Ar LKL ketvirtfinalyje – tik viena intriga?

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) šiandien prasideda ketvirtfinalio serija, kurioje šiemet bus kovojama iki trijų pergalių. Trys poros kovas pradės trečiadienį, o viena – ketvirtadienį.

LKL ketvirtfinalyje atkakliausios kovos laukiama rungtynėse tarp Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir Utenos „Juventus“.<br>G.Šiupario nuotr.

„Lietuvos rytas“

Apr 29, 2015, 10:58 AM, atnaujinta Jan 5, 2018, 12:49 PM

Ar per ilgesnę ketvirtfinalio seriją bus daugiau gero lygio krepšinio dvikovų, paaiškės per dvi artimiausias savaites – šis laikas skirtas pirmajam LKL atkrintamųjų varžybų etapui.

Prieš ketvirtfinalio kovas su „Lietuvos rytu“ įžvalgomis ir prognozėmis pasidalijo buvęs ilgametis Vilniaus „Sakalų“ žaidėjas, net 19 sezonų LKL rungtyniavęs Rolandas Matulis.

„Žalgiris“ – „Lietkabelis“

„Ši pora man pati aiškiausia. „Žalgiris“ yra absoliutus favoritas ir turėtų lengvai laimėti seriją.

Nemanau, kad žalgiriečiai žais atsipalaidavę, nes šioje sezono stadijoje žaidžiama rimtai. Manau, kad „Žalgiris“ laimės seriją 3:0.“

„Lietuvos rytas“ – „Šiauliai“

„Tikriausiai tai bus įdomesnis ketvirtfinalis negu „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“. Sezono pradžioje nemaniau, kad „Šiauliai“ bus taip žemai – jiems nebūdingoje septintoje vietoje. Nors žaidėjai keičiasi, Šiaulių komanda išlaiko krepšinio braižą jau daug metų.

Tai įdomi pora, jos favoritu laikau „Lietuvos rytą“.

Tik, spėju, vilniečiams bus sunku Šiauliuose. Manau, „Lietuvos rytas“ laimės 3:1.“

„Neptūnas“ – „Dzūkija“

„Neptūnas“ yra favoritas. Kita vertus, „Dzūkija“, nors žaidimas šį sezoną ir bangavo, mane maloniai nustebino.

Nors laukia įdomus ketvirtfinalis, „Neptūnas“ be didesnių nuostolių žengs į kitą etapą 3:1.“

„Pieno žvaigždės“ – „Juventus“

„Pati įdomiausia ketvirtfinalio pora. Krepšininkų pajėgumas labai panašus, sezono metu šios komandos yra ne po kartą nugalėjusios viena kitą.

Šioje serijoje labai daug įtakos gali turėti namų sienų pranašumas, kurį turi „Pieno žvaigždės“.

Nors sava aikštė svarbi, man labiau patinka Utenos komandos žaidimo braižas ir kokybė. Spėju, kad „Juventus“ laimės 3:2.“ (LR)

Paskutinis mačas

Antradienį sužaistas paskutinis LKL reguliariojo sezono mačas. Jis turėjo įvykti balandžio 16 d., tačiau gavus žinių apie galimai surežisuotą jo baigtį buvo atšauktas likus porai valandų iki rungtynių pradžios.

Kėdainių „Nevėžis“ – „Mažeikiai“ 82:98 (26:21, 8:22, 17:29, 31:26). A.Aleksandrovas 21, R.Camphoras 15, V.Volkus 14/D.Tarvydas 24, R.Danys ir D.Pakamanis po 19.

Galutinė rikiuotė: 1. „Žalgiris“ – 36 pergalės ir 4 pralaimėjimai, 2. „Lietuvos rytas“ – 35 ir 5, 3. „Neptūnas“ – 31 ir 9, 4. „Pieno žvaigždės“ – 24 ir 16, 5. „Juventus“ – 24 ir 16, 6. „Dzūkija“ – 21 ir 19, 7. „Šiauliai“ – 18 ir 22, 8. „Lietkabelis“ – 11 ir 29, 9. „Nevėžis“ – 7 ir 33, 10. „Prienai“ – 7 ir 33, 11. „Mažeikiai“ – 6 ir 34.

„Žalgiris“ „Lietkabelis“

LKL reguliarusis sezonas

Užėmė 1-ąją vietą (36 ir 4).

Lyderiai: J.Andersonas – 13,3 tšk., A.Gudaitis – 10,2 tšk., 5,7 atk. kam., A.Milaknis – 9,9 tšk., P.Jankūnas – 8,7 tšk., 5 atk. kam., L.Lekavičius – 7,7 tšk., 2,5 rez. perd.

Užėmė 8-ąją vietą (11 ir 29).

