LKL ketvirtfinalyje – „Juventus“ ir „Neptūno“ pergalės

„Juventus“ reguliariajame sezone užėmė penktąją vietą.<br>G.Šiupario nuotr. iš archyvo.

Apr 29, 2015, 6:34 PM, atnaujinta Jan 5, 2018, 10:41 AM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate prasidėjo atkrintamųjų varžybų etapas. Pirmąsiose ketvirtfinalio rungtynėse trečiadienį pergales iškovojo čempionė Kauno „Žalgirio“ komanda, vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ ir Utenos „Juventus“ komanda, susigrąžinusi namų aikštės pranašumą.

Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Utenos „Juventus“.

Pergalingai ketvirtfinalio seriją pradėjo Utenos „Juventus“ komanda. Ji išvykoje 77:71 (17:16, 18:20, 24:10, 18:25) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą. Uteniškiai serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0 bei susigrąžino namų aikštės pranašumą.

Antrosios rungtynės šeštadienį Utenoje bus žaidžiamos 17 val.

Pirmajame kėlinyje taškas į tašką vykusiose rungtynėse nė vienai komandai nepavyko susikrauti rimtesnės persvaros. Po pirmųjų dešimties minučių svečiai pirmavo 17:16.

Antrajame kėlinyje lyderis taip pat neišaiškėjo. Prieš ilgąją pertrauką šeimininkai pirmavo 36:35. „Pieno žvaigždžių“ ekipoje pirmoje rungtynių pusėje sužibėjo A.Viskontas, jis pelnė 11 taškų. Komandos lyderis M.Dixonas per pirmuosius du kėlinius nepelnė nė taško. „Juventus“ ekipai 6 taškus pelnė A.Šikšnius.

Trečiajame kėlinyje „Juventus“ išsiveržė į priekį. Svečiai pelnė 10 taškų be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą (49:38). Baigiantis kėliniui šeimininkams pavyko sumažinti skirtuką iki 5 taškų (46:51), tačiau „Juventus“ pelnė 8 taškus be atsako ir prieš ketvirtąjį ketvirtį pirmavo 59:46.

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo 8 taškais iš eilės ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (54:59). Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei po B.Brusto tritaškio šeimininkams pavyko persverti rezultatą (68:65), tačiau tuomet „Juventus“ pelnė 9 taškus be atsako ir vėl išsiveržė į priekį (74:68).

„Pieno žvaigždės“: L.Kisielius (8 atk. kam.) 17, A.Viskontas 15, G.Sirutavičius 14, T.Jogėla ir A.Oriakhi po 6, B.Brustas 5, Ž.Skučas 4, O.Olisevičius ir M.Dixonas po 2.

„Juventus“: R.Broadusas 27, A.Šikšnius 12, E.Dimša 10, S,Buterlevičius 9, V.Čepukaitis 7, E.Stanionis 6, S.Kulvietis 4, O.Varanauskas 2.

Klaipdos „Neptūnas“ – Alytaus „Dzūkija“

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai savo aikštėje neturėjo vargo su Alytaus „Dzūkija“. Jie savo aikštėje iškovojo pergalę 83:59 (29:11, 24:14, 17:21, 13:13) ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrosios rungtynėse sekmadienį Alytuje bus žaidžiamos 16 val. 15 min.

Jau pirmojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiai išsiveržė į priekį 9:3. Antroje kėlinio pusėje šeimininkai laimėjo atkarpą 13:0 ir susikrovė solidžią 18 taškų persvarą (24:6). Po pirmojo kėlinio „Neptūnas“ pirmavo 29:11.

„Neptūnas“ antrajame kėlinyje toliau didino pranašumą. Klaipėdiečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir pirmavo jau 42:15. 7 taškais iš eilės atsakę svečiai sumažino skirtumą iki 20 taškų (42:22). Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 53:25.

„Neptūnas“: D.Zavackas 11, M.Mažeika 10, D.Gailius 8, A.Butkevičius 7, M.Girdžiūnas 5, M.Shakuras 4, J.Sinica ir S.Galdikas po 3, I.Neliubovas 2.

„Dzūkija“: R.Ūzas 6, R.Nicholas ir G.Gustas po 5, T.Lekūnas 4, I.Sejfičius 3, A.Jomantas 2.

Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo 7 taškais iš eilės, bet netrukus klaipėdiečiai atsakė tuo pačiu ir išsaugojo 28 taškų persvarą (62:34). Kėlinio pabaigoje tritaškį pataikęs T.Lekūnas sumažino skirtumą iki 24 taškų (70:46).

Ketvirtąjį kėlinį „Dzūkija“ pradėjo laimėdama atkarpą 7:0 ir sumažino skirtumą iki 17 taškų (53:70). Pelnę dar 5 taškus be atsako svečiai priartėjo iki 13 taškų (59:72), tačiau čia „Dzūkija“ sustojo. Likus beveik pusei kėlinio svečiai taškų pelnyti nebesugebėjo,o šeimininkai pelnė 11 ir iškovojo užtikrintą pergalę 83:59.

„Neptūnas“: D.Zavackas 18, D.Gailius (8 atk. kam.) 15, M.Mažeika 14, M.Girdžiūnas ir M.Shakuras po 10, J.Sinica 8, A.Butkevičius (7 atk. kam.) 7, S.Galdikas 4, I.Neliubovas 2.

„Dzūkija“: T.Lekūnas ir F.Dmitrijevas po 11, A.Jomantas (8 atk. kam.) 8, R.Nicholas ir G.Gustas po 7, R.Ūzas 6, I.Sejfičius 5, M.Paliukėnas 4.