K.Nacickaitė – viena Lietuvos rinktinės lyderių.<br>„FIBA Europe“ nuotr.
.<br>.
.<br>.

Jun 13, 2015, 7:50 PM, atnaujinta Nov 22, 2017, 4:29 PM

Europos moterų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė po dviejų pralaimėjimų Ispanijai (58:72) ir Slovakijai (79:85) neturėjo kur trauktis ir šeštadienio rungtynėse po permainingos kovos įveikė šeimininkę Vengrijos ekipą 72:66 (15:15, 24:8, 13:24, 20:19), nors iššvaistė 19 taškų persvarą. Nesėkmė būtų sudaužiusi viltis žaisti kitame etape, į kurį pateks trys iš penkių D grupės ekipų.

Lietuvos rinktinę į pergalę vedė Gintarė Petronytė, pelniusi 28 taškus ir atkovojusi 12 kamuolių.

Šoprone vykstančiose šios grupės varžybose vengrės pirmąją čempionato dieną ilsėjosi, o penktadienį kiek nelauktai pralaimėjo Švedijai 63:72.

Lietuvės su 1 pergalę turinčia Švedija žais sekmadienį ir bet kokiu atveju tikriausiai lauks, kaip pirmadienį baigsis kiti mačai, kurie sudėlios galutinę grupės rikiuotę.

Lietuvos rinktinės treneris Mantas Šernius po pralaimėjimo slovakėms nelaidojo komandos: „Džiaugiuosi, kad trečiajame ir ketvirtajame kėlinyje žaidėme taip, kaip aš noriu ir kaip reikia, kad laimėtume kitas dvejas rungtynes.“

Kelias į pirmąją pergalę

Mačo pradžia buvo lygi – pirmasis kėlinys taip ir baigėsi 15:15.

Tačiau per tą laiką Lietuvos rinktinė apčiuopė silpnąsias varžovių žaidimo vietas ir antrajame kėlinyje smogė. Rezultatui esant 17:17 lietuvės spurtavo 13:0 ir nutolo 30:17.

Komandos išėjo ilsėtis lietuvėms pirmaujant 39:23, o nedidelėje arenoje nesijautė, kad žaidžia šeimininkės.

Po pertraukos Lietuvos krepšininkės toliau žaidė pakiliai, kol atitrūko 52:33 po Sandros Linkevičienės dvitaškio 26-ąją min. Ypač naudingai kovojo Gintarė Petronytė, pataikiusi ir vieną tritaškį.

Tačiau didelė persvara atpalaidavo mūsų šalies ekipą, o sujudę žiūrovai išjudino ir vengres.

Lietuvės ėmė daryti klaidas vieną po kitos, ir per 5 minutes nepelnė nė taško! Vengrės atkuto ir baigiantis kėliniui sumažino skirtumą iki 52:47.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje košmaras tęsėsi – vengrės pelnė dar šešis taškus ir lietuvės jau buvo besivejančiųjų vaidmenyje 52:53. Atkarpa buvo pralaimėta 0:20!

Kova prasidėjo iš naujo ir tada vėl atgijo G.Petronytė, kuri sumetė baudas, pataikė dvitaškį, po to dar vieną – 58:53 (35-ąją min.).

Monika Grigalauskytė ir Kamilė Nacickaitė prabilo tritaškiais, bet vengrės nepasidavė – 64:59 likus 3 min. 43 sek.

Nors paskutinėmis minutėmis neišvengta klaidų, Lietuvos komanda išsaugojo kelių taškų pranašumą ir laimėjo 72:66.

Statistika

Lietuva – Vengrija 72:66 (15:15, 24:8, 13:24, 20:19).

Lietuvai taškų pelnė: G.Petronytė 28 (12 atk. Kam.), G.Gutkaukaitė 9, S.Okockytė ir K.Nacickaitė po 7, M.Grigalauskytė 6, V.Kuktienė 5, E.Šikšniūtė 4, M.Solopova ir S.Linkevičienė po 3.

Vengrijai: A.Quigley 20, B.Hatar 10, K.Honti 9, Z.Fegyverneky 7, D.Horti 6, A.Vajada 5, D.Zele 4, O.Zsovar 3, Z.Simon 2,

Trečiojo turo mačai

A grupė. Prancūzija – Čekija 85:75, Ukraina -- Rumunija 76:71.

B grupė. Lenkija – Graikija 50:59, Turkija – Baltarusija 52:67.

C grupė. Latvija – Didžioji Britanija 67:58, Serbija – Kroatija 89:72.

D grupė. Ispanija – Slovakija 82:81.

Į kitą Europos čempionato etapą patenka po tris geriausias grupių komandas. Čempionės iškart gaus teisę žaisti ateinančiose olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire. 2-5 vietas užėmusios rinktinės dėl šios teisės žais papildomame atrankos turnyre.