Lyderiai: E.Žabas – 13,8 tšk., 3,4 rez. perd., A.Labuckas – 12,3 tšk., 6,9 atk. kam., D.Šalenga – 11 tšk., J.Žuža – 10,4 tšk., N.Dahlmanas – 7,4 tšk., 6,1 atk. kam.

Kiti turnyrai

Laimėjo LKF taurę. Finale nugalėjo „Lietuvos rytą“ 82:76. Eurolygos reguliariojo sezono grupėje užėmė 3-iąją vietą (5 ir 5), „Top 16“ etapo grupėje – 6-ąją vietą (5 ir 9).

Iš LKF taurės iškrito ketvirtfinalyje. Baltijos lygos reguliariojo sezono grupėje užėmė 2-ąją vietą (9 ir 3), aštuntfinalyje nugalėjo Talino „Kalev“, ketvirtfinalyje pralaimėjo „Šiauliams“.

Praeitis

Atkrintamosiose varžybose dalyvauja 22-ąjį kartą. Žaidė 20 ketvirtfinalio serijų ir visas laimėjo rezultatu 2:0. Pernai šiame etape nugalėjo „Pieno žvaigždes“.

Atkrintamosiose varžybose dalyvauja 10-ąjį kartą. Iki šiol pralaimėjo visas 9 ketvirtfinalio serijas. Praėjusį kartą atkrintamosiose varžybose žaidė 2011 metais.

Šios komandos ketvirtfinalyje susitiko 3 kartus. Visas tris serijas (2001, 2005 ir 2006 m.) „Žalgiris“ laimėjo 2:0.

Tarpusavio rungtynės

„Žalgiris“ laimėjo visas 5 rungtynes. LKL reguliariajame sezone „Žalgiris“ laimėjo 88:70 (Panevėžyje), 91:83 (Kaune), 82:63 (Panevėžyje) ir 102:72 (Kaune).

LKF taurės ketvirtfinalyje Kaune „Žalgiris“ laimėjo 86:58.

„Lietuvos rytas“ „Šiauliai“

Užėmė 2-ąją vietą (35 ir 5).

Lyderiai: G.Orelikas – 14,3 tšk., A.Kavaliauskas – 12,3 tšk., 5,1 atk. kam., M.Gecevičius – 11 tšk., 4 rez. perd., K.Lavrinovičius – 10,9 tšk., A.Juškevičius – 9,7 tšk., 3,1 rez. perd.

Užėmė 7-ąją vietą (18 ir 22).

Lyderiai: R.Giedraitis – 15 tšk., J.Jucikas – 12,5 tšk., 4,4 atk. kam., G.Leonavičius – 9,4 tšk., V.Šulskis – 9,1 tšk., R.Olanderis – 8 tšk.

LKF taurės turnyre pateko į finalą ir jame pralaimėjo „Žalgiriui“ 76:82.

Europos taurės reguliariojo sezono grupėje užėmė 1-ąją vietą (8 ir 2), „Last 32“ etapo grupėje – 2-ąją vietą (3 ir 3), aštuntfinalyje pralaimėjo Izmyro „Karsiyaka“.

LKF taurės turnyre užėmė 3-iąją vietą.

Iššūkio taurės reguliariojo sezono grupėje užėmė 3-iąją vietą (3 ir 3).

Baltijos lygos aštuntfinalyje nugalėjo „Pärnu“, ketvirtfinalyje – „Lietkabelį“, pusfinalyje – „Juventus“ ir finale – „Ventspils“.

Praeitis

Atkrintamosiose varžybose dalyvauja 18-ąjį kartą. Žaidė 16 ketvirtfinalio serijų ir visas laimėjo. Pernai šiame etape nugalėjo „Nevėžį“ 2:0.

Atkrintamosiose varžybose dalyvauja 21-ąjį kartą. Iki šiol laimėjo 15 iš 20 ketvirtfinalio serijų. Pernai šiame etape pralaimėjo „Neptūnui“ 1:2.

„Lietuvos rytas“ ir „Šiauliai“ atkrintamosiose varžybose susitiko 4 kartus. Visos dvikovos įvyko pusfinalyje ir visas laimėjo vilniečiai (2001, 2004, 2009 ir 2012 m.).

„Lietuvos rytas“ laimėjo visas 5 rungtynes. LKL reguliariajame sezone „Lietuvos rytas“ laimėjo 98:92 (Vilniuje), 88:72 (Šiauliuose), 89:71 (Vilniuje) ir 108:85 (Šiauliuose). LKF taurės pusfinalyje Kaune „Lietuvos rytas“ laimėjo 71:61.

„Neptūnas“ „Dzūkija“

Užėmė 3-iąją vietą (31 ir 9).

