtokas (37:31).

18 min. Vos aikštėje pasirodęs K.Lavrinovičius prasižengė prieš R.Javtoką, šis pataikė vieną baudą (38:31).

19 min. Vilniečių tylą nutraukė M.Gecevičius, bet netrukus W.Cherry pelnė 2 lengvus taškus (40:34).

20 min. A.Valeika prarado kamuolį, bet A.Milakno tritaškis buvo netaiklus. Tritaškiu kėlinio užbaigt nepavyko ir M.Gecevičiui. Po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo 40:34.

Klaidos. Per pirmuosius du kėlinius kauniečiai padarė 11 kartų, o „Lietuvos rytas“ padarė 15 klaidų.

Trečiasis kėlinys

22 min. W.Cherry sužingsniavo, o A.Kavaliauskas pelnė dvitaškį (40:36). D.Songaila pelnė dvitaškį, bet tuo pačiu atsakė Ž.Janavičius (42:38).

23 min. M.Gecevičius prasižengė prieš A.Milaknį, šis sumetė abi baudas (44:38).

24 min. M.Gecevičius pataikė iš toli, o J.Andersonas pelnė dvitaškį (46:41).

25 min. Ž.Janavičius perėmė kamuolį ir pelnė 2 taškus su pražanga, o T.Leslie netrukus pelnė 2 taškus ir išlygino rezultatą (46:46). A.Milaknis pelnė 3 taškus, o Ž.Janavičius atsakė dvitaškiu (49:48).

26 min. L.Lekavičius pataikė iš vidutinio nuotolio, o G.Orelikas smeigė tritaškį ir vėl išlygino rezultatą (51:51).

27 min. A.Milaknis pataikė iš toli (54:51).

28 min. A.Kavaliauskas pataikė vieną baudą iš dviejų. Kauniečiai pelnė 4 taškus iš eilės (58:52).

29 min. M.Lukauskis pelnė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (58:55).

30 min. Tiksint paskutinėms sekundėms atsidengęs M.Gecevičius metė iš toli, tačiau nepataikė. Komandos draugui pataisyti jo metimo taip pat nepavyko. Po trijų kėlinių žalgiriečiai pirmavo 59:55.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. R.Javtokas po tikslaus L.Lekavičiaus perdavimo pelnė dvitaškį. L.Lekavičius atkovojo kamuolį gynyboje, o po jo perdavimo J.Andersonas tritaškiu šeimininkų pranašumą padidino iki 9 taškų (64:55).

33 min. A.Juškevičius pelnė 3 taškus, R.Javtokas atsakė dvitaškiu. A.Juškevičius smeigė dar vieną tritaškį (66:61).

34 min. M.Gecevičius pražanga sustabdė R.Javtoką, šis sumetė baudas (68:61). O A.Juškevičius pataikė dar vieną tritaškį (68:64).

35 min. J.Andersonas ir A.Kavaliauskas apskeitė dvitaškiais. J.Andersonas netrukus smeigė tritaškį (73:66).

36 min. Žalgiriečiai prarado kamuolį, bet netrukus W.Cherry privertė prasižengti M.Moserį.

37 min. M.Gecevičius surado baudos aikštelėje atsidengusį A.Kavaliauską, šis ataką užbaigė dėjimu (73:69). Kauniečiai prarado kamuolį, o R.Javtokas prasižengė prieš A.Kavaliauską. Šis sumetė abi baudas ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (73:71). A.Milaknis pelnė dvitaškį (75:71).

38 min. M.Lukauskis pataikė iš toli ir sumažino skirtumą iki minimumo (75:74). P.Jankūnas pelnė dvitaškį, bet tuo pačiu atsakė A.Kavaliauskas (77:76).

39 min. Žalgiriečiai pramiegojo po krepšiu M.Gecevičių, o šis dvitaškiu persvėrė rezultatą (77:78). P.Jankūno baudos metimai grąžino šeimininkams minimalią persvarą (79:81). M.Lukauskis smeigė tritaškį ir išvedė vilniečius į priekį 81:79.

40 min. Vilniečiai turėjo galimybę padidinti skirtumą, tačiau A.Juškevičius suklydo. M.Lukauskis prasižengė prieš J.Andersoną, o šis pataikė vieną baudą iš dviejų (80:81), tačiau vilniečiams atkovoti kamuolio nepavyko. J.Andersonas pataikė sudėtingą metimą ir likus 5 sekundėms išvedė kauniečius į priekį 82:81. M.Gecevičiaus metimas paskutinę sekundę tikslo nepasiekė.