Pabudęs „Lietuvos rytas“ LKL ketvirtfinalyje nušlavė „Šiaulius“

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

Apr 30, 2015, 6:48 PM, atnaujinta Jan 5, 2018, 8:02 AM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai du kėlinius darė nedovanotinas klaidas, o „Šiaulių“ krepšininkai kvėpavo jiems į nugarą, neleisdami nė akimirkai atsipalaiduoti. Tačiau per didžiąją pertrauką „Lietuvos ryto" treneris Marcelo Nicola pasakė magišką burtažodį, po kurio jo auklėtiniai trečiąjį kėlinį laimėjo 29:11 ir galiausiai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalyje šventė pergalę 97:69 (23:17, 19:22, 29:11, 26:19).

Serija. LKL ketvirtfinalio serija vyksta iki trijų pergalių. Ketvirtfinalį sėkmingai pradėjo Utenos „Juventus“, Kauno „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

Kalendorius. Antrosios serijos rungtynės Šiauliuose vyks gegužės 3 dieną, o serija į Vilnių sugrįš gegužės 6-ąją.

Statistika. „Lietuvos rytas“: M.Lukauskis 22, G.Orelikas 15, T.Leslie 13, A.Valeika 11, A.Juškevičius 10, Ž.Janavičius 7, M.Gecevičius ir B.Baronas po 6, A.Kavaliauskas 3, M.Moseris ir S.Jasaitis po 2.

„Šiauliai“: J.Jucikas 19, R.Giedraitis 11, K.Babkauskas ir V.Šulskis po 7, G.LEonavičius ir M.Kumpys po 6, R.Olanderis 5, J.Allenas (7 atk. kam.) ir R.Alijevas (8 rez. perd.) 4.

„Lietuvos rytas“ – „Šiauliai“

Dvitaškiai: 24/35 (69 proc.) – 22/43 (51 proc.)

Tritaškiai: 12/26 (46 proc.) – 4/16 (25 proc.)

Baudų metimai: 13/19 (68 proc.) – 13/18 (72 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 22

Perimti kamuoliai: 9 – 7

Klaidos: 15 – 14

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 20

Rungtynės

Mačą komandos pradėjo taškas į tašką, bet po trijų minučių žaidimo Ž.Janavičius ir A.Valeika inicijavo spurtą ir „Lietuvos rytas“ išsiveržė 10:5. G.Orelikas skirtumą didino iki 13:5, o iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes „Lietuvos rytas“ pirmavo dvigubai – 22:11. Tačiau tada šeimininkai ėmė klysti, dalinti kamuolius ir skirtumas sumažėjo iki šešių – 23:17. Per pirmąjį kėlinį rezultatyviausiai sužaidė Mindaugas Lukauskis, pelnęs 7 taškus.

Antrojo kėlinio starte „Šiauliai“ skirtumą sumažino iki minimumo, kai M.Kumpys pataikė tritaškį, o G.Leonavičius baudos metimus – 22:23. Tada „Lietuvos rytas“ susikaupė ir įpusėjus kėliniui pirmavo 30:22, bet vėl ėmė klysti ir M.Nicola prašė minutės pertraukėlės, nes „Lietuvos rytas“ pirmavo 30:27. „Lietuvos rytas“ į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas 42:39. Skirtumą didino Ž.Janavičius, kuris paskutinę akimirką metė tritaškį ir buvo pargriautas.

Po dviejų kėlinių „Lietuvos ryto“ komandoje rezultatyviausias buvo M.Lukauskis, pelnęs 13 taškų. R.Giedraitis „Šiaulių“ ekipoje buvo pelnęs 11 taškų.

Po didžiosios pertraukos „Šiauliai“ mėgino neleisti kvėpuoti vilniečiams, bet tada M.Nicola kariauna šovė į priekį. G.Orelikas pelnė du taškus su pražanga, o tada po du taškus pelnė G.Orelikas, A.Valeika ir M.Lukauskis (55:46). „Lietuvos rytas" toliau smaginosi, kai M.Gecevičius pataikė du tritaškius iš eilės – 61:46. Iki trečiojo kėlinio pabaigos „Lietuvos rytas“ susikrovė rimtą persvarą – 71:50.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ iniciatyvos neatidavė ir sirgaliams dovanojo gražių epizodų. Kai įpusėjus kėliniui T.Leslie perėmė kamuolį, jis ataką baigė efektingu dėjimu, o „Lietuvos rytas“ pirmavo 86:63. Galiausiai „Lietuvos rytas“ nušlavė „Šiaulius“.

Stop. Antrojo kėlinio pabaigoje komandos negalėjo iškart nerti į rūbines. Ž.Janavičius paskutinę sekundę metė tritaškį ir buvo pagriautas ant žemės. Teisėjai nusprendė peržiūrėti vaizdo įrašą ir išsiaiškinti, ar skirti mesti baudų metimus. Ž.Janavičius pataikė vos vieną metimą iš trijų. „Lietuvos rytas“ kėlinį baigė pirmaudamas 42:39.

Starto penketai. „Lietuvos rytas“: Ž.Janavičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas, A.Valeika. „Šiauliai“: R.Alijevas, R.Giedraitis, G.Leonavičius, V.Šulskis, J.Jucikas.

Vietos. Reguliariajame sezone Vilniaus „Lietuvos rytas“ su penkiais pralaimėjimais ir 35 pergalėmis užėmė antrąją vietą, o „Šiauliai“ liko septinti. „Šiaulių“ komanda patyrė 22 pralaimėjimus.

Kovos. Reguliariajame sezone „Lietuvos rytas“ keturiskart nugalėjo „Šiaulius“. Vilniečiai šventė pergales 98:92, 88:72, 89:71 ir balandžio 21-osios rungtynėse – 108:85.