Lyderiai: D.Gailius – 11,9 tšk., M.Girdžiūnas – 10,4 tšk., M.Mažeika – 10,3 tšk., M.Shakuras – 8,8 tšk., 3,6 rez. perd., D.Zavackas – 8,6 tšk.

Užėmė 6-ąją vietą (21 ir 19).

Lyderiai: P.Dambrauskas – 13,1 tšk., 3 rez. perd., F.Dmitrijevas – 11,8 tšk., A.Jomantas – 9,2 tšk., 6,1 atk. kam., M.Paliukėnas – 7,4 tšk., A.Lapeta – 6,6 tšk.

Iš LKF taurės turnyro iškrito ketvirtfinalyje (pralaimėjo „Šiauliams“).

Eurolygos reguliariojo sezono grupėje užėmė 5-ąją vietą (4 ir 6), Europos taurės „Last 32“ etapo grupėje – 4-ąją vietą (1 ir 5).

Iš LKF taurės turnyro iškrito ketvirtfinalyje (pralaimėjo „Lietuvos rytui“).

Kituose turnyruose šį sezoną nedalyvavo.

Praeitis

Į atkrintamąsias varžybas pateko 18-ąjį kartą. Laimėjo tik 4 ketvirtfinalio serijas, bet tarp jų dvi praėjusias (užpernai su „Pieno žvaigždėmis“ ir pernai su „Šiauliais“).

Į atkrintamąsias varžybas pateko pirmą kartą. Kitos Alytaus miesto komandos žaidė 10 ketvirtfinalio serijų ir 4 kartus pateko į pusfinalį.

LKL reguliariajame sezone „Neptūnas“ laimėjo 3 iš 4 rungtynių. Klaipėdiečiai buvo stipresni tris kartus iš eilės 82:72 (Klaipėdoje), 91:75 (Alytuje) ir 72:66 (Alytuje), bet pralaimėjo paskutines rungtynes namie 62:70.

„Pieno žvaigždės“ „Juventus“

Užėmė 4-ąją vietą (24 ir 16).

Lyderiai: M.Dixonas – 16,1 tšk., 3,7 rez. perd., L.Kisielius – 11,9 tšk., G.Sirutavičius – 10,2 tšk., E.Kairys – 10,9 tšk., 5,9 atk. kam., A.Oriakhi – 9,3 tšk., 6,7 atk. kam.

Užėmė 5-ąją vietą (24 ir 16).

Lyderiai: R.Broadusas – 14,5 tšk., 3,7 rez. perd., E.Dimša – 10,8 tšk., 6,1 atk. kam., A.Šikšnius – 10,8 tšk., S.Buterlevičius – 9,3 tšk., 5,1 atk. kam., E.Stanionis – 8,1 tšk.

Iš LKF taurės turnyro iškrito ketvirtfinalyje.

Baltijos lygos reguliariojo sezono grupėje užėmė 1-ąją vietą (8 ir 2), aštuntfinalyje nugalėjo Rakverės „Tarvas“, ketvirtfinalyje pralaimėjo „Juventus“.

LKF taurės turnyre užėmė 4-ąją vietą.

Baltijos lygoje grupėje užėmė 1-ąją vietą (7 ir 1), aštuntfinalyje nugalėjo Rygos „Barons“, ketvirtfinalyje – „Pieno žvaigždes“, pusfinalyje pralaimėjo „Šiauliams“, mače dėl 3-iosios vietos nugalėjo Tartu „Rock“.

Praeitis

Į atkrintamąsias varžybas pateko 4-ąjį kartą. Praėjusias tris ketvirtfinalio serijas pralaimėjo „Rūdupiui“ (2012 m.), „Neptūnui“ (2013 m.) ir „Žalgiriui“ (2014 m.).

Į atkrintamąsias varžybas pateko 5-ąjį kartą. 2010 ir 2011 m. ketvirtfinalio serijas laimėjo, o 2013 ir 2014 m. pralaimėjo (pernai – „Prienams“ 0:2).

Šios komandos žaidė net 7 rungtynes, per jas „Pieno žvaigždės“ šventė 4 pergales. LKL reguliariajame sezone „Pieno žvaigždės laimėjo 3 iš 4 rungtynių. Iš pradžių pasvaliečiai laimėjo svečiuose 85:78, po to pralaimėjo namie 89:91, o antroje čempionato pusėje laimėjo ir namie 89:64, ir svečiuose 74:62.

LKF taurės ketvirtfinalyje „Juventus“ laimėjo 82:76.

Baltijos lygos ketvirtfinalyje „Pieno žvaigždės“ laimėjo pirmąsias rungtynes Pasvalyje 76:65, bet „Juventus“ atsirevanšavo Utenoje didesniu skirtumu 85:65.