„Žalgiris“ LKL ketvirtfinalį pradėjo užtikrinta pergale

Rungtynių akimirka.<br>M.Patašiaus nuotr.

Apr 29, 2015, 6:49 PM, atnaujinta Jan 5, 2018, 10:41 AM

Lietuvos čempionė Kauno „Žalgirio“ komanda savo aikštėje pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio seriją. Žalgiriečiai 91:69 (29:14, 16:19, 25:19 21:17) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

• Kitose ketvirtfinalio rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ savo aikštėje nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“, o Utenos „Juventus“ išvykoje įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.

„Žalgiris“: A.Milaknis 18, R.Javtokas 16, L.Lekavičius 14, D.Songaila ir T.Dimša po 8, E.Ulanovas ir S.Vene po 7, V.Lipkevičius 6, W.Cherry 5, P.Jankūnas 2.

„Lietkabelis“: J.Zuza 24, E.Žabas 17, A.Labuckas 8, L.Aukštikalnis ir M.Kazonas po 6, D.Griškėnas 5, G.Žalalis 3.

Tritaškiai. Artūras Milaknis šiose rungtynėse pataikė net 6 tritaškius iš 9. Iš viso jis pelnė 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Visa „Žalgirio“ komanda metė 22 tolimus metimus, o pataikė 10.

Trauma. Rungtynių išvakarėse nugaros traumą patyrė „Žalgirio“ lyderis Jamesas Andersonas. Pranešama, kad rungtyniauti amerikietis negalės iki dviejų savaičių.

Nežaidė. „Žalgirio“ ekipoje nerungtyniavo aukštaūgis Artūras Gudaitis. Kojos traumą gydęsis puolėjas šeštadienį jau pasirodė aikštėje rungtynėse su Vilniaus „Lietuvos rytu“, tačiau šiose rungtynėse Gintaras Krapikas nusprendė krepšininką patausoti.

Reguliarusis sezonas. Žalgiriečiai reguliariajame sezone užėmė pirmąją vietą. Lyderių poziciją lėmė paskutiniosios rungtynės Kaune su Vilniaus „Lietuvos rytu“, kurias šeimininkai laimėjo 82:81. “Žalgiris“ reguliariajame sezone iškovojo 36 pergales ir patyrė keturis pralaimėjimus. “Lietkabelis“ reguliariajame sezone užėmė 8-ąją vietą, ši komanda iš viso iškovojo 11 pergalių ir 29 kartus pralaimėjo.

Istorija. „Žalgiris“ atkrintamosiose varžybose dalyvauja 22-ąjį kartą. Žaidė 20 ketvirtfinalio serijų ir visas laimėjo rezultatu 2:0. Pernai šiame etape nugalėjo „Pieno žvaigždes“. “Lietkabelis“ atkrintamosiose varžybose dalyvauja 10-ąjį kartą. Iki šiol pralaimėjo visas 9 ketvirtfinalio serijas. Praėjusį kartą atkrintamosiose varžybose žaidė 2011 metais.

Rungtynės

„Žalgiris“: W.Cherry, S.Vene, T.Dimša, E.Ulanovas, R.Javtokas.

„Lietkabelis“: L.Aukštikalnis, J.Zuza, M.Kazonas, E.Žabas, A.Labuckas.

Kauniečiai įtikinamą persvarą susikrovė jau pirmajame kėlinyje. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 18:0 ir išsiveržė į priekį 29:10. Kėlinio pabaigoje svečiai pelnė 4 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą 14:29. Per pirmąjį kėlinį šeimininkų komandoje išsiskyrė 8 taškus pelnęs R.Javtokas. Svečių ekipai 6 taškus surinko E.Žabas.

Antrojo kėlinio pradžioje D.Songaila pelnė 4 taškus iš eilės ir padidino skirtumą iki 20 taškų (36:16). Įpusėjus ketvirčiui po 5 A.Žabo taškų ir A.Labucko dvitaškio šeimininkų persvara sumažėjo iki 14 taškų (40:26). Kėlinį „Lietkabelis“ baigė 3 taškais ir sumažino skirtumą iki 12 taškų (45:33).

„Žalgiris“: R.Javtokas 10, A.Milaknis 9, T.Dimša 6, W.Cherry ir S.Vene po 5, D.Songaila ir V.Lipkevičius po 4, L.Lekavičius 2.

„Lietkabelis“: J.Zuza ir E.Žabas po 11, A.Labuckas 5, L.Aukštikalnis ir M.Kazonas po 3.

Įpusėjus trečiajam kėliniui svečiai pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą iki vienženklio (45:54), tačiau tuomet žalgiriečiai atsakė 6 taškais iš eilės (60:45). Arčiau „Lietkabeliui“ priartėti nepavyko, o žalgiriečiai toliau didino persvarą ir po L.Lekavičiaus dvitaškio kėlinio pabaigoje šeimininkai pirmavo 70:52.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje A.Milaknis smeigė du tritaškius iš eilės, o „Žalgirio“ persvara išaugo iki 24 taškų (78:54). Po 4 iš eilės E.Ulanovo taškų skirtumas išaugo iki 29 taškų (90:61). Kėlinio pabaigoje svečiams šiek tiek pavyko priartėti, bet žalgiriečiai iškovojo pergalę 91:69.