D.Sabonis žaidė monstriškai, Lietuvos jaunimas – ketvirtfinalyje

D.Sabonis sužaidė monstriškai – pelnė 18 taškų ir atkovojo net 28 kamuolius.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

Jul 15, 2015, 4:38 PM, atnaujinta Oct 26, 2017, 1:44 AM

Domantas Sabonis įjungė žvėrišką žaidimo režimą, kai karaliavo po krepšiais, o Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė 70:57 (9:14, 19:15, 24:20, 18:8) po sunkios kovos nugalėjo Ukrainos krepšininkus, tačiau dar buvo priversta stebėti Čekijos ir Vokietijos ekipų rungtynes, kur ir turėjo paaiškėti jos lemtis. Tomio Masiulio auklėtiniai po dviejų pralaimėjimų F grupėje susikomplikavo savo padėtį, bet galiausiai žengė į ketvirtfinalį.

Nors pergalę iškovojo Vokietijos rinktinė, jai reikėjo čekus įveikti 9, 10 ar 11 taškų skirtumu. Tuomet vokiečiai būtų išstūmę lietuvius ir patekę į kitą etapą, bet jie čekus nugalėjo 74:71. Likus žaisti tris minutes Vokietija pirmavo 73:62, tad lietuvių sirgaliai mačą stebėjo lydimi įtampos.

Lietuvos rinktinė žais su Serbijos rinktine.

Monstras. Rungtynėse su Ukraina Lietuvos rinktinę į priekį vedė D.Sabonis. Jis pelnė 18 taškų (dvitaškiai: 7/14, baudų metimai:4/6), atkovojo 28 kamuolius (8 puolime), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, perėmė 4 kamuolius.

E.Šeškus pelnė 12 taškų. Po 8 pridėjo P.Valinskas, R.Miniotas (7 atk. kam.) ir R.Pipiras. E.Kubilius ir L.Grabauskas pelnė po 6 taškus, o Ž.Jurgutis – 1. Ukrainos komandoje Y.Balabanas pelnė 12 taškų, o O.Antipovas pelnė 11.

Skaičiai. Lietuvos rinktinė atkovojo 56 kamuolius, o varžovai – 32. Tiesa, lietuviai padarė net 21 klaidą, o varžovai – 11.

Mačas. Lietuvos rinktinei prireikė sužaisti beveik keturias minutes, kad pelnytų pirmuosius taškus. Bet taikliais metimais pasigirti negalėjo ir Ukrainos komanda. Kai R.Miniotas pataikė dvitaškį, ukrainiečiai buvo surinkę vos keturis taškus – 4:2. Įpusėjus kėliniui ukrainiečiai pirmavo 10:5. Pirmąjį kėlinį jie laimėjo 14:9.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinės laukė tikras košmaras. Ekipa niekaip nesugebėjo pelnyti taškų, o ukrainiečiai tai darė užtikrintai. Lietuvos krepšininkai varžovų spurtą nutraukė sužaidus pusantros minutės. Tuomet R.Miniotas pataikė tritaškį. Ukraina pirmavo 20:12.

Įpusėjus kėliniui ukrainiečiai pirmavo 24:16, bet R.Pipiras tritaškiu sumažino skirtumą. Netrukus prie jo prisidėjo R.Miniotas, o likus žaisti pusantros minutės lietuviai atsilikinėjo 23:26. Į didžiąją pertrauką lietuviai žengė po D.Sabonio metimo ir atsilikinėjo 28:29.

Lietuvos rinktinėje 8 taškus buvo pelnęs R.Miniotas, o R.Pipiras – 6. D.Sabonis per du kėlinius surinko 4 taškus, bet atkovojo net 15 kamuolių. Jis taip pat atliko 4 iš 7 rezultatyvių komandos perdavimų.

Ukrainos komandoje Y.Balabanas pelnė 7 taškus.

Trečiajame kėlinyje ukrainiečiai stengėsi išlaikyti pranašumą. Sužaidus tris minutes jie pirmavo 36:32. Tada P.Valinskas pataikė tritaškį, bet jam dvitaškiu atsakė I.Sydorovas. Netrukus P.Valinskas taikliai užbaigė greitą ataką ir įpusėjus kėliniui sumažino skirtumą iki 37:38. Netrukus D.Sabonis išvedė lietuvius į priekį – 39:38. Po trijų kėlinių lietuviai pirmavo 52:49.

Ketvirtojo kėlinio starte lietuviai skirtumą padidino iki 55:51. Sužaidus keturias minutes Lietuvos rinktinė pirmavo 59:51. Netrukus D.Sabonis efektingu dėjimu užbaigė ataką ir Lietuvos rinktinė jau turėjo dešimties taškų pranašumą – 61:51.

Likus žaisti porą minučių lietuviai jau pirmavo 68:55. Galiausiai lietuviai šventė pergalę 70:57.

Skausmai. Lietuvos rinktinė pralaimėjo du pastaruosius mačus. Antradienį lietuviai 62:68 nusileido turnyro favoritams ispanams, o pirmadienį 69:79 pralaimėjo bendraamžiams iš Čekijos.

Situacija. Po šių pralaimėjimų Lietuvos rinktinės šansai patekti į ketvirtfinalį susikomplikavo. Lietuviams ant kulnų lipa Vokietijos krepšininkai, kurie 19 val. 15 min. žais su Čekija. Jeigu vokiečiai laimės 9-11 taškų skirtumu, Lietuvos rinktinei nepadėtų net pergalė. O jeigu lietuviai pralaimės, vokiečiai iškart pateks į kitą etapą.